Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyerekvállalás 40 éves kor...

Gyerekvállalás 40 éves kor felett?

Figyelt kérdés

Felelőtlenség avagy sem?!

Jó döntés vagy sem?


2023. márc. 6. 12:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%

Nem tartom felelőtlenségnek.

Mondom ezt úgy, hogy 23 és 25 éves voltam amikor a gyerekeim megszülettek. Most 31 éves vagyok és várjuk a harmadik babát. Nálam 33-35eves kor a határ. Az én határom! Ezt fontos kiemelnem. Mert nem mindenkinek ugyanakkor van ez a határ..


De ha nem lenne egy gyerekem sem, és minden vágyam az lenne ,hogy lehessen, megtaláltam életem párját, minden adott akkor én 40 évesen bevállalnám.

Jó vagy rossz döntés.. Ezt mikor tudjuk meg ? Mi alapján dől ez el?

Ez ennél sokkal összetettebb..

2023. márc. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
66%
Ha az egészség meg az anyagi helyzet rendben van akkor miért ne? Nagyobb felelőtlenség 30 alatt szülni a semmire.
2023. márc. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
85%

Tény, hogy ebben az életkorban nagyobb a fejlődési rendellenességek kockázata.

Ugyanakkor, màr vannak szuper genetikai tesztek, amikkel ezen rendellenességek nagy része kiszűrhető még a 12. hét előtt. Egy 40 év körüli nő egyébként még simán felnevel egy gyereket. Úgyhogy szerintem egyáltalán nem felelőtlenség gyereket vállalni ebben az életkorban.

Amikor apuka 60-70 éves, ott màr vannak kétségeim.

2023. márc. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
77%

10 évvel ez előtt én is meg voltam győződve, hogy nekem 30 fölött már nem lesz gyerekem, ha lesz addigra ha nem.

Eltelt 10 év, itt vagyok 30 és még nincs gyerekem. Máshogy látom ezt a dolgot ma már, mint anno tíz éve.

Azt gondolom, hogy 40 év az új határ nálam, ismerős körben egyébként több baba született nem első gyerekként 40 éves anyuka mellett. 40 fölött szülni már azért túlzás. Szerintem.

2023. márc. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
83%

Mindenki akkor szüljön amikor tud vagy amikor szeretne. Ha 18 évesen érzi magát valaki elég érettnek hogy anya legyen, van megfelelő háttér a picinek akkor szüljön akkor. Ha 40 évesen van rá felkészülve, akkor sikerül, stb akkor akkor.


Szerintem az a baj a mai világgal, hogy az emberek beleszólnak más életébe. Sajnos sok momzillától fogod kapni majd mekkora gyász vagy mert 40 évesen mertél szülni jahj te felelőtlen stb... Mindenki maga tudja milyen az egészségügyi állapota,és a többi. Tehát nem nem gáz. Szerintem az a gáz ha valaki leszól egy 40 vagy egy fiatalabb anyát csak mert ő 30 évesen szült és szerinte az az ideális.

2023. márc. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
56%

Miért lenne felelőtlenség? A 40 nem 60. Még régen is jellemzően 40-ig szültek a nők, utána nem engedték közel apukát magukhoz, hogy ne legyen több.

Akkor miért lenne sok a mai korban, amikor sokkal hosszabb a várható élettartam?

Az már más kérdés, hogy én is olyan maximumnak tartom a 40-et. Aki eddig nem szül, 90 %, hogy már nem is fog.

2023. márc. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Nem felelőtlenség egyáltalán es jo döntés szerintem. En azt vettem eszre, hogy 38-41 között a nők az első hónapban teherbe esnek, nem tudom, hogy mi az oka ennek. Tobb ismerősöm is van, akikkel ez történt. A regi mondasok (35 felett mar öreg a no stb) egyszerűen nem igazak!
2023. júl. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!