Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt milyen ételeke...

Terhesség alatt milyen ételeket ajánlott fogyasztani és milyen ételeket nem?

Figyelt kérdés
Vannak olyan ételek, amelyeknek a fogyasztása a magzat épségét veszélyezteti, vagy egyáltalán nem kell odafogyelni arra, hogy milyen ételeket fogyasszon az ember a terhesség alatt?

2023. márc. 10. 23:30
1 2
 11/18 Mazipa ***** válasza:
Lehet enni peneszes sajtot,csak legyel benne biztos,hogy pasztorizalt!a bolti altalaban az. A nyers hus,nyers tojas,illetve a kagylofelekn is kerulendok. Mondjuk disznosajtot nem ennek meg boltit sem,Mert attol felnek a szalmonella miatt.
2023. márc. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

A disznósajt 2szer van hőkezelve, eleve főtt dolgokból rakják össze és utána egyben is főzik/abálják jobb helyeket. Szóval abban tuti biztos nincs szalmonella. Sőt szalmonella leginkább csirkében van,nem sertéshúsban.

A bolti penészes sajtok biztonságosak, házit én sem ennék.

Májjal kell csínján bánni,mert az a vitamin túladagolás magzati károsodást okozhat.

Nyilván nyers tojást, nyers húst nem szabad enni, de ezen kívül én.mindent eszek. Kolbit, szalonnát, sonkát is. Igaz nekem már 3. baba, az elsőnél még én is kevesebb dolgot mertem enni.

2023. márc. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én húsboltba.dolgoztam 8 évig :D

Szalmonellát keveritek valamivel :)

2023. márc. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Mazipa ***** válasza:

Nem keverem.A disznosajt okozhat szalmonella altali etelmergezest, ha nem megfeleloen van elkeszitve es/vagytarolva.


Staphylococcus aureus: a baktérium által termelt hőtűrő enterotoxin felelős a mérgezésért. Nyáron főleg a fagylalt, télen a disznósajt okozhat megbetegedést.


Forras:


[link]

2023. márc. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem hogy kevered, de olvasni sem tudsz. A szalmonella és a staphylococcus nem ugyanaz. Értelmező magyar olvasás! Megosztasz egy cikket és nem érted mit írnak benne.
2023. márc. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Mazipa ***** válasza:

Ajjaj. Na, jol van,akkor legyen egyen neked igazad! Csak nyugodj Le!🥱


Kedves kerdezo!

Akkor a Staphylococcus miatti etelmergezes lehetosege miatt keruld a disznosajtot,ha van Ra mod.

2023. márc. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ennyi isten barmát 🤣....

Igen persze, ha itt tartunk akkor ki se mozdulj a házból hátha elüt egy autó, stb... Nem azért de 3 terhességem alatt ettem disznósajtot! soha semmi bajunk nem volt. Nem kell ennyire dramatizálni. Azt sgyen amit kíván.

2023. márc. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A disznósajt megvan főzve. Azt nyugodtan lehet enni. Ennyi erővel ne egyél semmit, mert nem megfelelő tárolás során minden étel megromlik 😂... Mindennel vigyázni kell ami nyers. Ez értendő a házi kolbászra szalonnara, es a sonkára is, ha az nem esett át semilyen hőkezelésen a füstölésen kívül. Tilos még a nyers tojás. Én szoktam májat enni, 1 hónapban 1x minimális mennyiséget. Tilos a nyers hal, nyers hús... Nem megfelelően átsűlt húsok. Toxoplazma és Szalmonella fertőzés miatt szigorúan tilosak ezek az ételek. Nagyon nagy bajt lehet okozni velük a magzatnak. Természetesen lesz olyan, aki azt mondja, hogy : Én ettem, és semmi baja a babámnak. Igen van ilyen is. De van akinél borzasztó bajt csinált. Nem éri meg kísérletezni. Első voltam. 😘🤗
2023. márc. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!