Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik szednek Magnerot gyógysze...

Akik szednek Magnerot gyógyszert azok válaszait várom. Magnéziumnak felel meg vagy valami másra szokták felírni? S mire írják fel?

Figyelt kérdés

A Magnerot nevezetű gyógyszerről kérdeznék. Az magnéziumnak felel meg vagy valami másra szokták felírni? Veszélyeztetett terhes vagyok, 5 és 13 hetesen vérzéseim voltak. A kórházban magnézium ciritet írtak fel s utrogestamot, majd elmenetem ahhoz az orvoshoz (nem fogadott), akihez járni akartam, s az abba hagyatta velem s magne b6-ot írd fel, aztán az mivel nem vállalt el, másik orvoshoz kerültem, akinél egy db-ig szedtem a magne b6-ot, de mondta, csak akkor szedjem, ha görcsölök, ami sosincs. A vérzéseim is görcsök nélkül voltak.

Végül amint abbahagytam a magne b6-ot, véreztem, s annyit mondott, hogy szedjek MAGNÉZIUM MAGNEROTOT, az egyik gyógyszertárban ki is adtak, amikor így kértem. De következő alkalommal egy másik gyógyszertárban annyit mondtak, hogy a Magnézium s a Magnerot más. Melyiket kérem? A nő szerint vagy magnéziumot veszek vagy magnerotot.

Én egészen addig abban a tudatban voltam, hogy magnéziumot szedek. Akkor ez most mi s mire írják fel?

Tudnátok segíteni?


2010. okt. 7. 00:31
 1/10 anonim ***** válasza:
A Magnerot magnéziumtabletta, nekem is görcsölére javasolta a doki (úgy, hogy "szedni kell magnéziumot, felírom a nevét: MAGNEROT). El bírom képzelni, hogy van MAGNÉZIUM nevű készítmény, és a gyógyszerész hölgy alapnak veszi, hogy ezzel tisztában vagy, és összezavarodott, hogy akkor most mit akarsz tőle.
2010. okt. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia!Hasonló forgatókönyv szerint zajlik az én terhességem is.5 hetesen barna folyás-onnantól utrogestan, és magnerot-12 hetesen bevéreztem-semmi görcs, a baba szerencsére jól van, én is, de egy hétig úgy éreztem magam, mint akit agyonvertek.2 hét után vagyok jobban, most a 14. hetet taposom.A magnerotot én választottam (vagy 3 termék közül-ár érték arányt figyelembe véve) a magasabb mg tartalom miatt.Az orvosok (akivel eddig találkoztam)helyeseltek, mondván jobb, mint a magneb6.
2010. okt. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
A Magnéziumban csak szimplán magnézium van, ez ha jól emlékszem, pezsgőtabletta. A Magnerot hatóanyaga magnézium-orotát-dihidrát, ez elvileg jobban felszívódik. Görcsök ellen, illetve a baba idegrendszerének fejlődéséhez is szükség van a magnéziumra. Nekem bevált, bár igaz, hogy meg kellett emelni napi 4-5 tablettára az adagot, de ha otthon vagyok és tudok pihenni, akkor van, hogy csak kettőt veszek be.
2010. okt. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Most már tiszta. Nekem csak az elején voltak enyhe menstruációhoz hasonló görcseim, azóta nem. Mikor kérdezik, vannak-e görcseim, szoktam mondani, hogy nincs. De csak tudja az orvos. Annyit mondott, ha görcsölnék magneb6-ot szedjek be, s rá egy hétre írta fel a magnerotot.

Nekem vérzésnél semmi panaszom nem volt, sőt észre se vettem, hogy vérzek, csak mikor wc-re kellett mennem, láttam, hogy tiszta vér vagyok. 13 hetesen volt utoljára, azóta semmi. Most vagyok a 24. hétben.

