Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan kismama, aki ivott...

Van olyan kismama, aki ivott vörösbort terhessége alatt?

Figyelt kérdés
Nem vagyok alkoholista, de szeretek meginni egy jó pohár bort ételekhez és megyünk nyáron esküvőre. Dokim azt mondta egy héten egyszer megihatok egy pohár jó minőségű vörösbort, még használ is. Nem tudom... Volt olyan aki így egyszer-egyszer ivott egy pohár bort? 😅

2023. máj. 22. 16:54
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
52%
Fel sem merülne. En nem tudom, mi olyan rohadt bonyolult azon, hogy terhesen nem iszunk alkoholt és kész. Nem, az alkohol nem tesz jót a magzatnak, a nagyon kicsi sem. Amúgy vannak jó hírű orvosok, akik a dohányzó kismamáknak a mai napig azt mondják, hogy az elvonási tünetekkel többet ártanak a babának, mint magával a cigizéssel...
2023. máj. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

15


Furamòd cèklalè ès feketeberkenyelè ( a bor helyett, kb ugyanazok vannak benne, mint a vörösborban, csak alkohol nèlkül, amùgy a tömèny otthelólè is okè lenne) 1 hònap alatt elinditotta, hogy szinte helyrejött..



Szoval csak használ.. de ahogy írtam, nem cèlom az alkoholizálàs terhesen ( pedig borászatunk is van, szòval nem ebben az àllapotban szoktam estènkènt 1-1 pohàrral inni..)

2023. máj. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
67%
Világ életemben utáltam a bort. Pár hete megkívántam, nézegettem a bârszekrényt, aztán szóltam a férjemnek hogy csapja fel az egyik üveget. Felöntöttem 1dlt kólával. Bele ittam, aztán le is tettem és rá jöttem hogy még mindig utálom a bort. Azóta sem értem hogy miért kívántam meg, de biztos vagyok benne hogy nem ártottam vele a magzatnak. A szokásokról annyit, hogy mi bányász család vagyunk, nálunk a tömény is folyt rendesen. Én is jobban szeretem a hazipálinkát a sörnél meg a bornál. Ha iszok, akkor rendesen iszok. VISZONT! Terhesen soha egy kortyot nem innék ezekből. De a rövid az nem is bor. Ha jól esik, 1 pohártól bajod nem lesz, de nem muszáj inni sem, esküvő ide vagy oda.
2023. máj. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!