Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan kismama, aki ivott...

Van olyan kismama, aki ivott vörösbort terhessége alatt?

Figyelt kérdés
Nem vagyok alkoholista, de szeretek meginni egy jó pohár bort ételekhez és megyünk nyáron esküvőre. Dokim azt mondta egy héten egyszer megihatok egy pohár jó minőségű vörösbort, még használ is. Nem tudom... Volt olyan aki így egyszer-egyszer ivott egy pohár bort? 😅

2023. máj. 22. 16:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
33%

Most javasoltàk a szülèszeten.



Kicsit nèztem èn is🤔

2023. máj. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
71%

Azt mondja már meg valaki, hogy min változtat az, hogy most ott megiszol egy pohár bort? Nem bírod ki nélküle? Ezen múlik a boldogságod?

Nem lesz tőle baja senkinek, de minek?

2023. máj. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

11 vagyok


Nem hiszem én sem, hogy ez akkora gond lenne..


De minek?



Emiatt kicsit erősnek éreztem az orvosi javaslatot🤣😱



Nekem a problémás vasamra javasolták ( minden tabletta panaszt okoz)

Váltva kellene céklalével 3 naponta csak tablettában..

2023. máj. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
24%

13. A problémás vasra van Floradix szirup, de még inkább laktoferrin, amit vízbe kell keverni.

Nem, a problémás vasadon marhára nem fog a vörösbor segíteni.

2023. máj. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
76%
A vasadon tényleg nem segít, ahogy a céklalé se, hihetetlen, hogy vannak még helyek, ahol ilyen elmaradott az egészségügyi személyzet.
2023. máj. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
35%
Olyan sápadt és fáradt voltam, anyós hozott egy üveg vörösbort, hogy iszogassam esténként. Nem akartam, de a következő alkalommal a doki mondta, hogy lehet esténként iszogatni egy deci vöröset. Hát, nem esett jól, úgyhogy kaptam maltofert.
2023. máj. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
41%

Én egyszer-egyszer ittam egy pohárkával. Ez 15 évvel ezelőtt volt, a mai fejemmel már nem tenném.

Zavartalan terhességem és szülésem volt, a lányom egészséges és kitűnő tanuló.

2023. máj. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
36%

Nem értem, hogy egyesek főleg terhesen miért ragaszkodnak ehhez. Én 17 hetes vagyok és eszembe nem jutna.


Bor nélkül nem házasodik össze a pár? :D vagy limonádéval nem lehet koccintani? Hiszen tudják/látják, hogy terhes vagy.


Szerintem gusztustalan ha egy terhes nő nyakalja a bort. Nem hiszem el, hogy alkohol nélkül nem lehet meglenni.

2023. máj. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
57%

Repülhetnek a kövek, én ittam néha bort. Nem rendszeresen, nem sokat, ált. 1-2 kortyot a férjem poharából és jó minőségűt. Előfordul, hogy olyan bort isznak a környezetemben, amit érdemes megkóstolni, mert jó vagy érdekes. Annak idején a nőgyógyász kinevetett, amikor aggódva megkérdeztem, hogy max. fél deci bor néha belefér-e, a védőnő is úgy van vele, hogy ha nem rendszeresen és nem sokat, akkor nem baj, a testvéremnek egyébként még ajánlotta is az orvosa, hogy néha megihat fél deci vöröset. A szakemberek valószínűleg realisták (+ tudják mire való a máj), névtelenül viszont könnyű a másikat egyből savazni, ha akár csak megfordul a fejében a kedves anyukának, hogy igyon egy korty vöröset.

#18: a kérdező pont, hogy nem nyakalni akarja a bort, hanem egy esküvőn inni egy pohárral. Meg lehet lenni alkohol nélkül, ahogy kávé, édesség stb. nélkül is. Az egész terhesség tilalomfák rengetege, kb. még a levegővétellel is árthat az anya a gyerekének. Jelen helyzetben tisztában van az anya azzal, hogy az alkohol ártalmas, rákérdezett az orvosnál is, mi fér még bele.

2023. máj. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
19: ha rákerdezett az orvosánál és annyira hisz neki és bízik benne akkor minek neki a megerősítés névtelen idegenektől, hiszen akkor ezek szerint tudja, hogy az orvosa szerint nem cselekszik helytelenül. (Én soha nem innék még egy kortyot se így terhesen, undorodom az alkohol szagától is. Engem is meg lehet kövezni, hogy beszükült vagyok.) 18 voltam
2023. máj. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!