Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyibe kerül egy gyerek még...

Mennyibe kerül egy gyerek még a pocakban?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, még nem vagyok terhes, csak érdekel, hogy alsóhangon mennyit kell egy babára költeni a fogantatásától a születéséig?

2023. máj. 23. 13:39
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Én amin a legtöbb pénzt pazaroltam az volt, hogy rendes bababoltban vettem egy csomó dolgot, holott a fb market placeen kb töredék árért is találsz nagyon jó dolgokat.


Pl babakocsiból tök szépek vannak, néhány féláron, olyan hibákkal ami kb 2 nap múlva a vadonat újon is rajta lenne.


Van egy gyerek/babás háda ahol tök jó ruhákat lehet találni és a nagyja cimkés, szóval azzal is sokat lehet spórolni. Meg hát tényleg kb mindent lehet találni online alig használtan

2023. máj. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
47%

20. válaszoló "Aztán van a Budai Perinatális Központ, ahol orvossal is szülhetsz otthon"


ez nagyon nem így van. a budai perinatális központ egy bábai szemléletű születésház, ahol van lehetőség szülni. az ittszülés jogilag otthonszüléssel egyenértékű. a szülést bábák (azaz szülésznők) vezetik, illetve van esély, hogy szülész-nőgyógyász is jelen van, de semmivel nem ér többet itt, mint egy szülésznő, mivel komplikáció esetén nem végezhet beavatkozást, akkor állami kórházba szállítanak át.


mi itt tervezünk szülni, aminek a díja egyébként jelenleg 790.000 Ft.


7. hónapban járunk, idáig 700.000 forintot költöttünk, ami kb eszerint oszlik meg:


- labort, vérvételt államiban intézem, minden más vizsgálatot (terhességmegállapítás, genetikai UH-k, bábai várandósgondozás) magánban

- 149000 Ft volt a Trisomy teszt

- spinning babies tanfolyam 30000

- csecsemőelsősegély tanfolyamra is megyünk majd, ez szintén kb 30 ezer


- vitaminok (eleinte babaváró, majd vas+magnézium), stria elleni olaj, gátolaj, terhességi visszérre való olaj: 100000 Ft eddig, de szülésig már nem hiszem, hogy kell rá költenem

- terhesség előtt 14 ezret költöttem ovulációs+terhességi tesztekre, ezek jórésze végül nem került felhasználásra, de hosszú a szavija, egyelőre megtartom


- kismama és szoptatós ruhákra költöttem kb 50 ezret, a javát használtan vettem és én is el fogom adni/ajándékozni, ha már nincs rá szükségem :)

- 3 db kompressziós harisnya volt kb. 20.000


- babaruhák, mosható pelenka, babatakarók, textilek: 100.000 eddig, de itt lassan meg is áll szerintem - ebből a mosipelus volt 60000 (sajnos nálunk nincs a családban sehol baba, ahonnan kaptunk volna használtan ilyesmit :) de a ruhákat Hádában vettük, a mosipelust is FB-on)


- kiságy, matrac, matracvédő, babahinta, pihenőszék: 82 ezer (matracon+védőn kívül ezeket is használtan vettük)


- illetve drogériás bevásárlásunk volt kb 10 ezerért, ahol vettünk egy csomag pelust az első napokra, popsitörlőt, körömvágó ollót meg ilyen apró cseprő cuccokat


ha ehhez hozzáadjuk a szülés költségét, picit több mint 1,5 millió lesz a vége - ebből a szülés és a vizsgálatok az oroszlánrész.


a többit pedig úgy nézem, hogy vagy újra tudjuk majd használni, ha lesz esetleg 2. baba (terhesruhák, babacuccok), vagy én is el tudom adni/ajándékozni. mi környezetvédelmi és anyagi okokból is inkább használtan vásároltunk, amit tudtunk. illetve mindenképp szoptatni tervezek, valamint mosipelusozni, tehát az első időszakban nem igazán lesz egyéb költségünk (pelenka és tápszer).

2023. máj. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

#22, koszi, hogy leirtad az infokat, akkor rosszul tudtam. Tok jo, hogy akkor ezek szerint mar van szuleteshaz Magyarorszagon is.

20-as voltam

2023. máj. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!