Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes terhesseg esetten...

9 hetes terhesseg esetten mennyire arthat az alkohol fogyasztas?

Figyelt kérdés

A 28 eves hugom terhes es allitasa szerint csak most tudta meg.

De sokat iszik, szinte minden nap elfogy 1-2 uveg bor.

Szerintem nem kene megtartsa a babat, bar a nogyogyasza azt mondta hogyha segitsegel leall akkor nem lesz baj. A baba szepen fejlodik

Aggodom erte es nem tudom mit tanacsoljak, vannak gondolataim es velemenyem.de meg megtartom magamnak.


2023. máj. 21. 21:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne tudna már ártani?


"Az sem mindegy, hogy az alkoholfogyasztás az adott terhességen belül mikor történik: ha csak az első trimeszterben, amikor a baba szervezete fejlődik, jellemzően arcanomáliák, arcon látható eltérések alakulnak ki, illetve olyan anomáliák, amelyek a belső szerveket, ezáltal pedig az egész szervezetet érintik."

2023. máj. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom, mert nem egy buta no, jo allasa van es ott ilyen korulmenyek kozt is helytall"


Az alkoholizmus sem intelligencia függő. Anyám diplomásként alkoholizált, három gyerekkel. Az állásában meg addig állt helyt, amíg egy darabig tolerálták, hogy piásan megy be (vagy be sem ért).

2023. máj. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"el sem tudom kepzelni hogy milyen nogyogyasz jellent ki olyat hogy 9 hetes terhessegnek nem art az alkohol, meg ilyen mennyisegben sem"


Két dolgot látok esélyesnek:

1) Ha ezt a testvéred állítja, hazudik arról, mit mondott az orvos. Egy szenvedélybetegnél nagyon esélyes a hazudozás.

2) Az orvos tényleg ezt mondta, mert maga is alkoholista/drogos. Elnézve a mi városunk kórházában az alkesz és drogos dokik arányát, ez is elképzelhető.

2023. máj. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

A testvéred alkoholista, és még MA segítséget kéne kérnie ahhoz, hogy ez a baba életben legyen és egészségesre esélyes, és hogy a testvéred maga se haljon bele.


1-2 üveg bor napi szinten rengeteg. Én felépülő vagyok, és a mélypontom előtt toltam annyit.


Viszont nagyon sajnálom, de te nem segíthetsz neki. Saját magának kell felismerésre jutni és segítséget kérni. Annyit tehetsz, hogy őszinteségre, őszinte érzések kimondására biztatod. Forduljon az orvosához, a védőnőjéhez is, menjen önsegítő csoportba. Ott majd tovább informálják.

Az ő helyzetében ez máshogy nem fog menni.

2023. máj. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!