Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes ultrahang, félelmek?

20 hetes ultrahang, félelmek?

Figyelt kérdés

Igazából pár megnyugtató szóra vágynék, észérvekre vagy én sem tudom...

Jövő héten megyek a 2.genetikai ultrahangra és gondoltam kicsit utána olvasok, hogy hogy zajlik ez a vizsgálat, mit néznek, stb. Aminek az lett az eredménye, hogy baromira beparáztam, már rettegek az egésztől. Agykamratágulat, vese tágulat, ciszták, szívproblémák, nyitott gerinc, nyúlszáj... Már úgy érzem az lesz a csoda, ha minden rendben lesz.

Még az sem nyugtat meg, hogy 12.héten és 16.héten is rendben volt az ultrahang + niftyn is voltunk... Pedig ebbe lehetne kapaszkodnom...



2022. nov. 30. 14:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Sziq én nem olvastam.utána pontosan higy ne jarjak úgy mint te.

De ha megnyugtat én 12 hwtes után 20 hetes uh megyek csak

2022. nov. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj ha eddig rendben volt most is rendben lesz 🙂 bízz benne!

Én csak annyit olvastam el hogy mit néznek a vizsgálaton és nem tovább.

A 12.heti vizsgálat után tudtam megnyugodni,a 2.-nál már fele annyira se izgultam.

Nem szabad mindent összevissza olvasni mert segíteni nem segít,inkább csak megijeszt.

Ezt már én is megtanultam vetélésnél...

2022. nov. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Engem a Nifty megnyugtatott mindkét gyereknél,utána már nem nagyon aggódtam és nem is olvasgattam ilyesmit inkább,mint ahogy szüléstörténeteket sem szabad olvasni szerintem a kismamáknak.Tudom,hogy nehéz,de próbálj meg kikapcsolódni kicsit és tényleg ne olvasgass ilyenekről.Én most decemberben (vagy januárban) fogok szülni,inkább kizárom a negatív dolgokat.Igaz,így hogy már végigcsináltam egyszer,van némi tapasztalatom,így kevésbé ijesztő egy terhesség és szülés.
2022. nov. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszi lányok. Még párszor átolvasom a kommentjeiteket rosszabb pillanataimban és remélem segít 😁 aztán meg majdcsak túl leszek a vizsgálaton. De ami a tanulság, tényleg nem szabad olvasni és túlzottan utána járni a dolgoknak... Eddig azt se tudtam, hogy ezek a rendellenességek egyáltalán léteznek.

Amúgy én is azt gondoltam, hogy majd a Nifty megnyugtat, ami részben igaz is, de hát van amire az sem szűr.

2022. nov. 30. 21:39
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen tartalmakhoz kéne ilyen szűrő, mint a kiskorúak védelmére, csak itt a kismamák nem férhetnének hozzá😂

Én egyszer jártam hasonlóan. Szokás szerint gyereket akartam nagyon. A kezembe kerül egy orvosi könyv, pontosabban album, szóval nagyon durván megrázó képek is voltak ritka betegségekről. Soha nem gondoltam volna, hogy ilyenek léteznek. Mindenféle torzszülöttek, amit csak el tudsz képzelni (ne, inkább ne képzeld el). Voltak annyira ritkák is, amikből az egész világon összesen néhány eset volt. Na, de rengeteg betegség, és ugye egy egészséges se szerepelt. Utána gondoltam, hogy de jó, hogy nem vagyok terhes, mert tuti, hogy végig rettegném. Jó, ritka, de annyiféle volt hogy összességében úgy tűnt, az a csoda, ha valakinek egyik sincs. Szóval, na, azóta feldolgoztam és visszatért a józan eszem, de azt javaslom, se babatervezéskor, se terhesség alatt ne olvassatok rémtörténeteket. Ha baj van, az akkor is ott van, ha olvastad, ha nem. De nagyon nagy többségben viszont nincs baj! Akkor minek megkeseríteni az életet?

2022. dec. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Gondoltam még így utoljára bejelentkezem, voltam a genetikai ultrahangon és minden szerencsésen alakult! 😊 De azt hiszem, most egy időre elköszönök az internet világától és megkímélem magam minden rém történettől 😀
2022. dec. 6. 09:38
 17/17 anonim ***** válasza:
<3
2022. dec. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!