Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan engedtétek el a várandó...

Hogyan engedtétek el a várandósságotokat, a kisbabátokat ,és készültetek a pocakon kívüli anyaságra?

Figyelt kérdés

Bocsánat totál értelmetlen lett ez a kérdés, de nem tudom megfogalmazni...



Nagyon szeretek várandós lenni. Problémamentes terhesség, első baba, tervezett, nagyon várt baba. Ahogy egyre közeledik a megszületésének időpontja, egyre jobban esek kétségbe.


Minden készen áll, minden adott. Fejben nagyon higgadt vagyok de ha csak arra gondolok, hogy egyszer elfolyik a magzatvíz, és indulni kell a kórházba, félelem jön rám.


Alapból félek a kórhaztól, sajnos. 14 hetesen is covid miatt bent kellett feküdni, nagyon rossz emlékeim vannak az ellátással, ott dolgozókkal kapcsolatban. Igazából ettől tartok jobban, nem a szüléstől.


A kisfiam szerintem nagyon jól érzi odabent magát, én is magamat. Nem vízesések, nem fulladok, alszok mint a bunda, tényleg tökéletes minden.


Tudom, hogy fejben,lélekben el kell engedném ide ki a nagy világba, de rájöttem, hogy ez nehéz.


Másnak is az? Biztos sok változás lesz az életünkben, amit most szó szerint tökéletesnek érzek. Nagyon várjuk, hogy végre itt legyen velünk,de néha rám jön a para. Normális?


Köszi ha végig olvastad, legyen szép napod!



2023. márc. 26. 10:44
1 2
 11/14 flora08 ***** válasza:
100%
Hasonlóan éreztem magam, mint Te. A kellemetlenségek (egésznapos hányinger, lábdagadás, nagyon alacsony vérnyomás) ellenére is imádtam a terhességet, őszintén mondom, hogy életem egyik legszebb időszaka volt, jó szívvel gondolok rá vissza. Emlékszem, mindenhol azt olvastam/hallottam, hogy jajj, de nehezek az utolsó hetek, hónapok, nem fogok tudni aludni, se mozogni, és csak azt várom majd, hogy megszülessen, hogy túl legyek rajta... Ehhez képest, a születése előtti éjjel még feküdtem az ágyban és arra gondoltam, hogy nem sokára vége lesz ennek az időszaknak, és úgy sajnálom :D Szerencsésnek mondhatom magam, hogy a 29 évem alatt nem volt műtétem vagy súlyos betegségem, vagyis nem kellett kórházban feküdnöm, de pont emiatt még félelmetesebbnek tűnt a kórházi tartózkodás. Vártam a kisfiam érkezését, készültem ezerrel, de közben rettenetesen aggódtam, milyen lesz az első időszak. Sajnos tényleg borzasztó volt. De nem ez volt a kérdés és nem célom a riogatás, úgyhogy itt be is fejezem.
2023. márc. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a várandósság vége igazán terhes lett, fizikai értelemben a keresztcsontom fájt borzasztóan állandóan és nem aludtam már akkor sem szinte semmit (imádtam a jó tanácsokat, hogy pihenjem ki magam amíg tudom).

Lelki értelemben az utolsó időszak engem teljesen kikészített, de biztosan rátett egy lapáttal a kialvatlanság is. Állandóan az volt bennem, hogy gyakorlatilag bármelyik pillanatban megváltozhat a teljes életünk és teljesen ki voltam, hogy nem tudni, hogy 2 óra múlva indul be a szülés, vagy 2 hét múlva. Aztán vészesen közeledtünk a 40. héthez (nálunk akkor adnak indításra időpontot), ekkor meg ettől estem kétségbe. Hirtelen olyan valóságossá válik minden ott a végén. Én egyébként is túlontúlagyalós vagyok, meg érzékeny is. Szerintem korábban beütött nálam a babyblues... Az indítás előtt 2 nappal már mindennap zokogtam, hogy nem akarom, hogy indítsák és totál be vagyok sz*rva a jövőnktől. Amikor a férjem bevitt a kórházba és ott hagyott, sírtam. A nővér, aki a helyemre kísért hót hülyének nézett. A szülés gáz volt, a kórházi tartózkodás méggázabb, de az az érzelmi sok, túrcsoldult lelkiállapot, feszültség, düh, fáradtság és minden egyéb katyvasz érzés ami a gyermekágy alatt bennem dúlt... hát arra nem lehet felkészülni. Minden áldott nap csak úgy zokogtam, de szószerint és nem tudtam megfogalmazni, hogy mi bajom van. Nekem óriási sokk volt ez és azóta is hatalmas önismereti tréning a közös életünk. A kislányom mégcsak 10 hónapos, de azt kell mondjam a női test és elme egyszerűen csodálatos! Én akkor azt hittem ebbe belehalok, én ilyen fáradtan, ilyen idegrendszerrel nem tudok élni, kész, ennyi. De idővel annyira elhomályosodott ez a kezdeti nehéz időszak, hogy csak pislogok, hogy már olyan gondolataim is vannak, hogy esetleg mégegyszer végigcsinálnám. A férjem is csak pislog. :D

Mellesleg várandósan picsogtam egy zsepi reklámon is. Miiiindenen meghatódtam. Jelentem ez a mai napig megvan. Ultra gáz! :)

2023. márc. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút normális a félelmed, bennem is van félsz a szüléssel(mondjuk nem a hozzáállással kapcsolatban, mert nem Magyarországon fogok szülni) és az utána következő időszakkal kapcsolatban de én nagyon várom, hogy végre a kezemben tarthassam, legszívesebben át lapoznam a terhességet, pedig csak 15 hetes vagyok.
2023. márc. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#7, ezt annyira jó volt olvasni. :)

Mennyi idős a gyereked? Neked nem volt szülés utáni depressziód?

2023. ápr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!