Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan titkoltátok el a...

Hogyan titkoltátok el a terhességet a családotok elől?

Figyelt kérdés

A 12. Hétig nem szeretnénk elmondani a családnak érthető okok miatt. Viszont most karácsonykor leszünk 3-3 napot a férjem és az én családomnál is (messze lakik mindkét család, havonta 1-1x szoktunk mindegyikhez menni egy hétvégére).

Pont most kezdődött el a rosszullétes időszak, egyenlőre még csak esténként érzem, olyan 6-7-től kezdődik. Ilyenkor a szagokra és a kaja látványára is érzékenyebb vagyok. Hányás még nem volt.

Hogyan tudnám abban a 3-3 napban eltitkolni?



2022. dec. 14. 23:06
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

Ne érts félre, jó anyukámmal a kapcsolatom, csak néha vannak veszekedéseink. Alapvetően ő is meg a családunk összes tagja támogatna, de tényleg nem szeretnénk a 12. Hétig elmondani senkinek. Addig beleélni is nehéz magam, főleg hogy látom/olvasom, hogy addig nagy az esélye, hogy nem marad meg.

Amúgy jövő héten megyünk dokihoz szívhangot megállapítani mert múlt héten még csak pulzálás volt.

2022. dec. 15. 01:04
 12/41 anonim ***** válasza:
95%

Úgy h azt mondod h gyomorrontásod van.

Én így csináltam végig a karácsonyt, előtte 2 héttel derült ki, és nem 30 ember előtt akartam bejelenteni


Így is volt aki levágta, de csak kacsintott max.

2022. dec. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
66%
Ezt most kihagynám.Nem mennék.
2022. dec. 15. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell most 3 napra menni, hanem csak 1-1 nap, aztán otthon pihi.
2022. dec. 15. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
88%

Nekem a családom előtt nincs ilyen, hogy “érthető ok”


Mmint teljesen megértelek a 9-es válasz után, de ez nálunk nincs így.


Így nekem már a teszt után tudták minden esetben.


Nem is nagyon tudnàm eltitkolni, ha akarnám sem , mert napi kapcsolatban vagyunk.


Igazából, velük úgy vagyok, hogy ha baja van a babának, akkor is mellettem állnának, amibek örülnék.


Egyébként annak ellenére, hogy nekmvagyok rosszul a nagyim minden alkalommal kiszúrta, mielőtt elmondtuk volna.

Neki olyan 9-10. Héten “szoktuk” ( 3. Terhessék miatt írom a “szoktukat”)

2022. dec. 15. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
63%

Sehogy.

Ők azok, akikre baj esetén is támaszkodnék...

2022. dec. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
86%

Szia

Sajnos nem tudok tanácsot adni ,hogy ne vegyék észre!reménykedj ,hogy éppen jól leszel és nem lesz émelygés!

Én totál megértelek!mi csak a 18.héten mondtuk el!2 vetélés,barnázások utan én se éreztem ,hogy ezt most elkapkodjuk!

Így volt igazi nagy meglepi pedig mi szinte naponta találkoztunk a szülökkel....

2022. dec. 15. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
74%

Én megértelek téged teljesen. Próbáld magad lefoglalni más gondolatokkal, és lehet nem leszel annyira rosszul. Én cudarul voltam az elején, de amikor pl dolgoztam ezt nem mindig éreztem. Az evés meg ja, az a legnehezebb. De úgy egyél és azt ami jólesik, senkinek semmi köze hozzá. Nem kell magyarázkodnod. Ha nem találkoztok annyira sűrün akkor csak mondd hogy mostanában így szoktad.

Bár az előttem szólóknak igaza van, aki jól ismer lehet hogy így is észreveszi. Viszont!!! Ha nem (és remélem hogy nem) taplók akkor nem kérdeznek rá aztán pedig ha kiderül akkor jól nevettek együtt hogy már sejtették. Ha meg annyira gázak hogy mégis rákérdeznek akkor inkább nem is méltaltnám válaszra.

Nekem az első terhességem vetéléssel végződött, szörnyű érzés volt ezt elmondani a családnak és valahogy érezni hogy (akár akaratlanul is) de mindenképp sajnálnak...


A mostani terhességem mindenki elől is eltitkoltam (anyukámmal nagyon jó a viszonyom, neki a teszt után elmondtam és a főnökömnek is beosztás miatt), sőt még most is csak páran tudják.


Boldog babavárást neked, és kitartást a családdal!

2022. dec. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
16%
Milyen beteg hozzáállás, hogy nagy valószínűséggel úgysem marad meg? Miért ne maradna? Napjában millióan szülnek.
2022. dec. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
82%

Én megértelek kérdező. Én sem akarnám, hogy ha baj történik, akkor utána minden egyes alkalommal az legyen a téma, hogy "rajta vagyunk-e újra" az ügyön.


Rajtam senki sem vette észre, pedig én is émelyegtem az első hetekben, ami többek közt karácsonyra esett. Vittem magammal ropit, és titokban azt ropogtattam.

Koccintottam is, úgy csináltam mint aki beleiszik, aztán otthagytam az italt, hogy most nem esik jól.

De vannak olyan pletykás kombinálós típusok, akiknél minden esetben hányás, rosszullét = terhesség, és akkor is ezzel "poénkodnak" ha épp nem is tervezed...

2022. dec. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!