Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 9. hónapba lépve azon...

A 9. hónapba lépve azon gondolkozom,mivel tudom majd fejleszteni a babámat az első hónapokban?

Figyelt kérdés

Első babámat várom, szerintetek milyen fejlesztő játékokat szerezzek be az első 3,6 hónapra?


Eddig vásároltunk neki egy játszószőnyeget,egy egyszerű pihenőszéket ami teljesen fektethető, továbbá rezgő baglyocskát amin található rágóka, különböző anyagok. 1 csörgő, 1 hűthető rágóka, szundikendő.


Szerintetek hasznos lenne beszerezni ezeket?


- kontrasztos könyvecske

- pocakpárna (véleményetek szerint van hátránya,)

- az a puha gumiszerű anyagból készült könyv

- alvó lajhár ( különböző hangokat,rezgést ad )

- tanuló kutyus

- matatófal


Ennyi jutott hirtelen eszembe.


Köszönöm a segítséget!



2023. márc. 6. 08:24
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm mindenkinek!
2023. márc. 6. 12:11
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
2 hónapos a babám. Amiket használunk: kontrasztos könyv/kártyák, puha textilkönyv tükrös része, csörgő (mi csörgetjük neki nyilván, de szereti nézni). Ennyi igazából. Habtapi, játszószőnyeg, ezek arra, hogy le tudjam tenni magam mellé, én hasaltatni is a földön (habtapin) szoktam. Adamo hinta nálunk kb. létszükséglet, pláne a rosszabb napokon. Azt is nagyon szereti.
2023. márc. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Első pár hónap:

× Hagyd, hogy megfigyelje az arcod! Hagyd, hogy gyúrkodja!

× Énekelj és mondókázz neki! Ringasd!

× Beszélj hozzá természetesen!

× A függöny lebegtetését nagyon szeretik nézni - meg az ujjak mozgását!

× Hallgassatok halkan zenét!

× Sokat bújjatok, szeretgessétek!

× Bátran tedd hasra, kevés dolgot tegyél köré - pl. egy db kontrasztos könyv bőven elég neki egy fentléthez!

× Mikor háton fekszik fölé lógatszatsz (babygym vagy csak simán te tartod fölé néha) - fonalgombolyag, kontrasztos dolgok, zörgő dolgok.

× Ami szerintem tök hasznos lehet Montessori módon - tükör, ami számára is elérhető


Ha beindul a mozgásfejlődés:

× Ha forog(ni próbál) - zörgő játék, valami, amit marokra tud fogni, szájába vehet (fogzás miatt amúgy is szuper az ilyen játék)

× Amikor kúszik (vagy tanulja) - guruló játékok, amik ösztönzik a kúszásra (pl. Szenzoros labdák, hengerek, kocsik)


Én sokat nézegettem könyvet már a legelejétől a babámmal, azt nagyon szerette. Vannak kontrasztosak, de a sima mondókások is szuperek. Nem is kell mindig "mesélni", lehet csak nézegetni vagy elmondani mik vannak a képen ("Ez egy kacsa!" Vagy "Háp-háp")


És élvezd ♡ nem lesz könnyű, de a legcsodálatosabb lesz :)

2023. márc. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Mazipa ***** válasza:
100%

A gyerekeket semmi sem fejleszti jobban, mint a szabad jatek!

Ezt a kesobbiekre jegyezd meg szerintem. ☺️ Egy egeszseges gyereknek nincs szukseges fejlesztesre, tehat Minden, Amit fejleszto jatekkent emlegetnek, az altalaban humbug.

A gyerekek sem egyformak. Az elsoszulottem mar kb harom honapos koraban egesz jol elvolt a jatszoszonyegen. A kicsi meg kb ot honapos koraig csak evett meg aludt szinte.

Az egyik valaszolotol szuper otlet, hogy varj a vasarlassal, Mert lehet, hogy egy csomo mindent kapni fogsz.

Egyebkent az en gyerekeim kedvenc jatekat kb 7-12 honap kozott az ures asvanyvizes flakon. Az egyikbe tettem egy kis vizet, a masikba egymarek lencset. Imadtak. Elotte persze elmostam az uveget.

A kutya nalunk is ugy masfeleves kor korul lett erdekes.

2023. márc. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Bármi ami zenél, az nem túl jó.

A kontrasztos könyv nagyon jó. Én a pakkli oldalán a kártyákat vettem meg. Csomagban lehet kapni és az tovább is jó.

Inkább azt mondanám, hogy mondókákkal készülj. 🙂 Így majd tudod neki mondogatni mikor ölbe veszed stb. Nekünk a rágómaki is bejött fogzás idején.

2023. márc. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!