Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » UH rendben, magas down kockáza...

UH rendben, magas down kockázat vérmarkerek miatt? 41 éves vagyok.

Figyelt kérdés

Ma voltam 12. heti genetikain az Istenhegyiben, Hajdú drnőnél. Az ultrahangon minden rendben volt, van orrcsont, nyakiredő 1,6, minden látszódott. UH eredménye teljesen negatív.


Viszont kértem Nifty-t és mivel a kombinált tesztért nem kellett így fizetni, plusz van 2 órán belül eredmény, azt is kértem. Bár ne tettem volna. Down-ra 1:44 lett a kockázat. 41 éves vagyok, tehát a korom is lehúzza, valamint volt már súlyos beteg magzatom 36 évesen. Alacsony lett a papp-a értékem és magas a béta hcg. Van, aki hasonló cipőben jár vagy járt? A nifty-t újra le kell vetetnem mert nem tudtam,hogy előtte 24 órát nem szabad véralvadásgátlót szúrni. A genetikus kérdezett rá telefonon, mikor hívott az eredmény miatt. Így annak is +2-3 nap lesz az eredménye :( tehát jövő hét végefelé.



2023. febr. 22. 16:17
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Kombinált tesztre nekem azt mondta az orvos hogy hivatalosan nem mondhat ilyet DE rettentő félrevezető tud lenni. Nem egy eset volt hogy azt hozta ki hogy minden oké.. és mégsem. Vagy fordítva. Szóval ő azt javasolta ha van rá pénzünk csináljunk Prena/nifty tesztet amelyiket gondoljuk. Szóval egyáltalán nem biztos hogy gond van, és ha az ultrahang rendben volt akkor az erre utal pluszban. Szerintem nem lesz gond.
2023. febr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, aki írt. Tegnap egy angol fórum topikot végigolvastam, ahol másnál is hasonló eredmények jöttek ki és olyan nem is volt, akinek ezek után pozitív lett volna a NIPT tesztje. Inkább olyanok, ahol az ultrahangon is eltérés volt.

A kor meg önmagában rizikó tényező, de én ezt úgy értem, hogy ha az uh vagy veredemenyem 41 évesen olyan, mint egy 30 évesé, akkor neki lehet csak közepes lesz a kockázat, nekem meg magas. A kor sztem úgy rizikó tényező, hogy nagyobb arányban problémás a genetikai vizsgálat, több a rossz eredmény, ezeket amúgy is figyelembe veszik, kár sztem még a korral is lehúzni.

Én jobban aggódom amiatt, hogy 2 hete 10+5 volt a baba mérete, most meg 12+2, nem pedig 12+5.

2023. febr. 23. 11:01
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

A mérete nekem se az volt sose mint a tankönyv szerint. Az enyém mindig nagyobb volt mint "kéne" és minden oké. 29. Hétben járok. Nyugi.


11voltam

2023. febr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

A baba mereten ne aggodj. Nekem allandoan vagy lemaradasban volt 5 nappal, vagy eppen nagyobb. Most vagyok 34 hetes, most epp nagyobb 4 nappal, de mondjuk 24 hetesen meg kisebb volt :D


Amig nem koros, tehat nem ilyen 2-3 hettel van lemaradva, addig nem kell aggodni. Meg egyebkent sokszor siman lehet meresi hiba is. Pl volt, hogy nekem ugy ficankolt meg regebben uh alatt, hogy az orvos alig birta “elkapni”. Ahogy a suly is csak egy becsles, nekem mindig elmondja az orvos, hogy 500 grammot is tevedhet akar. Vagy neha tobbet.


Baratnomnek pl 4 kilos babat josoltak a vegere, aztan megszuletett a kisfia 3100 grammal.

2023. febr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Jól van, nem aggódom emiatt. Kedvesek vagytok ♥️
2023. febr. 23. 21:24
 16/30 anonim ***** válasza:
A fals pozitív a jobbik eset,mert akkor a NIPT teszt vagy a biopszia legalább megmutatja hogy nincs baj, a gaz az, ha fals negatív, mert akkor sajnos beteg baba fog születni….
2023. febr. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Újra le kellett venni a vért nifty tesztre, szóval majd jövő hét vége felé lesz csak eredmény elvileg. Remélem most már lesz elég magzati dns a vérben.
2023. márc. 8. 15:53
 18/30 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet veletek?
2023. márc. 13. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Ma voltam amniocentézisen. a Nifty teszt magas kockázatot hozott ki 2-es triszómiára, múlt kedden hívtak. Azt mondják, hogy valószínűleg csak a méhlepény tartalmazza a többlet kromoszómát, de kell az amnio, hogy kizárja. Péntekig kapok előzetes eredményt. Igen, eléggé húzódik a dolog. Ultrahang továbbra is rendben. Hajdú drnő és Zsirai dr végezték ma a mintavételt.
2023. márc. 20. 16:29
 20/30 anonim ***** válasza:
Hány százalék lett, nekem down 97 és sajnos igazolva is lett
2023. márc. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!