Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet elindult a vetélés, mit...

Lehet elindult a vetélés, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Dokim nem rendel, csak hétfőn, felhívtam a kórházi ügyeletet azzal kapcsolatban, hogy területileg akkro biztos hozzájuk kell e mennem, kiderült igen. Mondtam a panaszaimat, reggeli vérzés (wc papíron látszik), enyhe, de nem erős görcsök. Azt mondták amig nem erős a vérzésem és nem görcsölök erősen addig maradjak otthon. Mondtam nekik hogy esetleg úgy sem tudnak fogadni, hogy erre az állapotra adjak nekem progreszteron gyógyszert? Mire az volt a válasz, hogy ezt majd holnap intézzem el a dokimmal.


Teljesen el vagyok keseredve és dühös vagyok, konkrétan ezzel az állapottal nem akarnak fogadni és még a progreszteronra is nekem kellett rákérdeznem, de azt is a dokimra tolták. Mit csináljak?



2023. máj. 21. 11:02
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ezzel elvenném bárki idejét, főleg, hogy nőgyógyászati ügyeletről beszélünk. És rajtam kívül csak olyanok voltak akik hányással mentek.
2023. máj. 21. 19:13
 22/41 anonim ***** válasza:
100%

Mint látod, nem csak Hollandiában, hanem Magyarországon se mehetsz be...

Egyébként ha csak életveszélyben lehet nőgyógyászati ügyeletre menni, akkor jelentkezek oda ügyeletes orvosnak a közgáz diplomámmal, nem hiszem, hogy bármi egyebet kellene tennem, mint elhajtani a betegeket, hogy nincsenek életveszélyben/ a természet csak teszi a dolgát/ menjenek a magánorvoshoz pár nap múlva, amikor tudja őket fogadni.

2023. máj. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
65%

#20! Ki ne találd már, hogy egy nőgyógyászati ügyeleten minden percben pont életveszélyben lévő betegeket látnak el😂 Az a dolguk, basszus, azért vannak ott. (Mellesleg, ha épp nem szül senki, a fél éjszakát átalusszák.) Férjen már bele, hogy a munkaidejüket néha munkával kell tölteni. Azt is ellátják, aki beesik egy esemény utániért, mert a pasi lusta volt gumit húzni a p@csére. Nehogy már egy 6 hetes terhesség kevesebbet érjen, amiből minimális odafigyeléssel lehet, hogy élő ember lesz.

Két kórházban és rengeteg orvos keze között fordultam meg a vetélésem előtt és után. A területileg illetékes kórházzal ugyanúgy rossz műtéti tapasztalatom volt, mint a kérdezőnek. 1.nap nem csalódtam. 3 órát vártunk egy másik hölggyel, senkit nem érdekelt, tőlük fel is fordulhattunk volna.(Nem, nem tudták, hogy hány hetes terhesség vagy életveszélyben vagyunk-e, mert odáig el se jutottunk, hogy megkérdezzék, pár óra múlva mindketten feladtuk.) Még 1x próbálkoztam másnap. Eleinte szintén lesz@rtak és nem, pont nem életet mentettek, csak épp műszakváltás előtt voltak és marha büdös volt a munka. Végül a reggeles látott el, majd a vetélés után egy rezidens, aki ügyelt. Mindkettő nagyon alapos és empatikus volt. A vetélés előtt mindent megtett doktornő, fel se merült, hogy nem vizsgál meg. A vetélés után a doki szintén. Volt bennük annyi empátia, hogy felfogják, valószínűleg ez lesz/volt az egyetlen esélyem, hogy gyerekem legyen a korom és egyeb okok miatt. Egy esélyről van szó, akkor is, ha kicsi. Akiben ennyi sincs, annak nincs keresnivalója az egészségügyben.

Közben jártam egy másik kórházban is, ahova nem tartozom. Ott se zavartak el. Az ottani protokoll miatt sajnos nem tudtak segíteni, de ott is nagyon emberségesek voltak és megtették, ami tőlük telt. Szóval, de, baromira belefér egy uh.az ügyeleten, csak hozzáállás kérdése.

