Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gondot jelent, ha a védőnő és...

Gondot jelent, ha a védőnő és a háziorvos területileg eltérő?

Figyelt kérdés

Építkezünk, mire megszületik a baba, addigra már elkészül a ház, így a védőnőt az ottani címhez illetékest választanánk (jelenlegi albérletünk is a közelben van -tartózkodási hely)


viszont a háziorvosom 30 km-el arréb, az állandó lakcímem szerinti körzetis


7 hetes vagyok jelenleg

jól értem, hogy a nőgyógyász ad majd papírt, amivel a védőnőhöz mehetek, aki ismét ad majd vmit, amivel a háziorvoshoz, aki ad majd beutalókat, azokra a vizsgálatokra elmegyek és ezek után mehetek a 12.heti nőgyógyászati vizsgálatokra?


2023. febr. 8. 18:19
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
még annyi kérdésem lenne, hogy védőnőnél azt válasszam, akihez a baba születésekor tartotunk majd vagy akihez most? (egy városon belül van, de a ház csak nyáron készül el, őszre várjuk a babót)
2023. febr. 8. 18:53
 12/31 A kérdező kommentje:

értem, h a tartózkodási helyhez rendelt, tehát ahol most lakunk

de sok helyen ledig azt olvastam, h azt érdemes, ahol majd a baba lesz és nem foglalkoznak a védőnők azzal, h még nem az szerepel a lakcímkártyán...

2023. febr. 8. 18:55
 13/31 babyboom567 ***** válasza:
100%
Menj el ahoz akihez tartozol most és kérdezd meg.
2023. febr. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol a haziorvost en kb negyszer lattam a terhessegem alatt. Azert ez nagy ervagas lett volna, ha oda-vissza 60 kilometert kellett volna mindig utaznom.

Szoval eloszor 8 hetesen mentem,akkor o beutalt az elso trimeszteres vervetelre, mert meg nem volt kiskonyvem.


Aztan mentem meg egyszer olyan 14-15 hetesen, mert hugyuti fertozesem lett es o tudott fogadni, akkor nezett vizeletet, kaptam gyogyszert.

Aztan legkozelebb 22 hetesen mentem ekg-ra, ekkor a kiskonyvbe is irogatott valamit, es utana meg egyszer mentem hozza, mar nem is tudom miert. Ja, a 2. trimeszteres vervetelem eleg rossz lett, azert.

Alapvetoen amugy a kiskonyv a beutalo a vizsgalatokhoz, szoval kulon azt mar nem kell kerni a haziorvostol. A vedono elmondta nekem mindig, hogy mikor hova kell mennem, vele havonta egyszer talalkoztam.

Illetve jartam 4-6 hetente terhesgondozasra, a nogyogyasszal is atbeszeltuk, ha volt valami verveteles eredmeny.

De szerintem annyira nem praktikus, ha ilyen messze van, barmikor adodhat valami, ami miatt kell haziorvos, bar te tudod.

2023. febr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

jelenleg nem akadály, 25 perc kocsival (város szélén lakom, ho-m vidéki, de csak rendelni jár oda, ő is itt él a városban)


városon belül is lenne annyi az itteni ha épp csúcsforgalom van


gyerekkori barátnőm édesanyja amúgy, így telefonon bármikor elérem, rendelési időn kívül is


de persze ha meglesz a babó és beköltözünk a házba, akkor keresek majd egy itteni háziorvost

2023. febr. 8. 19:06
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg nem akadaly. De amikor mar 5 percenkent kell pisilned es az ules kenyelmetlen, nagyobb a pocakod, tepni fogod a hajad, ha ennyit kell vezetned...:D

Persze ez mindenkinek maskor jon el, meg van, aki birja vegig. Hat en pl alig birtam, 25. hettol mar nem is vezettem, sehogy nem volt jo. Es nagyon sokszor kellett pisilnem a vegeig...:D

2023. febr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
hát erre valóban nem gondoltam 😀
2023. febr. 8. 19:29
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Védőnő nem kérdés. Ahol életvitel szerüen laksz...


Háziorvos választható. Én is, férjem is és a gyerekeim is 30km-re a városba járunk.

Férjemmel azért, mert anno mind a 2en ott laktunk, mind a ketten maradtunk (2 külön doki). A gyerekek pedig első perctől a városi dokihoz lettek beiratva. A kórzetis egy kretén.

2023. febr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget! 😊
2023. febr. 8. 20:41
 20/31 anonim ***** válasza:
0%

Kicsit kavar van itt a válaszokban. Szóval az, hogy a háziorvos ad-e beutalót, attól függ, hogy allamis vagy magán nőgyógyászhoz jársz-e. Ugyanis, ha a magán orvosod nem dolgozik intézményben, azaz állami kórházban, akkor ő nem adhat neked allamis vervételre beutalót. Ha nem magánban akarod a vérvételeket megcsináltatni, akkor kénytelen vagy vagy olyan nőgyógyászhoz menni, aki állami rendszerben is rendel, vagy ha ragaszkodsz az olyan orvoshoz, aki csak maganban van, akkor a háziorvos is ki tudja adni a beutalót. Egyébként én is ez utóbbi miatt jarok a háziorvoshoz terhesgondozásra, mert a nőgyógyászom kizárólag magánban rendel. Ez a 30km nem tudom mit jelent intézmény szerint, ha a területi kórház ugyanaz, ahol a labort csinálják, akkor semmi gond. De ha àllami nőgyógyászhoz jársz, akkor teljesen tárgytalan.

A védőnőt pedig mindenképpen a saját új lakcimed szerint kell látogatni.

2023. febr. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!