Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 nappal kisebb baba?

10 nappal kisebb baba?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 28 hetes terhes vagyok és 10 nappal kisebbnek mérték a babám. Az előző ultrahangon is kisebb volt (24.hét), de akkor "csak" 6 nappal. Az azelőtti vizsgálatokon mindig kicsit nagyobbnak mérték a koránál. Az orvosom leellenőrzött mindent, köldökzsinór keringés, agyi keringés, magzatvíz mennyisége, de minden rendben, én mégis olyan ideges vagyok, hogy azóta csak megy a hasam.

2023. jan. 30. 14:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Genetika.



A kisebb az az àtlagostól eltérő ebben az esetben màr.


Ha minden érték oké, akkor ne aggódj.


Gondolj bele, ha minden csemete egyformán fejlődne, akkor a 40. Héten mind 3,5 kg 52 cm-rel születne.


Nyilván ez nincs így.


Nekem 2,5 hèttel volt elmaradva.

3 kg lett a születésekor. ( tetminustúllépéssel szültem)

2023. jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagytok ti is a pároddal kicsit alacsonyabbak, mint az átlag?
2023. jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
De, alacsonyak vagyunk mindketten. Férjem főleg alacsonyabb az átlagosnál.
2023. jan. 30. 14:43
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek más méretekkel jön világra. És a genetika is sokat jelent. Nem utolsó sorban az uh sem pontos. 1mm-rel arrébb rakja az egeret és mindjárt 1-2nap különbség is lehet. A fiamat 40 hetesen, szülés napján reggel 3000gra becsülték és 3750gmal született. Előtte is a legtöbbször 6-8 nappal kisebbre mérték. Amíg mindent rendben találnak addig nem kell agódni.
2023. jan. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Az még hagyján hogy ezek a mérések mennyire nem pontosak DE ha végig gondolod az emberek nem ugyan akkor babát szülnek centire súlyára pontosan csak van egy kb méret na ez igaz végig a terhességre. Meg után a megszületett gyerekre is szóval ne hasonlítgasd nyugi mindent rendbe látott az orvos.
2023. jan. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Az első két Fiam 3750 gr-mal, a harmadik 3920 gr-mal született. Az első babám 3 héttel előbb született (mondták is, hogy jesszus, ha megvárja az idejét óriás baby lett volna.). Tudod mi érdekes ebben? Előtte héten 2800gr-ra becsülte a doki.

Második babám 40+3 hétre született, Őt is kisebbnek nézték. A harmadik baba előtte héten 3300 gr-ra volt becsülve (Nála sikerült a legközelebb jutni a valósághoz).


Ha pedig valóban kicsi a babád, akkor is mi van? Lesz egy édes kis csöppséged! Ne idegeskedj! Minden rendben Vele, az értékei jók! 🥰

2023. jan. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem végig 2 héttel kisebb volt.

39 hetesen született 2420 g, 49 cm-el vegul

2023. jan. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Nekem az elejen nagyobb volt,aztan. 29. Hettol kissebb volt a terhessegi kornal. 38.hetesen mentem az uh-ra ott 35hetesnek merte a doki… Total beparaztam,hogy ez mar nem keves elteres… Nst beszukult ,meg aznap surgossegi csaszarral,2500gr,49cm-el szuletett a kisfiam. En sem vagyok nagy,apuka sem. A dokim kb a 27.hetben azt mondta oruljunk,ha eleri a 2500grammot.
2023. jan. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Engedd el, nekem amikor napra pontosat mértek a család továbbra is meg volt győződve hogy kicsi, aztán most 3 hósan totálisan normális baba, de ha picit kisebb annak csak örülj, könnyebb kitolni mint egy óriás bébit...
2023. jan. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató szavakat, megpróbálom össze szedni magam, de most borzasztóan padlón érzem magam... Annyira nem így képzeltem ezt az egészet, olyan szépen alakult minden a 20.hétig, aztán kezdődött a mélyrepülés, hogy egyre kisebb és kisebb a baba... Nagyon ki vagyok 😭
2023. jan. 30. 22:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!