Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyerekvállalás 40 éves kor...

Gyerekvállalás 40 éves kor felett?

Figyelt kérdés

Felelőtlenség avagy sem?!

Jó döntés vagy sem?


2023. márc. 6. 12:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%
Megoszlanak a vélemények. Számomra felelőtlenség, ennyi idősen már nem vállalnék gyereket.
2023. márc. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30%

31 eves vagyok,1 eves lassan a fiam,de mar nem vallalnek tobb gyereket .

A kikotesem igy is az volt hogy 30 alatt ha sikerul a baba akkor jo,ha nem akkor 30 folott mar nem probalkozunk tovabb.

2023. márc. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem erre nem lehet egyértelműen rámondani hogy jó döntés vagy sem. A barátnőm 43 éves, most lett babájuk.

Sajnos a korábbi párkapcsolatai nem jól alakultak, a baba pedig vagy össze sem jött, vagy az akkori párja nem is akarta. (41 évesen talált rá mondhatni az igazira)

A terhessége és a szülése is problémamentes volt, és a pici babával boldogabbak, mint valaha. Egy kisbaba volt minden vágya. Szóval az ő esetükben szerintem jó döntés volt egyértelműen. De minden helyzet más.

2023. márc. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Nekem jó. Akinek meg nem, az ne szüljön 🤷🏼‍♀️
2023. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Most erre mit lehet mondani?


Nyilván azért jobb fiatalabban gyereket vállalni, de ha nem lenne még 40 évesen egy sem, és akkor jönne el a lehetőség, valószínűleg bevállalnám.


Többediket meg nem.

2023. márc. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Én ezt a másik oldalról is látom, mert a férjemet 41 évesen szülte az anyukája. Most 78 éves. Az apukája 80 évesen tavaly halt meg. Ha a férjemre nézek, a gyerekünkre, vagy anyósomra, nekem soha egy percig sem jutna eszembe, hogy felelőtlenség volt. Anyósom sem így látja (pedig kijutott neki a nehéz életből bőven) és a férjem sem.

Igen, nehéz, hogy az ember elveszíti a szüleit 35-40 évesen legkésőbb, pláne ha hosszú betegség, demencia, akármi is kíséri. De ez 10 évvel később is marha nehéz.

Személyes érintettként ha akarnám sem tudnám őszintén kimondani, hogy felelőtlenség. Valakinek csak ekkor adatik meg. Lehet sokkal boldogabb gyerekkort és stabilabb jövőt kap ígyis az a gyerek, mint egy huszon éves fiataltól. Ezt a kérdést nem lehet így leegyszerűsíteni. Én örülök, hogy 40 alatt válhattam anyává és 35 fölött már nem vállalnék.

2023. márc. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%

Anno én úgy gondoltam, ha 30 éves koromig nem jön össze az első, akkor nem lesz gyerekem. 28 voltam amikor összejött. A másodiknak 35 volt a maximum nálam, de végül is nem vállaltam több gyereket.

De: osszejott 30 előtt. Nem tudom, ha nem jött volna össze meddig próbálkoztam volna.

2023. márc. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Pár hónappal 40 előtt szültem a 3.gyerekünket,szerintem receptre kéne felírni.

A lagjobb dolog a világon, de van akinek 20,30 évesen is teher.

Most leszek 44, de a fürrdőkádból kiugrottam este mikor végre volt egy kis hó, és szaladtunk ki mert tudtam reggelre el is tünik.

2023. márc. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Annyiféle sors van. Ha valaki akkor találja meg a párját, miért ne vállalhatna vele gyereket?

Az igaz, hogy akkor viszont extra fontos az egeszségmegőrzés, sport.

Én nem fogok 40 fölött vállalni már. 38 évesen megszültem második és egyben utolsó gyerekünket, én ezt tudom felelősséggel vállalni. De ha a férjemmel 10 évvel később találkozunk, én is vállaltam volna babát 40 fölött.

2023. márc. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

Ha betegek, rossz körülmények között élnek, magukról se tudnak megfelelően gondoskodni, akkor felelőtlenség. De nekem ilyen körülmények között fiatalon is az.

Nem biztos, hogy ideális, de sokaknak nincs más lehetőségük. Vagy nem találtak korábban társra, vagy teherbeesési gondok voltak. Bármi lehet. Én nem ítélem el.

2023. márc. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!