Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák akik nyárra vagytok...

Anyukák akik nyárra vagytok ki írva! Hogy vagytok? Hányadik hétben jártok?

Figyelt kérdés

Gondoltam mindenki megoszthatná, hogy milyen eddig a várandósság. Mit szóltok hozzá?

Én 18 hetes vagyok jelenleg, július végére vagyok ki írva. Szerencsére nem sok tünetem volt eddig, mondhatni egész tűrhető a terhesség. 2 hete érzem, mintha már mozgolódna a pici. Ti éreztek már magzat mozgást? Elvileg én kisfiút várok. Ti hogy vagytok? Ki derült már a babátok neme?



#szülés #terhesség #baba neme #Mikorravagykiirva #Hogyvagytok
2023. febr. 25. 13:25
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Július 24, és kisfiú, 3. gyermek.

Nekem semmi panaszom jelenleg. 14 hétig émelyegtem sokat, de nem volt vészes. Már látszik a hasam, büszkén viselem.

A 17. hét óra rendszeresen érzem a mozgását, elég erőteljesen. Furcsa volt, mert az első kettőt már 15 hetesen éreztem.

Imádom a 2. trimesztert , ilyenkor a legjobb várandósnak lenni.

2023. febr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

3. Vagyok


Még nem 100% a neme csak az egyikbek..

Így nevekkel egyàltalán nem is gondolkodtunk… de ezt koràbban is mi a 25. Hét környékén làttuk ideálisnak..

Addigra 2-szer megerősîtik a nemét legalább.


Nàlunk kérnek mindig a kórhàzban 2 nemre nevet… most 4-et kell találni így..

2023. febr. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Nálunk elég nehéz a név kérdés, nagy a család és nem akarunk olyat adni, ami már van valahol, de most úgy tűnik Ádám lesz. :)
2023. febr. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én augusztus elejére vagyok kiírva, s nekem is kisfiam lesz. :) Engem a reflux öl meg. Meg a terhesség előtt megjelent, s mielőtt eljutottam volna ebben a tökéletes egészségügyben orvoshoz, hogy kezelhessük, kiderült, hogy terhes vagyok. Eddig két állami orvosnál jártam, volt amelyik két hónap várakozás után megkérdezte, hogyha tudom, hogy refluxom van, azért belenézzen a torkomba? Eszem megáll, magánhoz májusra kaptam időpontot, meglátjuk más lesz e. Lassan megszulok, mire segítenének. Kissé félek, mert 23 hetes vagyok és a hasam alig nőtt még valamit, összesen másfél kilót híztam, mert alig tudok enni. Emiatt borzasztó mindennapom. A háziorvosom cuki, Ludea-t írt fel, hosszú távon nem sokat ér. A Rennie megint olyan, mint a cukor...legalább nem hízok ez jó, de féltem a picit és nevetséges, hogy ebben a k@rva országban azért fizetem a tb-t, hogy 4 hónapot vártam állami dokikra, akik le se sz@rnak meg ilyet mondanak, hogy nincs kismamáknak refluxra gyógyszer...S mehetek megint maganba, 20 ezer lesz, hogy bemegyek. Aztán vtam a kötelező fogorvosin a körzetisnél, megkértem szedje le a fogkovet, hajlamos vok rá. Mondtam h hiába ingyenes, számolja úgy, mintha maszekba menne, csak szedje le normálisan. 5 percig csinálta. Mondom már ne haragudjon, de a maszek fogorvosok 40 percig szokták szedni. Szedte még 5 percig, elkért 5 ezret. Otthon mikor megláttam, azt hittem elájulok. Leszedte a nagyját. Elkezdett vérezni a fogínyem gyakran, most vtam fogorvosnál és le kellett szedni 20 ezerért. Érdekes azóta nem vérzik csak megint felháborít, hogy ezért fizetem a tb-t, hogy államiban le se sz@rják, eltérnek hónapok és mehetek maszekba, hogy normálisan meg legyen csinálva. Annyira nehéz lenne az orvosoknak normálisan hozzáállni az emberekhez, főleg ha már kismama? Na a nőgyógyászokról egy szót sem értek inkább, nem véletlenül nem akarok itt szülnek. Itt megint zsebbe kell nyúlni, mehetek majd Debrecenbe szülés előtti napokon, hogy oda vigyenek be...minden gyönyörű lenne, de ez az egészségügy borzasztóan szomorú...

