Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 nappal kisebb baba?

10 nappal kisebb baba?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 28 hetes terhes vagyok és 10 nappal kisebbnek mérték a babám. Az előző ultrahangon is kisebb volt (24.hét), de akkor "csak" 6 nappal. Az azelőtti vizsgálatokon mindig kicsit nagyobbnak mérték a koránál. Az orvosom leellenőrzött mindent, köldökzsinór keringés, agyi keringés, magzatvíz mennyisége, de minden rendben, én mégis olyan ideges vagyok, hogy azóta csak megy a hasam.

2023. jan. 30. 14:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

De ez tényleg teljesen normàlis.

Főleg, hogy nem vagytok magasak.


Én magam magas vagyok női átlaghoz mérten,( a férfi orvosomnák magasabb🤷🏻‍♀️) kitéve-betéve vizsgált is a dokim, amikor kezdett elmaradni a baba ( azt mondta 2,5 kg sem lesz)

Aztán mikor felhívtam rá a figyelmét, hogy a férjem éppen olyan magas, mint én, az anyósom és apósom pedig 10 és majdnem 20 cm-rel alacsonyabbak.

Ráadásul a férjem 2350 g-mal született, akkor Màr elhitte a flowometria és a többi vizsgálat eredményét.


Egyébként 3 kg lett a végére, ahogy írtam az első válaszomban.


A lányom azóta is tiszta anyósom.

Most ovisan is pici, a doki addig aggódott, amíg nem találkozott a férjemmel.


Valahogy belőlem indulnak ki mindig a genetika miatt.

Nah a fiam követ.

Pocakban is a másik véglet volt.

1,5 èv van a gyerekkek közt és a kicsi 3 évesen majdnem beérte a nagyot. Cipőmérete túltesz rajta.


Szóval genetika.


Ha a vizsgálatok szerint oké akkor az uh szerinti átlagmérettel ne foglalkozz.

Önmagához képest kell fejlődnie, nem a többi magzathoz.


Ne aggodalmadkodj, lesz még mire mikor megszületik!

2023. jan. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Ezt nem szabad Magaddal és a babáddal tenned! Minden rezdülésed érzi! Rázd meg Magad, állj fel és döntsd el, hogy bármi történik, megoldod. Nagyon vártad ezt a kis csodát, tessék örülni Neki.

Bármi történik, Ti már örökre egységet alkottok!!! Fel a fejjel!!!

2023. jan. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Kerdezo!! Ez rossz ,hogy igy elengeded magad! :( Tudom mirol beszelsz sajnos,en az ilyen tul elmaradt a baba az um datumahoz kepest elmentem egy maganklinikara nagygenetikara .Ott megerositettek az en kis “mezei” orvosom velemenyet hogy ez a baba igen,genetikailag kicsi,de semmi baja!!! Hala istennek semmi baja! Kulomben a meresek nem pontosak! Foleg,ha ugy fekszik! Nekem kb 3heten keresztul ugyanazt a terhessegi hetet mertek ! Igaz hogy akkor mar sirtam ritam stb de kerlek ezhelyett hogy szomorkodsz depis leszel a babanak sokat artva ezekkel menj valahmi profi genetikushoz es nezzen meg! Nyugodj meg!!!! A babad szegeny erez minden rossszat. En sajnos a terhessegem vegigparaztam,eepresszioztam mert az edesanyam rakos volt( azota itthagyott 😭) 5honapot latta az unokajat. Vegigstresszeltem a terhessegem szegeny gyerekem de akkoris erot kellett vennem magamon a babab erdekeben te is tedd igy.
2023. jan. 31. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!!

Igen én is tudom, hogy össze kell magam szednem és ez nem jó a babának sem, hogy én ennyire kikészültem. Muszáj lesz össze kaparnom magam és menni előre, hisz lehetne ettől rosszabb is.

Megfordult a fejemben a genetikus is, de bárkinek megemlítettem, feleslegesnek tartja még, hisz a 12 hetes és a 18 hetes genetikai is jók lettek, illetve nifty-n is voltunk az elején. De persze ha a nőgyógyászom javasolja vagy tovább romlik a helyzet, akkor gondolkodás nélkül megyek.

2023. jan. 31. 13:53
 15/26 anonim ***** válasza:
4D? Ott is átnézik A-tól Z-ig és még élmény is.
2023. jan. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Hát nálunk csak a 18.hetes genetikai 4D-s, így külön nem szoktak menni, de nem rossz ötlet. Egyébként mikor mondják (mekkora lemaradásnál) egy babára, hogy IUGR? Csúnyábban magzati retardáció...
2023. jan. 31. 16:12
 17/26 anonim ***** válasza:

Most egy kicsit utána olvastam, mert erről még nem hallottam.


Amit én kivettem a cikkekből:


1. Kockázati tényezők: kis anyai testsúly és testmagasság

átlagosnál kisebb anyai súlygyarapodás (28. héttől)

anyai életkor (<16 év, > 35 év)

teratogen szerek és drogok

dohányzás, alkohol

anyai alultápláltság

anyai érbetegségek (praeecclampsia, vesebetegség, cardiomyopathia)

a lepény és a köldökzsinór rendellenességei (krónikus focalis abruptio)

ikerterhesség

korábban kis súlyú vagy retardált újszülött szülése

kórelőzményben szereplő méhenbelüli elhalás


Gondolom ezek közül egyik sem illik Rád!


Ultrahanggal tökéletesen felismerhető, tehát ha jók az áramlások, nincs gond.


Nyugodj meg, mert így szörnyű várandósságod lesz! Ezt nem teheted Magatokkal!


Még ha IUGR állna is fent, akkor is van esély az egészséges babára, de az idegeskedés nem tesz jót, az biztos. Ne találj mindig valamit, amin kattoghatsz... 🙂


Ha gond lesz, akkor pedig majd megoldod ott abban a helyzetben, felesleges előre félni tőle. Hiszen nem is tudhatod, hogy be fog-e következni.


Fel a fejjel!


#15.

2023. jan. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Hát eddig nem tudok semmiről, hogy lenne, remélem nem is fog előjönni semmi. Azóta hullámzó a hangulatom, van amikor nyugodt vagyok, van amikor elkap az idegeskedés nagyon. Màr előre rettegek a következő ultrahangtól...
2023. febr. 1. 19:52
 19/26 anonim ***** válasza:
Nem később fogant?
2023. febr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Nem, szerintem biztos, hogy nem. Eleve előbb is lett pár nappal pozitív a tesztem, mint ahogy nem jött meg, de ez nem is annyira mérvadó, hanem a 18.hetes genetikai ultrahanggal befejezőleg minden ultrahangon nagyobb volt 2-4 nappal. Aztán 24 hetesen mentem megint, akkor kezdődött, hogy 6 nappal kisebb, most meg 10 nap lett, 28+2 helyett 26+6, 940 gramm becsült súllyal. Egyébként szinte mindene 27+valamennyi, de a combcsontja picike, az 25+6 és az "vitte le" az átlagot ennyire...
2023. febr. 1. 21:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!