Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baba projekt alatt allergia...

Baba projekt alatt allergia gyógyszer?

Figyelt kérdés

Cetirizin hexal 10 mg tablettát ihatok? Próbálkozunk a babával. És most kijottek az allergiás tüneteim.

Ihatok ebből a tablettabol?

A betegtajekoztato mem írja.



2023. márc. 17. 10:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván ihatsz...vagy ha nem iszol inkább belehalsz egy esetleges erős allergiás reakcióba?
2023. márc. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

Igen. Cetrizin tartalmút lehet, nekem is ezt javasolták terhesgondozáson, ha nagyon beindulna az allergiám.


Első trimeszterben azt hiszem rendszeresen nem ajánlott szedni, mert nem tudják okoz-e valamit. Látványos, egyértelmű mellékhatása elvileg nincs.

2023. márc. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Cetirizint szedtem varandosag alatt is
2023. márc. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%
Ez érdekes. Én is cetirizin szedő vagyok és mindkét terhességem alatt, illetve most szoptatás idején sem szedhetem. Végigszenvedtem mindkettőt, majd "megpusztultam", de sem a nőgyógyász, sem a háziorvos, sem a belgyógyász (GDM miatt jártam hozzá) nem javasolta hogy bármilyen antihisztamint is bevegyek. De ezek szerint máshol meg máshogy van. Szóval kérdezd meg a saját orvosod.
2023. márc. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
32%
1: ha nagyon súlyos az allergiás reakció, arra nem cetirizint adnak... a kellemetlenséget meg ki lehet bírni a baba kedvéért. Én 2x végigcsináltam az allergiaszezonokat cetirizin nélkül mert terhes voltam.
2023. márc. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

4-es, a kerdezo NEM terhes.


Kerdezo, meg egyreszt nem vagy terhes, masreszt ha majd az leszel, akkor a 6. hetig nem vagy osszekottetesben a babaval, ezt pont ezert talalta ki igy a termeszet, hogy mig a no nem tudja, hogy terhes ne artson a magzatnak pl. rendszeresen szedett gyogyszerrel, kabitoszerrel, itallal stb.

2023. márc. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
18%

Hát persze. Méghogy 6 hétig nem vagy összeköttetésben...

Kedves kérdező, ilyen kérdésben fordulj az orvosodhoz kérlek, mert a fotelhuszárok nem adnak szakmai tanácsot.

2023. márc. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

Claritint szedtem terhesseg alatt is es szoptatas alatt is...termeszetesen elso volt a pici,de nekem csalankiutesem volt...egesz testemen voltak kiutesek,be volt dagadva kezem labam szemem,fajt az egesz testem.

Ha nem vehettem volna besemmit,valoszinuleg korhaz lett volna a vege ..

Nekem a nogyogyaszom javasolta,a haziorvos nem javasolta...szerintem minden orvos mast javasol.

2023. márc. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Az van hogy en valamelyik műkörmös alapanyagra vagyok allergiás és egyenlőre még nem jöttem rá melyikre.

Tegnap készült el a körmöm

És ma már úgy keltem fel hogy az ujjaim és a kezem piros és megvan duzzadva picit. És szeretném még előzni hogy megint annyira durva legyen a kezem mint ezelott.

És így félek be venni.

2023. márc. 17. 12:00
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi,kicsit offf lesz,de ha allergias vagy valamelyik kormos cuccra miert tetetsz mukormot?
2023. márc. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!