Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes terhesseg esetten...

9 hetes terhesseg esetten mennyire arthat az alkohol fogyasztas?

Figyelt kérdés

A 28 eves hugom terhes es allitasa szerint csak most tudta meg.

De sokat iszik, szinte minden nap elfogy 1-2 uveg bor.

Szerintem nem kene megtartsa a babat, bar a nogyogyasza azt mondta hogyha segitsegel leall akkor nem lesz baj. A baba szepen fejlodik

Aggodom erte es nem tudom mit tanacsoljak, vannak gondolataim es velemenyem.de meg megtartom magamnak.


2023. máj. 21. 21:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Alkoholistának nem való gyerek… de ha le tud állni most, akkor jók az esélyei, hogy egészséges lesz a baba. De vajon le tud-e?
2023. máj. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Az alkoholfogyasztás jelentősen növeli a halvaszületés esélyét.

Aki napi 2 üveggel iszik, az kétlem, hogy abba tudná hagyni rögtön, de 9 hetes koráig az embriónak valószínűleg így is elég kárt okozott.

A magzati méhen belüli retardáció is esélyes.

Érdemes utánaolvasni a magzati alkohol szindrómának.

Az így született gyerekek 4/5-e nem tud normál tanrendű iskolába járni, viselkedészavaros, idegbeteg lesz.

Ami egy alkoholista anyával párosítva "remek".

2023. máj. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mert nem egy buta no, jo allasa van es ott ilyen korulmenyek kozt is helytall.


Majdnem masfel eve meghalt az akkor 34 eves volegenye es osszeomlott. Azota elindult a lejton. Nem ugy iszik hogy egyszerre kiuti magat, hanem szerintem egesz nap szinten tartja magat hogy reggeltol mig ujra agyba kerul addig kibirja a napot

2023. máj. 21. 22:04
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve hogy az első trimeszter második felében elfogyasztott alkohol növeli legnagyobb mértékben a magzati alkoholszindróma esélyét, ő pedig napi 1-2 üveg bort benyakalt... Az még nem terhesen is k.rva sok, úristen. Masszív alkoholista. Én nem merném megtartani, még ha innentől valami isteni csoda folytán le is állna a vedeléssel.
2023. máj. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit mondjak..

De foleg nem tudom hogyan segithetnek rajta.

2023. máj. 21. 22:10
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Hiába nem lesz baja a babának,a hugodnak akkor sem kellene megtartania a babát ..szegény gyereket hogy fogja ellátni,ha minden nap ittas lesz?
2023. máj. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
4es en is igy gondolom. Szerintem az a baba mar serult
2023. máj. 21. 22:12
 8/14 A kérdező kommentje:
En 3 gyerekes anya vagyok es el sem tudom kepzelni hogy milyen nogyogyasz jellent ki olyat hogy 9 hetes terhessegnek nem art az alkohol, meg ilyen mennyisegben sem
2023. máj. 21. 22:15
 9/14 A kérdező kommentje:
6os, ezt en sem tudom. Foleg hogy milyen kimerultseget tud okozni a 2 orankenti szoptatas a nap 24 orajaban
2023. máj. 21. 22:17
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
Mert nem tud még ártani. De sürgősen le kéne állnia, amit nem fog tudni.
2023. máj. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!