Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált teszten nagyon...

Kombinált teszten nagyon rossz eredményt kaptam, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

30 éves 12 hetes kismama vagyok, első babával várandós. A genetikai ultrahangon csütörtökön mindent rendben találtak, azt mondta a doki egészséges a baba, és valószínűleg kisfiú.

Ritmusos szívműködés, FHR 153/min, CRL 68mm, BPD 21mm, tarkóvastagság 2.2mm, orrcsont ábrázolható.


Aznap voltam kombinált teszten is, biztos ami biztos alapon, itt viszont nagyon rossz eredményeket kaptam:

Down-kór 1:79, Edwards-kór: < 1:50.000, Patau-kór: < 1:50.000


Papp-a: 0,503 mom, Béta hcg: 4,202 mom


Beszéltünk a dokival, kedden megyünk genetikai tanácsadásra és amniocentézisre is. Tudom, hogy ezek aránypárok, nem egy pontos diagnózis, de nagyon félek, hogy ezzel a vizsgálattal is megerősítik a rossz hírt, nem tudok aludni, rengeteget sírok, nagyon szeretném hogy egészséges és boldog kisbabánk legyen. Járt már valaki így? Mi lett végül az eredmény?



2022. nov. 26. 07:59
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos csak a komolyabb vizsgálat után fog kiderülni.

Addig pedig rád nézve nem releváns, hogy XY-nál ilyen vagy ennél is rosszabb aránynál mégis egészséges volt a baba.

A legjobbakat kívánom!

2022. nov. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
91%
Ha más megközelítésben nézed, akkor, több mint 98% az esélye, hogy egészséges, és csak 1,5% körül, hogy down szindrómás. Nagyon nagy eséllyel nem beteg. Szerintem próbálj ebből kiindulni, amíg végig mész az amnion, és az eredményre várakozáson, ami egy nagyon nehéz időszak. Nálunk egy másmilyen eltérés miatt mondtak 3-4%ot genetikai betegségre, végül amnion kiderült, hogy nincs gond, de az aggódas közben mindig arra gondoltam hogy sokkal nagyobb eséllyel nincs gond mint hogy van.
2022. nov. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az ultrahang utàn meg se nézték a vért, hanem egyből mintavételt javasoltak az eredmènyek miatt és teljesen egészséges a fiunk. Tudom milyen baromi nehéz várni az eredményt. Mi elutaztunk a férjemmel inkább “romantikázni” amíg várakoztunk és próbáltuk azt tudatosítani magunkban, hogy igenis minden rendben lesz. Egymást támogattuk és töltekeztünk. Jó nyilván átbeszéltük azt is bőgés közepette, hogy mi van ha nem, de utána többet arra az opcióra nem gondoltunk amíg az eredményeket vártuk. Nem tudunk többet mondani annál, mint amit az orvos mondott. Ez sajnos egy nehéz helyzet, de próbálj bízni inkább sírás helyett. Talán úgy picit jobb.
2022. nov. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
71%
Ezért csináltattam nifty-t, az pontosabb eredményt ad és nincs 2 vizsgálat közötti idegörlő várakozás. De szerintem is nagyobb eséllyel nincs baj. Drukkolok.
2022. nov. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
65%

Igazából, ha a genetikai ultrahangon mindent rendben találtak, és nem volt betegségre utaló jel, akkor valószínűbb, hogy nincs gond, minthogy van.


Ahogy írják, kb. minimális esély van rá, hogy Downos babád legyen, az az arányszám azt mutatja, hogy hasonló értékekkel, 50-bzl 1 baba beteg. Ott meg valószínűleg látszik is.

2022. nov. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
93%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..


Itt a kérdezőnek 1:18 jött ki, náluk szerencsés lett a történet vége. De valóban ez nem releváns számodra, viszont amit leszűrhetsz belőle az az hogy náluk is rendben volt uh-n minden, illetve hogy nem kell rögtön temetni ezt a terhességet. El kell végeztetni komolyabb vizsgálatot, többek között ezért is elavult màr ez a kombinált teszt.

Drukkolok, hogy minden rendben legyen.

2022. nov. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
28%
30 évesen eleve felesleges volt kombinált tesztre menni, az életkorod már önmagában torzító tényező és borítékolható volt a magas kockázat. Mi ezért csináltattunk eleve PrenaTestet, ami nem valószínűségszámításon alapul, mint a kombinált teszt, hanem az adott magzatot vizsgálja. Szerintem nincs miért aggódnotok, de ez majd akkor derül ki, hogy elmentek egy komolyabb vizsgálatra. Az amniocentézis 100%-os, de én mondjuk biztos nem tettem volna ki magam és a babám egy invazív vizsgálatnak, csak akkor ha már a nipt tesztek is magas kockázatot mutatnak.
2022. nov. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
88%

7. Ez nagy segítség. Szuper ügyeske voltál. Komolyan nem értem ti attól érzitek jól magatokat, ha kioktattok egy kétségbeesett kismamát?


Kérdező én személyesen ismerek valakit akinek 1:2 lett a kockázat. Teljesen egészséges gyereke van. Ezt csak azért mondom, hogy lásd a tiednél sokkal rosszabb eredménnyel sem tuti, hogy baj van. Próbáld meg felfogni úgy, hogy van egy zsák 78 fekete meg 1 db piros labdával. Mekkora összeget mernél rakni, hogy kihúzod a pirost. Nem sokat, mert nagyon pici rá az esély. Nem fogsz megnyugodni, de kényszerítsd magad, hogy ne készülj ki idegileg. Beszélgess hozzá, érezd a kisbabád mit üzen neked. Én nem várnék az amniora, hanem azonnal elmennék cvs-re, akár magánban. Szívből ajánlom a Babagenetika egyesületet, ők mindenben segíteni fognak.

2022. nov. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészíteném a 8-as kommentem azzal, hogy a hcg hormon miatt lett ilyen magas a kockázat. A “normál” értek 1 körül van, de millió oka lehet miért ilyen magas neked és ebből a legvalószínűbb, hogy semmi oka nincs, egyszerűen ilyen. Viszont a szép uh eredmény szerintem nagyon bíztató :)
2022. nov. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Segíteni nem tudok, csak annyit mondani, hogy gondolj arra, hogy az UH-on minden rendben találtak! Ez nagyon jó! Szurkolok Neked! (Amúgy 30 évesen én is csak a kombinált tesztre mentem volna el, így 37 felett mentem el először Niftyre.)

Szurkolok!

2022. nov. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!