Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyibe kerül egy gyerek még...

Mennyibe kerül egy gyerek még a pocakban?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, még nem vagyok terhes, csak érdekel, hogy alsóhangon mennyit kell egy babára költeni a fogantatásától a születéséig?

2023. máj. 23. 13:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
48%

Nekünk szinte nem is kellett ruhát venni, rengeteget kaptunk, 95%-ban ingyenben volt.

Játékok is és a cumisüvegek is, MAM ajándékcsomagot kaptam, amiben minden volt.


Amire költöttünk terhességem alatt, az a magán nőgyógyász, a kiságy, a légzésfigyelő, a ruhapelenka, a babakocsi, a hordozó. Ezekben átlagos árúakat választottunk.

Ha számoljuk a gyerekszoba felújítását és berendezését is, akkor kb. 600 ezer forint volt 4 évvel ezelőtt, amit a szülésig költöttünk.

2023. máj. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
47%

11!


Mondjuk a kérdés nem ez volt

2023. máj. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
39%

Teljesen egyénfüggő.


Én állami terhesgondozásra járok, de pl egy alap nipt tesztet csináltatunk, az 136.000 Ft volt.

Progeszteront használtam 5. héttől a 13. hétig az 3700 Ft volt hetente.

Mivel lombikra készültünk trimeszter prémium vitamint szedtem, nyilván attól hogy teherbe estem nem hagytam abba, 15.000 Ft egy doboz egy hónapra.

Mellé az orvos fél írta a velem nevű magnéziumtartalmú vitamint, 6000 Ft 2 fél hónapra, azaz 12.000 Ft egy hónapra.


De 91. naptól szja mentes vagyok, mert 30 alatt vagyok, a férjem kapja a családi adókedvezményt, babaváró hitel szüneteltetve lett így a havi bevételük 100.000 Ft-al több, mint terhesség előtt.


Őszontén szólva szerintem ha nem lesz valami komoly váratlan probléma akkor a csed végéig 0-ra fogunk kijönni, azaz onnantól hogy teherbeestem odáig hogy fél éves a baba az állam állja tulajdonképpen a teljes összeget, amit ráfordítunk a gyerekvállalásra.

2023. máj. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
73%
Kb. 500eFt.
2023. máj. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
86%

És a kb. 500eFt-ban már minden benne volt a terhesgondozástól a születésig, a kiságyig.


Mai árfolyamon ez kb. már a duplája lehet.

2023. máj. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Mint minden másnál, a határ itt is a csillagos ég, ahogy kb. 0-ra is ki lehet hozni, ha neked nem fontos pl. a kényelem.


Járhatsz ingyen SZTK rendelésre, megcsináltathatod csak a legkötelezőbb vizsgálatokat, ingyen. Vagy járhatsz végig magánkórházba, szülhetsz ott saját orvossal, szülésnővel, megcsináltatva terhesen az összes ajánlott vizsgálatot, genetikai tesztet, babamozikat.

2023. máj. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
83%

Nem tudom, miért lett bárki lepontozva. Mindenki a kérdésre válaszolt. Leírom, mi mire mennyit költöttünk, de nem mindenki ugyanazt tartja fontosnak:


-Magán genetikai UH-k és kombinált teszt, a kettő együtt 75 000 Ft volt

- Femibion már teherbeesés előtt, mert a folsav raktárakat időben fel kell tölteni: összesen kb 40 000 Ft

- Magnézium, vas: én nem szedtem, mivel semmi gondom nem volt, de a legtöbb nőnek erre is áldozni kell bőven

- Terhes ruhák: nem érdemes újakat venni szerintem. Nekem egy nadrágom volt, rengeteg eredeti ruhám végig hordható volt


Amit beszereztünk a babának: használt ruhák, szekrény, kiságy, összesen megúszható kb 40 000 Ft-ból

Szerintem előre nehéz vásárolni. Nem tudhatod, hogy szoptatsz vagy nem, milyen ruha kényelmes a babának és mekkora mérettel kezd, tehát mi inkább utána szereztük be a dolgokat (Minek veszel a Brendonban 10 ezerért szoptatós melltartót, ha egy csepp tejed sincs. Cumisüveg melegítőt sterilizálóval, ha szoptatsz…)

Babakocsit mi újat vettünk 160 000 Ft-ért, de 30 körül már lehet jókat kifogni használtan.

Amire még kíváncsi lennék, hogy mennyit költöttem szülés utáni betétekre, mert a szükséges mennyiség töredékét vásároltam első és második körben is … Mondhatjuk, hogy bepótoltam a kimaradt 9 hónapot.

2023. máj. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
79%

Nekem nincs problémás terhességem, de magánorvoshoz járunk. Alkalmanként (4-6 hetente) 20 ezer ft a terhesgondozás, ebben benne van a vizsgálat, a leletek átbeszelese, az ultrahang,es a fotó is az uh után.

Magánfogorvos, szerencsére nincs gond a fogaimmal, ezért csak 1x voltam kontrollon, az 15 ezer.

Vitaminok havonta 10-15 ezer, a terhesség előtt is szedtem, de most drágábbat szedek.

Mi csináltattunk Prenatestet 250 ezer volt.


Pár kismamaruhát vettem, a legtöbbet vinteden, illetve kaptam is a barátaimtol.

Vettem használtan egy övterelőt, 4ezerért.

Terhességi csíkok elleni krém+olaj, 3 havonta kb 5 ezer ftot költök erre.


Egyelőre ennyi, szülni állami kórházban fogok.

2023. máj. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
67%

Én a vitaminokat nem számolom bele, mert azokra amúgyis költöttem mindigis.

13. héten járok, tehát még az elején, magándoki, magánúton intézem az utolsó vérvételt is, kromoszóma vizsgálat, és már most 400nál járunk.

Babaágy, babakocsi lesz még nagyobb beruházás, illetve a további terhesgondozás költségei.

Szerintem egy millió lesz simán, mire megszületik.

2023. máj. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
55%

Attól függ. Nem kerül semmibe, ha SZTK-ba jársz, és mindent kapsz mástól.


A köztes állapot lehet, hogy magánba jársz vizsgálatokra, de államiban szülsz, vagy az otthonszülést választod, amikor gondozhat bába, és bérelhetsz CTG-készüléket is a végén ahelyett, hogy a kürházba kellene bejárnod, ez olyan 400 000 ft körül van most tudtommal (mármint az otthonszülés).


Aztán van a Budai Perinatális Központ, ahol orvossal is szülhetsz otthon, az megint drágább. Majd van a magánkórházas verzió, ami 1M plusz igényektől függően.


Persze, nem tilos szülni szaksegítség nélkül sem, csak akkor látnia kell a babát 24 órán belül orvosnak, az megint az ingyenes kategória.


Babakelengyénél is igényektől függ, illetve vitaminnál is, hogy kell-e valami speciális, vagy jó a dm-es Mama A-Z. Jó-e a használt vagy ajándékba kapott ruha, hordozó, babakocsi, vagy újat és vagy drágát akarsz belőle.

2023. máj. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!