Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A férjed mennyit segített...

A férjed mennyit segített terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Olyanoknak szól főleg a kérdés ahol már van egy vagy két gyerek.

2023. ápr. 21. 15:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
45%
Mármint miben? Én a harmadikat várom, 14 éves a nagy, 2,5 a kicsi. Hétköznap este ér haza, egész nap egyedül vagyok. Főzök, takarítok, rendezem a háztartást, abban nem kell segíteni, bőven meg tudom csinálni a kicsi mellett. Hétvégén itthon van, ha a felmosás addigra marad abban szokott segíteni. A kicsivel van hétvégén így akkor van időm sütögetni és olyan dolgokra amiket hétköznap halogattam: ültetés, varrás, vasalás. Miben kellene segítenie neked?
2023. ápr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
61%

Mivel reggeltől estig dolgozik, szombaton is, így sokmindenben nem.

De én simán bírtam mind a 2 terhességem alatt is.

Most 1 éves a kicsi, most 2 gyerekkel is rend van, minden nap főttkaja délre. Vasarnap meg senki nem csinál semmit, az családi nap

2023. ápr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Főleg arra gondoltam, hogy próbált tehermentesíteni az utolsó 1-2 hétben. Nekem 20 hónapos a " nagy " és két hét van még a kiírt dátumig. Mindent megcsinálok természetesen ahogy eddigi is. Főzök, mosok, takarítok stb.., de néha jó lenne ha mostmár kicsit többet lenne a kisfiúnkkal hogy én tudjak kicsit pihenni vagy pótolni ha valamivel elmaradtam.
2023. ápr. 21. 15:20
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem fél napokra gondolok. Csak mondjuk egy- két órára.
2023. ápr. 21. 15:21
 5/22 anonim ***** válasza:
94%
És ezt mondtad neki?
2023. ápr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%

Van egy 2,5 éves kisfiam.

Jelenleg várandós vagyok.

Férjem dolgozik, de munka után segít mindenben. Leviszi a gyereket a játszótérre, fürdeti, vacsoráztatja, játszik vele. Felmosogat, mos, tereget, porszívózik, bevásàrol. Tényleg mindent megcsinàl a főzésen és a vasaláson kívül.

Szóval hatalmas segítség.

2023. ápr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
48%

Nekem nincs gyerekem, csak terhes vagyok. A férjem a házimunka felét csinálja.


Én gyorsan vissza akarok menni dolgozni, mert ha választhatok, hogy napi egyszer felmosok, főzök, takarítok vagy felbérelek erre valakit és helyette félállásban dolgozok, akkor egyértelműen az utóbbit fogom választani, mert a házimunkát rettenetesen unalmasnak gondolom.


Szóval nálunk a férjem a házimunka felét végzi. Az undorító dolgok (lefolyó kiganézása, wc takarítás, romlott ételek kidobálása) rám maradnak, de pl. nagyon profin tud porszívózni (szerinte én nem is jól csinálom, úgyhogy szívesen át is adom). A főzés 50-50% pl. a reggelit és a vacsit mindig ő készíti, mindig meg is lepődik rajta, hogy meg tudom pont úgy csinálni, ahogy megeszi, aztán elfelejti és inkább abbahagy bármit, de ő akarja csinálni. Locsolás, fűnyírás szintén inkább az ő dolga. Mosás 50-50%.

2023. ápr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
68%

7-es!

Hamar vissza akarsz menni dolgozni, mert unalmas a házimunka, inķább felveszel egy házvezetőnőt. Ez rendben is van.

És a gyereked???

2023. ápr. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%
Alapból is sokat segít mindenben, szóval igen. Az emelgetéseket amennyire tudta, átvette tőlem, mert kicsi volt még a nagyobb gyerekünk is, nekem meg problémás volt a terhességem. Szülés után is ugyanúgy segített amiben szükség volt.
2023. ápr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%
Ameddig te kórházban leszel ki lesz a gyerekkel? Ő? Mert akkor mondanám neki, hogy kezdjen el edzeni, például hétvégén teljesen az övé, hogy azért tudja a rutint, kaját, altatást, mert különben nagyon nehéz napjaink lesznek.
2023. ápr. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!