2010. okt. 7. 13:21
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja, s még annyit kérdeznék tőletek, hogy nekem napi 3*2 tablettát kell szednem. Eleinte ment is, de mostanában folyton úton vagyok. Tudom pihenni kellene, de úgy alakult, hogy páromnak többször kell bemennie dolgozni, s esküvőnk szervezése csak rám szakadt, szüleim meg ország másik végén laknak. S van, hogy össze-vissza szedem be, van hogy reggel az mindig megvan a napi 2, de vagy este vagy délben szedem a következő kettő adagot vagy csak a reggelit sikerül összehozni. Mellette szedek letroxot s vas tablettát, s a vas s magnézium szedése között 2 órának el kell telnie. S így nehéz mindig összehozni. Ez jelent-e gondot szerintetek?
2010. okt. 7. 13:25
 6/10 anonim ***** válasza:

én pont amiatt szereztem be Magnerot-ot mert elegem volt abból hogy napi 6szem magneB6-ot vegyek be.

a magnerot 500as a magneB6 50es.

nekem mondta a dokim hogy egy db magnerot fedezi az egész napi magnézium adagom.

nekem ez a tapasztalatom,és így sokkal gazdaságosabb is :)

2010. okt. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A Magnézium-oxid tartalmú készítmények az emberi szervezetben nem szívódnak fel (Magne B6, Béres Mg és társai) Ezek a kísérletek során ugyanolyan hatással bírtak, mint a placebó készítmények. Az emberi szervezet a szerves kötésben lévő Mg-citrát, Mg- orotát, Mg-malát stb. vegyületeket tudja hasznosítani. Mindegyik szerves kötésű vegyületnek ugyebár más-más mol-tömege van, amiből meghatározhatjuk az elemi magnéziumszintet. Így az 500mg-os magnézium-citrát elemi Mg-tartalma kb. 80mg, az 500mg Magnerot elemi Mg-tartalma 32mg. Egy terhes kismama Mg-szükségletét sok minden befolyásolja, de az egy-egy szem tabletta nevetségesen kevés még egy normál, nem terhes embernek is. Kb. 200-500mg elemi Mg-ra van igénye a szervezetnek, ezt kell kiszámolni az alkalmazott tabletta %-os Mg-tartalmával. A magnéziumot nem lehet túladagolni, mert nagy mennyiségben hasmenést okozva távozik a szervezetből, tulajdonképpen innen lehet tudni, mikor vagyunk tele magnéziummal, mennyit vehetünk be, mennyire van szükségünk. A vas gátolja a felszívódását, ezért a terhes vitamint vagy előtte, vagy után 2 órával célszerű bevenni, nem egyidőben. Remélem, tudtam segíteni :) Üdv: egy szintén várandós kismama, aki magnéziumkutatásból doktorált (én citrátot szedek, 4*500mg, vagyis 4 tabletta/nap)
2013. nov. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az utolsóhoz azt hozzáfűzném, hogy pl a Magne B6 magnézium-laktátot, a Béres meg Mg-sztearátot tartalmaz. A bolti pezsgőtabletták zöme tartalmaz Mg-oxidot. A többi korrekt.
2015. febr. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Lolbert Krisztián válasza:
Csak egy gondolat. A magnézium-CITRÁT 90%-os felszívódásu, DE 20%-körüli az elemi magnézium-tartalma. Tehát egy 500 mg-s magnézium-citrátból csa 100 mg a magnézium, amiért szeded... És az is csak 90%-ban szívódik fel, legjobb esetben. Tehát beszedsz egy 500-as magnéziumot, De csak 80-90 mg-ot vettél magadhoz. A többi az a CITRÁT. Értitek? Ha mákos tésztát szeretnél enni, akkor NE tésztás mákot egyél!!! Nem értem, míért sztárolják a CITRÁT-formát. A természetben leggyakrabban OROTÁT-formában van jelen a magnézium a növényekben. Ergo: Magnerot.
2016. ápr. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Csak azért szólok hozzá, mert valaki azt írta, h nem lehet túladagolni a magnéziumot, és hasmenés lesz, távozik, ha túl sok lenne.

HÁT NEM!!!!! A TÚLADAGOLÁS KÖNNYEN MEGTÖRTÉNHET, ÉS SÚLYOS KÖVETKEZMÉNYEKKEL JÁR: Halálos szívlassulás, eszméletvesztés, zavarodottság. Azonnal mentőt kell hívni, gyomormosás enyhítheti a tüneteket.

2017. júl. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!