Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan titkoltátok el a...

Hogyan titkoltátok el a terhességet a családotok elől?

Figyelt kérdés

A 12. Hétig nem szeretnénk elmondani a családnak érthető okok miatt. Viszont most karácsonykor leszünk 3-3 napot a férjem és az én családomnál is (messze lakik mindkét család, havonta 1-1x szoktunk mindegyikhez menni egy hétvégére).

Pont most kezdődött el a rosszullétes időszak, egyenlőre még csak esténként érzem, olyan 6-7-től kezdődik. Ilyenkor a szagokra és a kaja látványára is érzékenyebb vagyok. Hányás még nem volt.

Hogyan tudnám abban a 3-3 napban eltitkolni?



2022. dec. 14. 23:06
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
99%

Ha hányás nem volt, túl sok minden nem lehet, amit ne lehetne titkolni. Nem kell karácsonykor enni egész nap, és kész.

Ha érzed, hogy rosszul vagy, menj a szobátokba. Anyádnál csak nem kell illedelmesen a nappaliban ülni. Mondjuk nálunk hála az égnek anyósnál sem.

2022. dec. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, szoktál-e inni, ha igen és kínálnak akkor meg azt mondod, hogy valami gyógyszert szedsz.
2022. dec. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Mond hogy elrontottad a gyomrod es nem akarsz mindent osszenni.
2022. dec. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
79%

8 hetes voltam, mikor 3 napra mentünk anyósékhoz. Őket évente kétszer látjuk, messze laknak. Ebben az időszakban egyáltalán nem tudtam enni húst, rosszul voltam tőle. Anyós az első nap este már gyanúsan méregetett, és láttam hogy meg van sértődve hogy csak turkálom a kaját, folyton a mosdóba rohangalok. Kérdezte is hogy beteg vagyok-e. Elmondtuk inkább.

Anyám aki tőlem 10 percre lakik nem vette észre hogy terhes vagyok, meglepődőtt mikor elmondtuk a 13. héten.

Mikor.baratnőm terhes lett ránéztem és kiszúrtam, pedig alig volt 5 hetes.

Az veszi észre, aki figyel a másikra. Csinalhatsz bármit, aki ismer téged sejteni fogja, és rá is fog kérdezni.

2022. dec. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Szomszéd bácsi már akkor tudta hogy babát várok, amikor a férjemen és rajtam kívül senki. Egyszerűen rámnézett és mondta nevetve, hogy látom, bántja a kicsi a nagyot. Én meg néztem rá bután, előtte soha nem hallottam ezt a mondást, nem tudtam, mire gondol.
2022. dec. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
84%
Azert a sajat szuleiteknek akkor sincs semmi, ha elmondjatok, vagy rakerdeznek. Nem kell ezt tulgondolni.
2022. dec. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudom, mi az az érthető ok, ami miatt a terhességet kifejezetten kellemetlen hazudozás árán titkolni kellene a saját szüleim ill. az apuka szülei előtt ...
2022. dec. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
79%
Én inkább elmondanám, főleg ha nem gyakoriak a találkozások. Értem hogy miért akarsz várni a 12. hétig, de sajnos bármikor bármi történhet, a 12 hét letelte sem garancia semmire. Szóval ha csak ezért titkolóznál, inkább ne tedd. Nem kell feltétlen az egész családdal megosztani, de szerintem a szülőkkel azért érdemes lenne.
2022. dec. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Ha a szülők megtudják, akkor mindenki meg fogja tudni a családban, akár megkérjük őket hogy ne mondják el, akár nem.

Egyik oldalon első unoka lenne, másik oldalon a második.

Alapvetően azért nem szeretném elmondani, mert ha megtörténik a baj, nem szeretném, ha jönne a sajnálkozás meg a "tanácsok".

Az én anyukám előszeretettel szól bele mindenbe, nem egyszer vesztünk már emiatt össze, mindent irányítani akar és az csak úgy jó, ahogy ő gondolja, és nem akarom még ezen is stresszelni magam.

2022. dec. 15. 00:43
 10/41 anonim ***** válasza:
41%

Ha nem épít téged az anyáddal való kapcsolattartás, hanem rombol, akkor nem kell odamenni. De legalábbis nem 3 napra.

De úgyse tudod eltitkolni a terhességet, és ha lelepleződsz, sokkal rosszabb, mintha magadtól mondtad volna el.

2022. dec. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!