Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki ikreket akar, az tisztaban...

Aki ikreket akar, az tisztaban van egyaltalan vele, hogy mivel jar?

Figyelt kérdés

Nem birom megerteni, miert akar valaki szandekosan ikreket (igen, a Clostis kerdes ihlette a kerdesem). Egy gyerek is durva, nem hogy ketto. Raadasul a terhesseg is sokkal rizikosabb, es a kimenetele is, meg hogy mennyire lesznek egeszsegesek.


Nyilvan, akinek igy jott ossze, annal ez van. De miert vagyik erre valaki?


2023. máj. 5. 08:06
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
83%

Én is azért szerettem volna (nem bántam volna) az ikreket, mert szerintem az első időszak nagyon-nagyon húzós, de utána “túl vagy rajta”.


Mi három gyereket tervezünk, de már 31 vagyok (terhes az elsővel), és azért annál karrieristább vagyok, hogy otthon maradjak 6-9 évet és kidobjam a diplomáimat, amiket 7,5 év alatt szereztem meg. Ráadásul nálunk 5 évente kezdheted előlről a tanulást, ha addig nem dolgoztál, és azért kell egy év legalább utána, hogy újra izgalmas feladatokat kapj és ne szenvedés legyen a munkád 50%-a. Nálunk emberileg visszailleszkedni sem egyszerű, a magas fluktuáció miatt (senkit nem ismerek a jelenlegi munkahelyemen, aki 5 évnél régebb óta van itt) és anyagilag is jobban jársz, ha gyakran váltogatsz munkahelyet (3 évente kb.), amit nyilván kisgyerek mellől nem szívesen teszel meg.

2023. máj. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem akik ikreket szeretnének direkt azoknak elég lenne megmutatni arról egy statisztikát, hogy az ikerterhességnek hány %-a végződik 2 élve született babával, hogy az ikerterhességnek hány %-a végződik koraszülés el, ezek közül hánynak marad maradandó fogyatékossága, az iker gyerekek hány %-a sajátos nevelési igényű vagy küzd valamilyen tanulási zavarral és ezt összehasonlítani az egyes terhességből születettekkel.


Szerintem mindenkinek rögtön elmenne a kedve az ikerterhességtől.

2023. máj. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
33%

22:

Van benne igazság, de nem feltétlen.

Ismerek egy 3-as ikres anyát. (Lombik) 38. hétig hordta őket. Mára teljesen egészséges, gyönyörű, tehetséges tizenévesei vannak. Tapasztalt orvosi gondozás és szakszerű háttérintézmény kell hozzá sok pénzzel. Rengeteg vizsgálat. Államiban ez nincs! Még a nagynevű klinikákon sem.

2023. jún. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!