2023. ápr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

#14


Reflux diétát tartasz?


Nincs szénsavas, nincs savas (ecet, savanyúság, citrusfélék, mustár), nincs cukros, nincs csípős, nincs paradicsom (se ketchup), nincs szénsavas, nincs alkohol.


Nekem is elég durva refluxom volt két éve. Most a terhesség 28-29. hetében még nem igazán van.


Én salvus vizet iszom csak (mondjuk nem az adagolás szerint, hanem, ha valami olyat eszek, amit nem kéne, akkor utána küldök egy-két korty salvus vizet), se ludea, se reniee és megemelt párnán alszom.


Most, hogy egy hete minden nap megeszek egy mekis ketchupot (valamiért mekis kaját akarok enni tonnaszámra, pedig terhesség előtt három évig nem ettem), most érzem a torkomat.


A vidéki orvosok gyakran amúgy nem azért rosszak, mert nem alaposak, hanem mert nem volt lehetőségük tanulni, fejlődni. Az orvosi egyetem után 2-3 évig csak rezidensek, ami alatt tanulnak a többi orvostól, kb. mint amikor te elkezdesz dolgozni.


Ha utána valaki nagyobb kórházban marad, akkor sok esetet lát, fejlődik tovább, jó szakemberré tud válni. Ha utána (vagy már ez alatt), vidékre kerül, akkor sokkal kevesebb esettel találkozik és kb. csak “felejt”. Érdemesebb nagyobb kórházakba menni, ha jó orvost szeretnél.

2023. ápr. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

15 - szió. Igen, tartom a diétát, s nem csak azt, hanem cukor- szénhidrát és laktózmentes étrendet is. Muszáj. Gyakorlatilag olyan szépen és tisztán érkezem, hogy remek közérzetemnek kellene lennie. Sajnos a babukámtól függetlenül, már előtte jelentkezett a reflux, de mire eljutottam orvoshoz, már nem tudták kezelni.


Az orvosoknak igazából nem a tapasztalatával van a bajom, hanem a hozzáállásukkal. Azzal, hogy le se sz@rnak konkrétan. Nem összekeverendő a nem törődömség azzal, ha valakinek nincs tapasztalata, de pl lelkes. Találkoztam már olyan orvossal, aki fiatal volt, de le a kalappal. Nem tudott sok mindent, hívta az idősebb kollégáit és tanácsot kért. Nem volt az, hogy rámondta nincs. A körzeti fogorvos egy nagyon tapasztalt illető, szóval tudhatná jól, hogy kell megfelelően fogkovet leszedni. Mégis sz@rt rá. Ha nem szólok rá H más 40 percig szokta szedni, akkor 5 percig szedte volna. Így szedte 10 percig de az se ért semmit. Ezen látszott is H nem érdekli, sőt idegesíti H normálisan akarod. Aki fogkore hajlamos úgy mint én, annak nem mindegy, mert nem esztétikai gondot okozott csak nálam, hanem sok fájdalmat is és plusz költséget a nem törődömsége. Gyakorlatilag ezért vagyok kiakadva, meg a havonta a fizetésembol leeemelt tb járulék láttán, mivel a kettő közel sincs összhangban, plusz járhatók magánorvoshoz H ellassanak valahogy. És ez gáz.


A kórház a másik. Debrecenben szeretnék szülni és nem akarnak engedni, mert nem oda tartozom. Kijelentették hha épp oda visz be a mentő szulhetek ott, egyébként nem. Na ezt úgy tudom 200 kilométerről megtenni, hogy veszek ki ott szallast, ami megint pénz.

2023. ápr. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! 5-ös vagyok, mi várjuk július 3-ra, de még semmi jele, hogy megindulna. Ti hogy vagytok?
2023. jún. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi is július 4-re várjuk. Nem tudom mennyire jel, de én már nagyon ki vagyok készülve. Ma egész nap csak fetrengetem jóformán, pedig két hete még semmi bajom nem volt. De most olyan fáradt vagyok, mintha beteg lennék.
2023. jún. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
17-18 Kitartást csajok! Nekem még 5-6 hét hátra van...remélem nem indul be előbb...
2023. júl. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Gondolom már szinte mindenki babázik 🥰 remélem mindenkinél rendben zajlott minden. Nekem Juli 21én született meg végül a kislányom, egészséges, gyorsan és szépen fejlődik. 😍
2023. aug. 21. 13:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!