Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gondot jelent, ha a védőnő és...

Gondot jelent, ha a védőnő és a háziorvos területileg eltérő?

Figyelt kérdés

Építkezünk, mire megszületik a baba, addigra már elkészül a ház, így a védőnőt az ottani címhez illetékest választanánk (jelenlegi albérletünk is a közelben van -tartózkodási hely)


viszont a háziorvosom 30 km-el arréb, az állandó lakcímem szerinti körzetis


7 hetes vagyok jelenleg

jól értem, hogy a nőgyógyász ad majd papírt, amivel a védőnőhöz mehetek, aki ismét ad majd vmit, amivel a háziorvoshoz, aki ad majd beutalókat, azokra a vizsgálatokra elmegyek és ezek után mehetek a 12.heti nőgyógyászati vizsgálatokra?


2023. febr. 8. 18:19
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
71%

20-as, a kiskonyved gyakorlatilag a beutalod, annak a hatuljaban minden benne van.

Csak idopontot kell kerned, viszed a konyvet es mesz, nem kell kulon beutalo se a nogyogyasztol, se a haziorvostol.

Nem kell itt kavarogni ilyen-olyan orvoshoz csak a beutalok miatt.

En magan nogyogyaszhoz jartam, de allamiban csinaltattam a verveteleket, meg az egyik genetika ultrahangot. Senki nem adott beutalot, csak a kiskonyvet kellett mutatni.

2023. febr. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
50%
Terhesség alatt is lehet az ember beteg, ergo bármikor szükség lehet egy szakorvosi beutalora
2023. febr. 9. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így vagyunk/voltunk. Én azt vallom, hogy nagyon jó háziorvost nem cserélünk le. 20 km-el arrébb rendel de nem fogom leváltani. Nem egy hatalmas távolság.


Azt hiszem 2x voltam eddig nála terhességem óta. Először a kiskönyvem töltötte ki. Másodjára 24 hetesen voltam, beutalót kértem a 28 hetes vércsoport-ellenanyagszűrésre meg ujjbegyes cukormérővel megnézte az éhgyomri cukrom pecséttel ellátva beírta. És nem rémlik, hogy máskor mentem volna hozzá, 29 hetes vagyok jelenleg.


Nem gond, ha a védőnő és a te dokid nem egy városban vannak. Gyerekorvosnál viszont érdemes egy közelit keresni majd.

2023. febr. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
A védőnő nem lakcím alapján megy,hanem tartózkodás alapján.Azt nem választod,hanem adott
2023. febr. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

"Én azt vallom, hogy nagyon jó háziorvost nem cserélünk le. 20 km-el arrébb rendel de nem fogom leváltani. Nem egy hatalmas távolság."


Akkor lesz hatalmas távolság, ha mondjuk kórházba kell menned, hiszen ő csak q körzete szerintibe utalhat be. Az meg lehet hogy nem 20km, hanem 60.

2023. febr. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Nekem az állandó lakcímem x település,anyáéknál

Tartózkodásim y település, az új házunk, ami szét van verve a felújítás miatt.

Most z településen lakunk anyóséknál,míg kész nem lesz a ház (vélhetőleg nyárig), ez sehol nem szerepel.


Mégis z település védőnőjéhez kell járnom, hiába nem ideszól a címem, itt lakok életvitel szerűen.

2023. febr. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
26%
#25: nincs minden 20-30 km-en olyan kórház felénk, ahol legalább a 20%-a a szakrendeléseknek elérhető. Engem ne is utaljon be ide helyben pl laborba, isten őrizz, megyek én 20 km-ert. Kiskönyvi beutalóval is jöhetnék ide is, oda is, én inkább utazok egy picit...
2023. febr. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

nekünk monden helyben van, a korház ahova a ho-m beutalna, az itt van, ahol fizikailag élek

tehát csak a ho- m van távolabb, minden más itt


de ezek szerint akár a ho-mat első körben ki is hagyhatom

a helyi védőnőhöz megyek, a helyi (magán) nőgyógyászomhoz és a helyi sztk-ba

vagy az sztk-t tudok kiváltani a ho-val

2023. febr. 9. 11:11
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelent gondot, nekem is más kerületben vannak. Mondjuk nem is mentem terhesen a háziorvoshoz, nőgyógyász adott mindenre beutalót.
2023. febr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

így névtelenül igazából elárulhatom...amiatt próbálom kihagyni a ho-t a dologból, mert ha elmegyek hozzá, akkor már kb az egész szülőfalum tudná, h terhes vagyok (szülőkkel együtt) és mi a 12.heti genetikai előtt senkinek sem szeretnénk elmondani (volt már korábbi csalódásunk)


nem a háziorvos mesélné el, ne értsétek félre, de egy kis falu...mindenki tud mindent...hazudni pedig nem szeretnék arról, h miért mentek dokihoz


genetikai után nem gond ha megtudják


emiatt ha lehet, inkább kihagynám a ho-t az elején

2023. febr. 9. 13:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!