Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » UH rendben, magas down kockáza...

UH rendben, magas down kockázat vérmarkerek miatt? 41 éves vagyok.

Figyelt kérdés

Ma voltam 12. heti genetikain az Istenhegyiben, Hajdú drnőnél. Az ultrahangon minden rendben volt, van orrcsont, nyakiredő 1,6, minden látszódott. UH eredménye teljesen negatív.


Viszont kértem Nifty-t és mivel a kombinált tesztért nem kellett így fizetni, plusz van 2 órán belül eredmény, azt is kértem. Bár ne tettem volna. Down-ra 1:44 lett a kockázat. 41 éves vagyok, tehát a korom is lehúzza, valamint volt már súlyos beteg magzatom 36 évesen. Alacsony lett a papp-a értékem és magas a béta hcg. Van, aki hasonló cipőben jár vagy járt? A nifty-t újra le kell vetetnem mert nem tudtam,hogy előtte 24 órát nem szabad véralvadásgátlót szúrni. A genetikus kérdezett rá telefonon, mikor hívott az eredmény miatt. Így annak is +2-3 nap lesz az eredménye :( tehát jövő hét végefelé.



2023. febr. 22. 16:17
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Sorstársakat keresek. Tényleg megbízhatatlan a kombinált teszt? Volt, vagy van valaki hasonló helyzetben?
2023. febr. 22. 16:19
 2/30 anonim ***** válasza:
89%

Igen, a kombinált megbízhatatlan.

Ne aggódj, ha az uh rendben volt, valószínűleg a Nifty is jó eredményt hoz.

2023. febr. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%
Kombinaltat nem is kertem volna a helyedben. Vard meg a niftyt, igazabol ennyit lehet mondani most.
2023. febr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
90%
Én is 41 vagyok. Sajnos, nekem még nem sikerült teherbe esnem, de azt már eldöntöttem, hogy vagy Nifty-t kérek, vagy semmit. Kombináltat fölöslegesnek tartom, mert a korom, meg egyebek úgyis lehúznák. Minek idegeskedjek? Ne aggódj fölöslegesen, várd ki szépen a Nifty eredményét és annak higgy, ezt meg tekintsd úgy, mintha nem is lett volna. (Ha belegondolsz, az 1:44 is csak kicsit több, mint 2%, vagyis majdnem 98% az esélye, hogy nem down-szindromás a gyermeked😊) Majd írd meg, mi lett!🤞
2023. febr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtatok. Igyekszem ezt az eredményt nem relevánsnak tekinteni 😊 pedig volt egy jel, a vérvételes csajnál csak a nifty-s papír volt, így először csak azt vette le. Láttam hogy 1 fiola vér csak, így rákérdeztem. Na mindegy.


4.: Drukkolok, hogy sikerüljön a baba. Nekünk 2,5 év volt most, mire összejött. Igazából voltak pozitív tesztjeim, de mindig megjött. Meg 1 missed ab 1,5 éve. Van már egy egészséges kislányom, nála a kombinált is alacsony kockázatú volt. Úgy voltam már, hogy ha egy gyerekünk lesz, akkor egy. Elfogadtam.

2023. febr. 22. 16:59
 6/30 anonim ***** válasza:
88%

Mi ez a hólyeség, hogy NIFTY mellé kombináltat csinálnak? Mégis mi a fenének?

Egyébként a korod nem húzza le, mivel az életkori kockázatot beleveszik, ami 41 évesen 1:85-höz. Tehát neked még az életkorodhoz képest is emelkedett a kockázat. Viszont még így is sokkal nagyobb az esélye, hogy egészséges, mint az, hogy nem. A NIFTY megbízható, majd az megmondja.

2023. febr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
87%

Én 39.41 évesen voltam terhes, egyiknél sem mentem kombira minek a korom miatt úgy sem lett volna jó.

Verifit csináltattam és már azzal mentem a 12.heti uh ra 39 évesen tudva hogy minden rendben, 41 évesen azzal a rem~nnyel hogy az uh nem igazolja a teszt eredményét, sajnos az áramlásnál volt eltérés ami utalhat downra, orrcsont volt, nyakiredő 1.6.

Sajnos down baba lett volna.

De az uh sem jelent semmit egy isminek 3.6 redő, áramlási eltérés mint nálam, a baba egészséges.

2023. febr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó nem értelek. A NIPT teszted negatív lett és az uh látta csak hogy downos a baba?


Kérdező én nem aggódnék a kombi miatt elegge magas a fals eredmény. Várd meg a NIPT teszt eredményeket az a tuti.

2023. febr. 23. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
41 évesen a nipt teszt mutatta a downt azért reménykedtem hogy nem igazolja a teszt eredményét
2023. febr. 23. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta Hajdú drnő, hogy náluk nem a protokoll része az áramlás figyelés. Vagyis nem az alapján lesz egy baba beteg vagy nem. Szóval nekem olyat nem is nézett.
2023. febr. 23. 08:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!