Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első vagy a második (többedik)...

Első vagy a második (többedik) terhességed volt a nehezebb? Elsősorban fáradtságra, rosszullétre, stb.-re gondolok.

Figyelt kérdés

Nyilván tudom, hogy egy vagy akár több gyermek mellett mindig nehezebb egy terhesség, hiszen már a meglévő gyermeke(ke)t is el kell látni, de ha csak saját magadat nézed (fizikai, lelki terhelést a szervezetre) akkor melyiket élted meg nehezebben?

Én egyenlőre még nem vagyok várandós, van egy 4,5 èves gyermekem, mostanában kezdtünk próbálkozni. Viszont sokszor belemhasít, hogy vele nagyon rosszul voltam. Már az első perctől émelyegtem, szagundor, aztán hánytam kb mig meg nem éreztem a mozgását. De a 40.hétig émelyegtem. Sokszor fizikailag is nehezen viseltem ezt a részét, volt hogy sírtam is. Nem voltam vészes hányós, de az amikor egész nap rosszul vagy nagyon meg tud viselni. Mostanság arra gondolok, hogy bár már ő ovis, így kevesebb a dolgom mint korábban, de ha megint annyira rosszul leszek, akkor nem rudom hogy fogom ellátni őt.

Viszont néhány helyen olvastam, hogy másodjára sokaknál jobb a helyzet etekintetben.

Nektek mi a tapasztalatotok?

(Anyukám igaz 3x volt várandos, mind 3 extrém rossz volt neki-hasonlóan élte meg mint én)


2023. ápr. 13. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a masodik volt sokkal rosszabb. Harmadikat nem is vállalok semmi pénzert. És igen, a legnehezebb része, hogy le se pihenhetek, amikor rosszul vagyok vagy gyenge vagyok, mert ott a gyerek. Ha beteg, ejjel kelni kell hozzá ugyanúgy. De ez ilyen. Ki lehet bírni, de nehéz.
2023. ápr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A 3. Volt a legnehezebb, igaz ekkor már 32 voltam, hiába sportolok, és fugyelek az egészségemre sokkal jobban leterhelt,mint 21 és 26 évesen, az utolso hónapban már kb minden fájt, nehéz volt.
2023. ápr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A második nehezebb nekem. Egész nap hányok szinte. Az elsővel semmi bajom nem volt.
2023. ápr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3. volt a legnehezebb. Első 2 között 21 hónap a korkülönbség, a kisebb 5,5 éves volt, mikor úton volt a 3. Egyrészt bőven dolgoztam már a 2 gyerek mellett, másrészt idősebb voltam, harmadrészt GDM-es lettem és elég nehezen viseltem...


Fáradtság itt volt a legrosszabb, hányinger téren hatalmas különbség nem volt a 3 terhességem között. Keveset hánytam, undorodtam sok szagtól és ételtől, hányingerem majdnem mindennap volt de ritkán egész napos, nagyrészt a délutánok-esték voltak rosszak.


2. és 3. babámmal borzasztóan szédültem reggelente.

2023. ápr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem minél többedik, annál könnyebb. Első terhességemet a 14. hétig végig hánytam. Igaz utána nem volt gondom. A másodiknál és harmadiknál csak egyszer hánytam. Igaz az első lány volt , a második, harmadik fiú,lehet ez is közre játszik.

Az első trimeszteri rosszulléteken kívül mindegyik terhességem gond nélkül zajlott, semmi panaszom nem volt. Az elsőnél 21 éves voltam , aztán 33,most pedig 35. Nem lehet tudni melyik milyen lesz.

2023. ápr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a második nehezebb. De nem tudom megítélni, hogy nem-e csak azért, mert nem tudok pihenni. Úgy rémlik, hogy az elsővel is volt hányingerem, meg fájt mindenem a végén, de tudtam magamra koncentrálni, nagyokat aludni, most meg még éjszakázok sokat az elsővel, és nagyon leterhelt vagyok.
2023. ápr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!