Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alkalmatlan lennék anyának?

Alkalmatlan lennék anyának?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időszakban többször is gondolkodtam ezen.


Kisebb koromban mindig arra gondoltam, hogy majd ha felnövök, szeretnék 3 gyereket, egy szép nagy családot. Ahogy idősödtem, ez folyton változott. Először 2-re, majd 1-re, aztán már egy ideje többször gondolkodom el azon, hogy tényleg akarok-e gyereket?

Ha arra gondolok, hogy idős koromban, ha már nem lesz senkim, milyen jó lenne, ha lennének gyerekeim, aztán unokáim, akkor az jó érzéssel tölt el. Viszont ha arra gondolok, hogy mivel jár ez az egész, akkor mindig elbizonytalanodom és elfog egy fajta negatív érzés, ami el is veszi a kedvem az egésztől.


Leginkább azok "taszítanak el", amikor arra gondolok, hogy azt a gyereket 9 hónapig ki kell hordani, majd elviselni az első 2-3 évét, amíg nem mehet bölcsibe vagy oviba.


Ne értsetek félre, nem akarnám lepasszolni vagy bármi, de nem tudom elképzelni, hogy képes lennék ezekre az időszakokra. Nem mondhatom azt, hogy "undort" vált ki a szülés és a szoptatás, de számomra nem valami pozitív, szentimentális dolog, amivel azt érezném, hogy "de jó, kötődünk egymáshoz" Ilyenkor az jut eszembe, hogy milyen jó lenne, ha lehetne úgy kérni a gyereket, hogy 2 éves korától, amikor már nagyjából szobatiszta, tud valamit járni, kezd beszélni egyszerűbb mondatokban és túl vagyunk azon az időszakon, amikor nyűgnek érezném.


Mit gondoltok, szerintetek ez azért van, mert egyszerűen alkalmatlan vagyok erre a feladatra?



2023. jan. 7. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Én is hasonlóan voltam, most tesztelem és egész pozitívan csalódtam magamban, pedig tényleg nagyon nehéz.

Az adott helyzetben fog kiderülni hogyan fogsz helyt állni de nincs nagyon választás, csinálni kell ha már ott van.

Szerintem mindenki beletanul, ne aggódj ezen.

2023. jan. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Válaszd az örökbefogadást, ott lehet "kérni" nagyobb gyereket.
2023. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Gyereket én akkor vállalnék, ha tuti hogy akarod.

Ha győzködni kell magad, akkor nem igazán vágysz rá, az meg kinek jó?

2023. jan. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem 2-3 évesen mehet bölcsibe, hanem már akár 10 hónaposan is.

Én is azt tervezem, hogy amikor a fiúk egy évesek lesznek (ikrek), akkor visszamegyek dolgozni, ők meg mennek bölcsődébe, amúgy is szeretném, ha minél előbb közösségbe kerülnének.

Nekem erről az írásról az jön le, hogy jelenleg nem állsz készen a gyerekvállalásra. Azt nem tudja megmondani itt senki, hogy ez így is marad-e örökre, vagy majd esetleg változik. De a jelenlegi helyzet mindenképp ez.

2023. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Igen.
2023. jan. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Igen, szerintem is. Felejtsd el. Nem kell mindenkinek gyerek.
2023. jan. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem sokan másképp vizionálják az első pár évet.


Én úgy képzeltem, hogy max a gyerek egy éves korában “visszamegyek dolgozni”, azért az idézőjel, mert ezt home-officeban képzeltem el, nagyon max heti 1 nap bejárással, ami alatt a férjem van home-officeban.


Ráadásul nem is akarok addig sem itthon ülni egyedül. Van 3 nagyon lelkes nagymama, két viszonylag lelkes nagynéni/nagybácsi és ha kell lesz bébiszitter is, hogy azért tudjunk jönni-menni, ha úgy jön ki a lépés.


Tudom, hogy sokan vannak, akik szerint így nem vagyok jó anya. Van több barátom/távoli rokonom, akiknek említettem, hogy mi úgy terveztük, hogy besegítenek a rokonok, mindig megpróbálják megmagyarázni, hogy két éves koráig én nem is merek majd sehova menni, és megnézik, hogy mennyire merem majd anyósomnak megengedni, hogy fél órát fogja a gyereket fél éves korában.


Na, ha ezt kellene tennem, akkor én sem vállalnék gyereket. Ha otthon lennék bezárva és csak baba-mama programokra járhatnék évekig 2-3x egymás után, akkor bele is őrülnék.


Szóval, ha te is valami ilyesmit képzelsz el, akkor nem csodálom, hogy nem szeretnél gyereket. De szerintem az első három évet sem kell teljes önfeladásban leélni. A szüleink is felnőttek úgy, hogy 3 hónapos korukban bölcsibe kerültek, a mi gyerekeinknek sem lesz baja, ha néha a nagyszülők vagy a bébiszitter vigyáz rá, amíg mi mást csinálunk.

2023. jan. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Nekem ilyen gondolatok 14 éves koromban voltak. Később már nem, csak nevettem rajta. Aztán lett egy lanyom. Aki már kamasz. Sokszor eszembe jut, de jó lenne ha meg egy - két hónapos lenne néha, annyira jó volt vele babazni.
2023. jan. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha csak annyit tudsz pozitívnak felmutatni, hogy öregkorodban jó lesz, ha lesz ott valaki, akkor gondolj bele, mennyi embert nem látogat meg senki az idősek otthonában. Attól, hogy van valakinek gyereke meg unokái, nem biztos, nem nem lesz egyedül.
2023. jan. 8. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?általában aki fiatal azon gondolkodnak így,de rengetegember van akinek nincs gyermeke.

Van akinek fontosabb a kariier az utazgatás stb.

Ha így érzel bizony olyan párt kell találnod aki szinténnem szeretne gyermeket viszont ezt már kikell találnod és az elején tisztázni :)

Az első2 év a legszebb és a legnehezebb is..vagyis azt mondják később is de na..

2023. jan. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!