Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt feltétlen...

Terhesség alatt feltétlen mellőzni kell az alkohol fogyasztást?

Figyelt kérdés
Én nem szoktam inni, csak néha egy kis vörösbort, ami állítólag ha mértékkel fogyasztjuk gyógyító hatású. Terhesen is lehet egy egy kortyot néha meginni vagy inkább hanyagoljam? Nem szeretnék ártani a babának!
2011. jan. 20. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Erről megoszlanak a vélemények. Én amúgy szoktam inni,barátok,buli stb.. De mióta terhes vagyok nem kívánom,de elvben 1dl bor még egészséges is...
2011. jan. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Amit megiszol, az bekerul a baba verebe is es az o maja meg nem tudja ugy lebontani az alkoholt.De ismerek olyan lanyt,aki minden nap sorozik, cigizik. a baba allitolag egeszseges,hat nem tudom....

Vorosbort ittam mar en is szodaval felhigitva,de inkabb kerulni kell.

2011. jan. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg tudod állni akkor ne igyál!
2011. jan. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Meg tudom állni nem vagyok egy nagy iszákos:)
2011. jan. 20. 10:48
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nőgyógyász mondta, hogy ha bekeményedik a hasam igyak meg egy 3 centes konyakot. Néha ittam is ennyit este ha már fáradt voltam és éreztem hogy keményedek.

Visszatartáson is voltam ahol a nővérek mesélték, hogy régen alkholos infúziót kaptak a mamik méhösszehúzónak.

Hát nem tudom, de miután lecsepegett az infúzió úgy éreztem, hogy be vagyok rúgva, de tényleg. Alíg bírtam kimenni pisilni és csak vihogtam és tök piros volt az arcom.

Na a lényeg terhesen nagyon keveset lehet inni, szoptatás alatt viszont abszolút semmit.

2011. jan. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

Nekem az előző terhességemnél gyakori györcsölés, haskeményedés esetén pici töményet javasolt a doki, mivel ez az, ami a lehető leggyorsabban oldja a görcsöt, ellazítja a méhet és ilyen mennyiségben a babának sem árt.

Vörösbort is lehet kis mértékben (1dl) fogyasztani, sokaknak (azt hiszem alacsony vérnyomás esetén) szokták javasolni.

Nekem több nőgyógyász is elmondta, hogy ha valaki néha-néha mértékkel fogyaszt alkoholt, azzal nem árt a babának. Természetesen az már más kategória, ha valaki alkoholista.

Egyébként az ikreim makk egészségesen születtek, megfelelő súllyal és a mai napig semmi bajuk (1,5 évesek).

2011. jan. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Néha 1 pohárka bort megittam.
2011. jan. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%
Nekem a béka segge alatt volt a vasam, a dokim azt mondta időnként ihatok egy-egy deci jó minőségű vörösbort:)
2011. jan. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%
1dl vörösbor néha nem árt, sőt elvileg nagyon egészséges
2011. jan. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
45%
elvileg 1dl vörösbor, ami jó minőségű nem árt. Én a 32 hétben vagyok, és az 5. héttől néha - néha ittam, de még mindig van az üvegben annyira nem esik jól.
2011. jan. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!