Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan kismama, aki ivott...

Van olyan kismama, aki ivott vörösbort terhessége alatt?

Figyelt kérdés
Nem vagyok alkoholista, de szeretek meginni egy jó pohár bort ételekhez és megyünk nyáron esküvőre. Dokim azt mondta egy héten egyszer megihatok egy pohár jó minőségű vörösbort, még használ is. Nem tudom... Volt olyan aki így egyszer-egyszer ivott egy pohár bort? 😅

2023. máj. 22. 16:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%

Anyukám ivott jó minőségű (!) vörös bort a terhessége alatt. Az orvosa utasította mert alacsony(vagy magas? 😅) volt a vasa, így ő legálisan ihatott. Semmi bajunk.

Én egész terhességem alatt 1 pohár bort ittam froccskent. Nem ajánlott inni várandósság alatt, de 1 pohár tényleg jó minőségű bor nem árt sőt! De tényleg minőségi legyen és ne lafiesta meg Dankó Pista.

2023. máj. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ja nem, ilyeneket amugy sem veszek, eleg bor sznob vagyok. 😅 Termeszetesen nem akarom vegig pialni a terhessegemet, de akkor ha elmegyunk unnepelni, lehet meginnek egy poharral az etel melle.
2023. máj. 22. 17:07
 3/23 anonim ***** válasza:
25%

Persze, hogy van olyan, vannak alkoholista kismamák szép számmal.


Épeszű orvos pedig ilyet nem mond, úgyhogy sürgősen válts dokit.

2023. máj. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
61%
Az olaszok terhesen is isznak bort a vacsora mellé. Meg nem halt ki Olaszország 🤣 de szigorúan csak 1 pohárral és az is tökéletes minőségű, Tiszta bor és mellette van 1 pohár víz is hogy ne legyen túl tömény.
2023. máj. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Normalis maganorvoshoz jarok, aki az egyik legjobb a keruletben. Eddig mindig abszolut korultekintoen jart el a dolgaimmal kalcsolatban.
2023. máj. 22. 17:12
 6/23 anonim ***** válasza:
27%
Hát most viszont nem. És attól, hogy 'egyik legjobb a kerületben' még láthatóan őskövület baromságokat ajánl sajnos...
2023. máj. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

Az egymillió alkoholista országában tulajdonképpen felüdülés, ha valaki csak bort akar inni. A valóság az, hogy ez egy rég megdőlt teória, hogy a bor jó bármire is. Van egy-két komponense, aminek van jótékony hatása, de ott van mellette az alkohol, aminek még nincs. Nincs biztonságos mennyiség, ajánlott meg pláne nincs.


Amúgy régen méhrelaxáció céljából simán bekötötték vénásan az etanolt, meg megetették a gyereket pálinkás kenyérrel. Ettől még nem lesz biztonságos gyakorlat, még ha tök egészségesek is lettek többségében.


De nincs erre állított szekció a rendőrségnél, sőt még arra sincs joggyakorlat, hogy az egyértelműen káros dizidrogot használó nők felelősek lennének a fogyatékos vagy agyhalott gyerekeik állapotáért, szóval nem kell aggódnia senkinek, nyugodtan lehet akár naponta is inni.

2023. máj. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
52%
Felelősen gondolkodó orvos 2 okból nem mond ilyet: 1) Nem ismeri a pácienst és az alkoholfogyasztási szokásait, és nem kockáztatja meg, hogy a javaslatára hivatkozva, előbb heti 1x, majd 2x, majd mindennap igyon a delikvens (nyilván sarkítva, de érted: valami baj lesz és a páciens azt mondja, hogy "dehát a doktor úr javasolta/engedélyezte az alkoholfogyasztást") 2) Heti 1/havi néhány kis pohár, jó minőségű bortól VALÓSZÍNŰLEG nem lesz semmi baj, de ha BÁRMI baja lesz a babának biztos vagy benne, hogy nem fogod magad ezzel gyötörni?
2023. máj. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
73%
Valószínűleg nem lesz bajod, én mondjuk nem innék. Az alkohol pedig egeszségtelenebb, mint ha egyáltalán nem fogyaszt valaki. 1 pohár is, a jó minőségű is.
2023. máj. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
40%

Jelen én ittam🤣

Egy alkoholista szülő vagyok. Terhesség elött még a bor szagát sem bírtam. 😅😅😅😅

2023. máj. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!