#9

2023. máj. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig eü-ként írom,hogy igen is bele kell férjen egy UH. Empátia 0. Olyan osztályon dolgozom,ahol éjszakai ügyeletben egymást érik a mentők és a betegek,vannak tényleg hülyeségek is DE soha őket sem hajtotta el senki vizsgálat nélkül. Aki meg itt azt írta,mert 6 hetes. Ja az lehet neki nem számít,a kismamának számít! Hollandia pedig más ország,azt ne keverjük már ide mi van ott,az itt mit számít,kit érdekel,itt élünk. Arról nem beszélve,hogy 16 hetesen olyan görcseim lettek,hogy azt hittem nem bírok felegyenesedni,de még vártam hajnalba picit,hogy a jaj nagy orvosokat ne keltsem fel feleslegesen (már bánom,ez a dolguk),majd bementem de úgy hogy úgy kísértek fel olyan szarul voltam. Az ügyeletes rám nézett,unta az ügyeletet (hétvége volt),majd közölte vizsgálat nélkül,hogy nincs nekem semmi bajom se csak biztos aggódom csak. Ismertem, híre is van,tudtam hogy sokra tőle ne számítsak. Nagy nehezen megvizsgált majd közölte,hogy semmi bajom,de azt a fél mp-s vizsgálatot szájhúzva látni kellett volna. A magánorvosom pl. rendesen kiakadt rá,hogy fantasztikusan elláttak. Kollégák is. Ugyhogy teljesen mindegy,van aki bármikor bármivel mész be is ilyen stílusú marad. Ha 35 hetesen ő lett volna ügyeletbe mikor bementem, állítom ott maradunk az asztalon sajnos. Nekem szomorú volt a másik oldalon eltöltött idő,hogy mint eü-s ezt látom. Egyébként én jártam korábban tb-sen is a dokimnál, később a terhesség alatt magánba is. Nem volt különbség.. mindkét helyen mindig becsülettel ellátott.

Kitartást kérdező! Szorítok,hogy minden rendbe legyen. Pihenj sokat!

2023. máj. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Én is eü dolgozóként írom, hogy igenis el kellett volna hogy lássák a kérdezőt… mi legalábbis nem küldhetünk el senkit, pedig ennél “kisebb” gondokkal is jöttek már be az ügyeletre. Pl este nyolckor dugtak, aztán hajnal kettőkor meg berohannak esemény utániért, vagy hajnal kettőkor jut eszébe valakinek hogy viszket a nunusa…

Az ellátáshoz mindenkinek joga van.

Mind tudjuk, hogy ilyenkor még sok esetben tényleg nem lehet mit tenni, mert a természet végzi a dolgát, de egy vizsgálat belefért volna, hogy a kérdező is megnyugodjon, vagy tudja azt hogy esetleg nincs mit tenni.

2023. máj. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
0%

"Érdekes módon a magándokimnál 15 perc volt az ultrahang...."


És ezzel mit szeretnél mondani? Egy csaszarmetszes fél óra. Es?

2023. máj. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
Azt, hogy nem hiszem, hogy elvettem volna ezzel barki idejet, olane, hogy nem voltak hozzam kepest surgosebb esetek. 4 ember jott rosszuletekkel, folyamatos hanyas, ketten esemeny utanit irattak fel en voltam az egyetlen vetekes gyanus. Szoval nekem ne mondja senki hogy egy rohadt UH nem fert volna bele. Egyszeruen telibeszartak az allapotomat. Ma megyek delutan a dokimhoz, a terhessegi tuneteim elmultak, szerintem elhalt a terhessegem.
2023. máj. 22. 08:01
 28/41 A kérdező kommentje:

plane*

veteles gyanus*

2023. máj. 22. 08:02
 29/41 anonim ***** válasza:
59%

Kitartást kérdező! Nyugodj meg és előre ne is agyalj ezen szerintem. Mesélj mi volt! Szorítok.

26#-os. Ahol dolgozok nagyon sok hülyeséggel bejönnek szülők a gyerekeikkel,szúnyogcsípéssel éjfélkor például. SOHA nem lett senki elhajtva. Kíváncsi lennék a te arcodra,ha bejönnél az ügyeleti időben,mert te aggódsz valami miatt,ami a másik oldalról baromság és elhajtanának.... az ilyen személyek szoktak azonnal dobálózni a betegjogi képviselővel.


24# voltam.

2023. máj. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
0%

29!


Nem Magyarországon élek, nálunk nem lehet csak úgy bemenni az ügyeletre. Felhívja az ember az ügyeletet, ahol a triage nővér szépen kikerdezi és majd ő eldonti, kell e azonnali orvosi ellátás, vagy raer a kedves páciens elmenni rendelési időben a saját orvosahoz

2023. máj. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!