Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek segített az utrogestan?...

Kinek segített az utrogestan? 2 vetélés után ismét babát várok és duphastont és utrogestant kaptam, vérzésem nem volt, barnázás sem. Aki szintén ezt kapta segített neki? Megmaradt a baba?

Figyelt kérdés

2022. máj. 30. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól is függ, miért kaptad. Nekem volt 4 sikertelen terhességem, ebből egy azért lett művi befejezés, mert utroval próbálták megtartani, így meg is maradt, de 13.hétig nem volt szívhang, plusz elejétől kezdve barnázás, pecsételés. Így a mai fejemmel túlzásnak érzem utólag, hogy olyan sokáig küzdött a doki, hiszen az elejétől nyilvánvaló volt, hogy nincs rendben a terhesség. Így ebben az esetben szerintem a tünetek összességében kár volt.

Viszont az 5.terhességemben csak a vetelések miatt kaptam, egyébként a baba jól fejlődött, úgy gondolom inkább egy kis megerősítés miatt volt a hormon. Ott problémamentesen lefutott a terhesség, azóta 5,5 éves. Van még egy 3,5 és egy másfél éves is, ott már nem is kellett hormon. És most várom a 4. gyermekem a 8.terhességből, lám, amennyi veszteség ért, annyi örömöt is kaptam :). Most sem kell semmi.

Szóval szerintem önmagában nem a gyógyszeren fog múlni, ha egészséges a terhesség, és csak egy kis támogatás kell, azt megadja, ha baj van, annak meg úgyis több összetevője van, amin nyilván a gyógyszer sem segít!

Kívánom, hogy problémamentes legyen ez a terhességed, és az én példából kiindulva még legalább kettő! ;)

2022. máj. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is kaptam Utrogestant majd Prolutex injekciót viszont mégsem maradt meg a terhességem és ugyanaz történt mint az 1-es válaszolónál hogy műteni kellett mert magától nem távozott.Első terhességem végződött így szóval nem a progeszteron pótlástól fog megmaradni a baba hacsak nem ez az egyedüli probléma.Ha más a probléma akkor vajmit sem ér sajnos ezt a magam bőrén is megtapasztaltam.Remélem neked segít!
2022. máj. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Mind a 2 vetélés nagyon korán volt,barna, rózsaszín folyás miatt. Nagy a valószínűsége a progihiánynak. Nagyon erős premens tünetek is ezt mutatták amikor nincs baba. Munkám mellett nem volt idő kivizsgálásra.

Az orvos erre írta fel. Tudom, sokan vannak így. Egy kis biztatás jó lenne :) Bár hiszem, hogy ő már marad, vagy ők..🙂

2022. máj. 30. 13:49
 4/9 A kérdező kommentje:
Az első vetélésnél haematoma is volt..
2022. máj. 30. 13:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Szerintem úgy nézd ezt a terhességet (is), hogy arra figyelj csak, hogy minden rendben. Ha olyan tünetet észlelsz, ami bajt jelezhet (barnázás, pecsételés), akkor fordulj orvoshoz, ha ezek nincsenek, akkor esélyes, hogy minden redben. Ha baj van, akkor azt egyébként a lelke mélyén úgyis érzi az ember. Meg azt is, ha nincs.

A görcsölést azért nem mondom, mert az a nyúló méhszalagok miatt normális, az 5.terhességnél emiatt mentem be éjjel az ügyeletre, mert pont olyan érzés volt, mint a vetélésnél, de megnyugtattak, hog, ez teljesem rendben van. Nyilván a 4 sikertelen után megijedtem. Ettől függetlenül amikor rendben volt(ak) a terhességeim, akkor nem volt semmi olyan tünetem, ami bajt jelzett volna. Időre fejlődött ki mindenük, bár a 2 kisebbnél jó sokára lett szívhang az elsőhöz képest.

De emlékszem erre az érzésre, hogy el se tudtam képzelni, hogy nekem is sikerülhet, legszívesebben minden nap mentem volna uh-ra, hogy él-e még.

2022. máj. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szó szerint azt mondták nekem az ügyeleten egyszer, hogy az utrogestan nem csodaszer, csak akkor segítHET, ha tényleges progeszteronhiány áll a vérezgetés hátterében.
2022. máj. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Első terhességem missed ab volt, 6. héttől nem fejlődött. Másodikon a 6. héten barnázás, pecsételés. Most progeszteron pótlást kaptam a 13. hétig. Ez a terhesség most 22 hetes. Itt valószínűleg ez volt a probléma. Szóval ha a progeszteron a gond, akkor segíthet megelőzni a veszteséget. A legjobbakat!
2022. máj. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó Válaszoló! Köszönöm a válaszod. Viszont kívánom neked minden jót!
2022. máj. 31. 09:16
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha még itt vagytok, eddig minden rendben van szivhang is. Progeszteron nélkül nem jutottam el idáig az előző kettővel. Úgy néz ki eddig, hogy nekem ez volt a baj. Minden kismamának üzenem, ha veszített el babát barnázás, vagy vérzés miatt nagyon korai időszakban, ne legyen rest a pozitív teszt után azonnal Progeszteron pótlást kérni! Engem nőgyógyászom nem nézett hülyének, az asszisztens kicsit erőszakosnak tartott, de pont nem érdekelt hiszen megmentettünk egy életet!
2022. jún. 25. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!