Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki ikreket akar, az tisztaban...

Aki ikreket akar, az tisztaban van egyaltalan vele, hogy mivel jar?

Figyelt kérdés

Nem birom megerteni, miert akar valaki szandekosan ikreket (igen, a Clostis kerdes ihlette a kerdesem). Egy gyerek is durva, nem hogy ketto. Raadasul a terhesseg is sokkal rizikosabb, es a kimenetele is, meg hogy mennyire lesznek egeszsegesek.


Nyilvan, akinek igy jott ossze, annal ez van. De miert vagyik erre valaki?


2023. máj. 5. 08:06
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
59%
Én 2 kicsi gyerek után csak sejtem, mivel járhat, de szívesen kipróbálnám. Szerintem jó lehet annak, akinek van ikertestvére. Nekem meg nyilván kihívás, de engem az anyaság boldoggá tesz, minden nehézségével együtt.
2023. máj. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
63%
11. Jaja, aki nem akar ikreket nyilván nem szeret anya lenni😆
2023. máj. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Az első terhességemnél ikreim voltak. Sajnos kórházba kerültem nagyon az elején hányással és az egyik baba elment... Ő nem bírta. Nagyon szerettem volna őket egyébként, még nem tudtam milyen is egy babával az élet, különlegesnek éreztem. A kisfiam most 2 éves. Már nekiálltunk a babaprojektnek. Utána már remélem nem ikrek lesznek. Egyrészt mert egy gyerekkel nehéz másrészt mert a kisfiammal is megviselt minden/ veszélybe kerültünk szülésnél.
2023. máj. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
66%
12: jesszus, én ilyet hol írtam???
2023. máj. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nem azért akartam ikreket, mert az olyan különleges, vagy mert jó buli...

Egyszerűen csak le akartam tudni két terhességet egyszerre, mert kettőnél több babát nem akarunk. Igen, most egy után is látom, hogy kettő mennyire durva lett volna, de biztos, hogy kibírható, és nem kell elölről kezdeni mindent... Nálam pl. kiderült terhesség után, hogy egy újabb terhesség veszélyes rám nézne (nem egy veszélyeztetett terhességről beszélek, ami elég gyakori), ezért nagyon jól jött volna egy ikerterhesség, mert így most le kell mondanom egy 2. babáról.

2023. máj. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
25%
Lehet negatív leszek most, mert nálunk 9 év után most jön az első baba. Rengeteg iker születik most, szerintem többsége lombik. Hajt mindenkit a felvett CSOKK hitel, babaváró, a feltételeket teljesíteni kell. A centrumokban meg teltház van, hogy haladjanak 2-esével, 3-asával ültetik be az embriókat. Ugyan, dehogy gondolnak bele 2 gyerek mivel jár! Ismerős nádszál vékony pici fiatal lányka 34 hétig tudta hordani az ikerbabáit, sürgősségi császár. A koraszülés kinek jó? De a facebook tele egy szál bugyiban készült fotóival, nagy hassal. Meg az ultrahang/babafotóival. Csak minél több lájk jöjjön. Az hogy valójában hogyan élnek, milyen nehézségeik vannak senki nem teszi ki az ablakba. Pedig sokaknál vannak a háttérben problémák, meg felelőtlenül versenyre veszik ezt a dolgot.
2023. máj. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt született a fiam, én az ikreket egy különleges dolognak gondoltam, ismerek ikertestvéreket és irigyeltem azt a fajta kapcsolatot mindig. Emiatt akkor még azt gondoltam, tök jó lenne.

A második terhesség megállapításkor már azért imádkoztam, hogy egyedül legyen. 😂

2023. máj. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
56%

A testvérem szeretne ikreket és egyértelműen azért, mert így szeretne kitűnni. Az ő szavaival élve: "mert ikrek még nincsenek a családban". 36 éves és gyermektelen. Azt hittem, a biológiai órája miatt aggódik, de az egyáltalán nem foglalkoztatja. Azt hiszi, hogy mivel fiatalos, nem is fenyegeti a veszély, hogy kiszalad az időből. Szerintem zavarja, hogy jóval fiatalabb rokonai, barátai, ismerősei, nemcsak hogy babáznak, de már meg is született minden tervezett gyerekük.

Sajnos ez a mentalitása más döntésére is hatással van és nagyon meggondolatlan.

2023. máj. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
86%

Igen, tisztában vagyok vele.

1 gyereket terveztünk, ikrek lettek, már 20 hónaposak.

Ha vállalnánk még gyereket, megint ikreket szeretnék :)

Minden terhesség más, nem feltétlenül katasztrofális egy ikerterhesség.

2023. máj. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem csak a különlegességét és a habos-babosságát látják..



Nekem 2 problémamentes terhességem volt.


Most ikreket vàrok.


Ahhoz képest, hogy mások hogy viselnek terhességeket, teljesen jól vagyok.


De! Ahhoz képest, hogy milyen 1 gyereket vàrni ég és föld.



Szóval aki azt mondja, hogy mert rossz terhesnek lenni, az azt a terhességet szorozza meg 3-mal.

Annyival rosszabb az iker.


Nem beszélve a folyamatos vizonytalanságról, ha minden rendben is van.

Betegnek kezelnek az eü.-ben is..


Para a koraszüléstől, komplikációktól.


Semmi vizsgálat nincs ami sima lenne.. minden komplikált.


Elég stramm tîpus vagyok.. de a 28. Héten olyan, mintha a 36.-ban lennék.


A költségeket/ anyagi oldalát nem is számoltam mèg, de pár dolog:



A komplikációk miatti gyógyszerek/ eszközök…akkor a vitaminok többlete( persze ezzel sokan nem foglalkoznak)

Vagy az eszközök duplikálása.

Vagy minden extra..

Egy babamozi is feláras, vagy az uh-ok..



Megszületve egy ikerpár nem csak dupla nehézség…


Nah mindegy


Nekem 1 hónap kellett elfogadni🫣

2023. máj. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!