Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki szült mostanában Sote...

Ki szült mostanában Sote II-n? Vélemény, tapasztalat?

Figyelt kérdés
Mit kell vinni a babának?
2010. okt. 11. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:

1 éve szültem ott. A babának pelust kell vinni, de ruhát ott adnak, csak a hazaútra kell neki ruci. Köldökápoláshoz kapsz mindent ott. Magadnak meg mindent, sok kajával, elég rossz az ellátás, szinte ehetetlen volt, én abból éltem, amit a férjem és a családom hozott nekem. Viszont a baba végig velem volt, én egy fizetős szobában voltam. Elég gáz az is, mert két szomszédos szoba egy fürdőt használ, ami elég bonyolulttá teszi az életet. A csecsemő osztály mogorva és sértő módon nem engedik be az apukát a babát elhozni, csak az anyukát. Viszont meg lehet ezzel is barátkozni, figyelembe véve, hogy az ország egyik legjobb koraszülött ellátója működik itt, nekünk nem volt szükségünk rá, de ettől még nagyon fontos. Én megint babát várok, másodjára nem választottam ezt a kórházat, de leginkább a dokim miatt. Nekem nem volt szimpatikus a személyzet, csak a szülősznőm volt aranyos.

Egyébként egy nappal szülés előtt bent voltam, mert szivárgott a magzatvizem és nagyon kellemetlen élmény volt, mert az ügyeletes szülésznő (délután volt, tehát még csak fáradt sem lehetett) szinte ordibált velem, majd felparancsolt egy asztalra és fintorogva közölte, hogy elég szomorú, hogy egy kismama nem tudja megkülönböztetni a folyást a magzatvíztől. És hazaküldött du. 5-kor. Hajnal 6-kor már ömlött a magzatvíz, meg is lett a baba. Szóval nem épp felüdítő, de biztos jól végzik a dolgukat. JA, és senki nem volt hajlandó segíteni a szoptatásban, csak egy kisegítő nő volt, aki kevert tápszert a gyereknek, aszonta ha éhes, ezt adjam. Szóval készülj előre infóval, mert ott nem fogsz kapni.

2010. okt. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én 8 hónapja szültem ott. Annyiban más tapasztalatom van, mint az elsőnek, hogy a csecsemősök nagyon segítőkészek voltak, naponta többször bejöttek hozzánk (én 6 ágyas szobában voltam), legalább 3x megmutatták a pelenkázást, a köldökcsonk ápolását, segítettek mindenkinek a szoptatásban is. A nővérek (nem a csecsemősök) bunkók voltak, nem cserélték a véres lepedőt (bocsi, hogy leírom), illetve, ha megkértük őket, nagyon nem tetszett nekik, azt mondták, valamelyik ordította ilyen aprósággal ne zavarjuk őket...

Szülésnél nem kapsz kórházi hálóinget, a babának pelus kell és egy szett ruha, amiben hazaviszed.

Könnyű szülést, boldog babavárást!

2010. okt. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!