Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan titkoltátok el a...

Hogyan titkoltátok el a terhességet a családotok elől?

Figyelt kérdés

A 12. Hétig nem szeretnénk elmondani a családnak érthető okok miatt. Viszont most karácsonykor leszünk 3-3 napot a férjem és az én családomnál is (messze lakik mindkét család, havonta 1-1x szoktunk mindegyikhez menni egy hétvégére).

Pont most kezdődött el a rosszullétes időszak, egyenlőre még csak esténként érzem, olyan 6-7-től kezdődik. Ilyenkor a szagokra és a kaja látványára is érzékenyebb vagyok. Hányás még nem volt.

Hogyan tudnám abban a 3-3 napban eltitkolni?



2022. dec. 14. 23:06
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
90%
9# Én csak most teszteltem pozitívat, de már ezen gondolkodtunk, hogy mikor mondjuk majd el. Nálunk is egyik oldalon első , másik oldalon második unoka. Attól nem félek, hogy beleszólnànak bármibe és szeretném ha velünk örülnének de ha ők megtudják akkor fél órán belül az egész rokonság, falu/város tudni fogja.
2022. dec. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem kicsit túl gondolod, ha észre veszik észre veszik ha nem nem.

Attól hogy pl bemész a mosdóba csak nem állnak oda föléd hogy mit csinálsz. Ha meg rákérdeznek én elmondanám nekem a tagadás rosszabb vagyis mi se terveztük világát kürtölni pár hetesen de én úgy voltam vele hogy tagadni se fogom. Megmondtam kezeljék a 12. Hétig bensőségesen, utána lehet dicsekedni és így is volt. De igazából nem érdekelt.

Van olyan ismerősöm akinek szülés előtt ment el a baba( halva született) olaj is akinek a 14. Héten stb.

Tehát erre nem lehet alapozni és én nem is alapoztam.

Egyébként hanyadik hétben jársz hogy ennyire nem akarjátok elmondani?

25 hkm

2022. dec. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
86%
Megértelek, de ez a küldetés se nekem, se a sógornőmnek nem sikerült egyik terhességünknél sem. Mindig rájöttek. Mi azonnal kiszúrtuk egymásról 😅
2022. dec. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
83%
19# azért a kérdező nem ezt mondta.
2022. dec. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

8 hetes vagyok, de a baba jó egy héttel kisebb, mert később volt a peteérésem.

A rosszulléteim csak nem régen kezdődtek és eddig csak este jöttek elő szóval remélem nem fog feltűnni senkinek.

Igazából nem állok még készen rá, hogy elmondjuk. Tudom hülyeség, még sokan írtátok, hogy de hát a családnak el lehet mondani. De nálunk ha elmondjuk akkor tényleg mindenki meg fogja tudni. És tudom, hogy később is lehet baj, de az első 12 hét a legkritikusabb.

Férjemmel most lábalunk ki egy betegségből, lehet majd arra "fogom". Az ételeknél amúgyis válogatós vagyok meg inzulinrezisztens is, úgyhogy az nem fog feltűnni senkinek ha nem iszok vagy eszek.

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget és a tanácsot.

2022. dec. 15. 11:27
 26/41 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem az, aki inkább hazudozik a családjának, nem érett arra, hogy gyereket vállaljon.
2022. dec. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

Igen, mert nem szeretnék egyből mindent megosztani a családommal ezért már arra sem vagyok érett, hogy gyerekem legyen. Akkor éretlen szülei lesznek :D

Szerintem elég ha egyenlőre én meg a férjem aggódunk, hogy minden rendben van e, aztán ha már túl vagyunk a rizikós időszakon akkor a nagyszülőknek jöhet az örömhír.

Szerintem el tudom dönteni mi az amit meg akarok osztani valakivel és mi az amit nem, most még nem állok rá készen, még nekem is új a dolog :) ment a zöld kéz mindenkinek, akár negatív, akár pozitív :)

2022. dec. 15. 12:09
 28/41 anonim ***** válasza:
80%
29# nem vagy normális. Honnan van benned ennyi indulat?
2022. dec. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

Miért lenne hazudozás? Ha valaki rákérdez hogy terhes vagyok e és én azt mondom, hogy nem, az a hazudozás. Eltitkolni szeretném úgy, hogy ne jöjjenek rá, mert még nem állok rá készen, hogy elmondjam.

Nem szeretnék olyan dolgot csinálni vagy elmondani, amire nem állok készen. Úgy gondolom, hogy attól hogy történik velem valami nem mindenkinek kell róla tudnia egyből.

Nálunk nincs olyan, hogy elmondom csak a szűk családnak, mert mindenki megtudja. Ha valami rossz történik azt még szeretem először magamban megoldani, nem kellenek még rá a kérdések.


29-es: mint korábban is írtam hányni nem hányok, csupán émelygek. A véleményeddel nincsen bajom, a stílusodon viszont szerintem csiszolhatnál. Meglep hogy ennyire felhúzod magad azon, hogy más valakinek a véleménye, mint a tiéd. Ezt el kell fogadni, ahogy én is elfogadom, hogy neked ez nem tetszik.


30-as: hazudozni nem fogok. A hasam tényleg nincs jól a betegség óta, gyakran fáj, doki szerint el fog múlni. Ezenkívül senki nem fog megsértődni ha nem eszek vagy iszok valamiből, szóval ettől nem félek. Az egyedüli ami aggaszt az az émelygés. Nem kell a wcre rohannom meg ilyenek csak nem vagyok esténként jól.

2022. dec. 15. 12:58
 30/41 anonim ***** válasza:
28%

Férjemmel most lábalunk ki egy betegségből, lehet majd arra "fogom"


ezt hívják hazugságnak...

2022. dec. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!