Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első babánál kisfiút vagy...

Első babánál kisfiút vagy kislányt szerettetek volna inkább, és miért? Végül melyik lett?

Figyelt kérdés
Nem is kérdés, hogy mindkettő óriási öröm, és tényleg csak az a lényeg, hogy egészséges legyen, de érdekelne, kinek mi felé húzott jobban a szíve, és ha esetleg más lett, mint amit várt, hogyan hangolódott át.
2023. jún. 15. 11:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyerek korom óta lányt akartam. El sem tudtam kepzelni, hogy fiam legyen. Erre lett két fiam. Nem is lesz több gyerekünk. Már nem sajnálom, hogy nem lesz lányom, a fiaim kitöltik a szívemet.
2023. jún. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
67%

Lányt. Lányos család vagyunk, így abban volt sok tapasztalatom. Főleg, hogy a hercegnős mesenézés, hajfonád, babázás a véremben van :) ellenben a kocsikázás, dínók, verekedős játékok nem az erősségeim.

Kislány lett :)

picit reménykedem, hogy majd a második is lány lesz. De ha nem, akkor is imádni fogjuk. Majd beletanulok a fiús anyuka szerepbe is.

2023. jún. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
82%
Kislányt szerettem volna nagyon, kislányom lett:) Talán nyilvánosan azt a kitörő örömet sosem tudtam felülírni, mint amit akkor, amikor kiderült az UH-on. Ráadásul első gyerek volt:D Nem kicsit néztek bolondnak:DD
2023. jún. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Mindig egy gyereket terveztünk, és sok év sikertelenség után sikerült, lombikkal. Nekünk tényleg teljesen mindegy volt, fiú lesz vagy lány. Fiú lett.
2023. jún. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 fiú 1 lány párost szerettem volna, az elsőnél semmi preferencia nem volt, fiú lett, másodiknál emiatt a lány felé jobban húztam volna, de ő is fiú.

De onnantól, hogy megtudtuk, és egészségesnek nyilvánították, nagyon gyorsan átálltam, hogy két fiam lesz, és már tervezgetem neki is, hogy akkor mit viszek a kórházba majd, milyen lesz, ha nagyobbak lesznek, szóval a lelkesedésünkön nem változtatott, nyilván tudtuk, hogy kétesélyes a dolog.

2023. jún. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
86%

Két gyereket terveztünk, két lányt szerettünk volna a férjemmel. Vagy azt, hogy legalább az egyik lány legyen.


Persze, két fiunk lett. Az elsőnél, bevallom, csalódott voltam, sírtam is kicsit, de közben nyilván hatalmas bűntudatom volt az érzéseim miatt. Végül 1-2 hét alatt átlendültem a dolgon. Másodjára már valahogy készültem lélekben a fiúra, mert nekünk soha semmi nem jön úgy össze, ahogy akarjuk, gondoltam ez sem fog, szóval nem lepődtem meg, mikor mondta a doki, hogy fiú. Egy pici csalódottság volt, de nem úgy, mint az elsőnél.


Természetesen imádom a fiaimat, a mindenem, az apjuk is oda van értük. Egyszerűen nem lehet nem szeretni azt, akit kapsz.


De ettől függetlenül van bennem egy hiányérzet, szomorúság amiatt, hogy sosem lesz lányom, nem leszek lányos anyuka. Talán azért is, mert mikor a fiaim születtek, kb. mindenkinek lánya született körülöttem, mindkét szomszédomnak, a családban is két lány lett, a kolleganőimnek is lánya, szóval folyamatosan látom és hallom, miről maradtam le azzal, hogy nincs lányom, pedig én ugye vágytam ezekre a dolgokra.


Na, hát ilyen ez. Azért a fiaimat nyilván el nem cserélném, mert mindennél jobban szeretem őket. Csak szerettem volna átélni az anya-lánya kapcsolatot is.

2023. jún. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Kislányt szerettem volna, de amikor megtudtam hogy kisfiút hordok a szívem alatt, nagyon boldog voltam és azonnal ráhangolódtam.

Másodjára már mindegy volt, hisz tudtam mennyire szuper fiús anyukának lenni, de végülis úgy alakult, hogy kislány a második, aminek nagyon örültem.

2023. jún. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre lányt szerettem volna, fiú lett. Nem voltam igazán elkeseredve, hamar túl tettem magam rajta. Most még nem tudjuk, ki lakik a pocakban. Természetesen a lány felé húz a szívem,de fel vagyok készülve, hogy fiús anya leszek, hiszen 50-50%.
2023. jún. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is fiút képzeltem elsőnek, be is jött. Most másodjára lányra hajlok de fiút érzek és semmi bajom nincs ezzel. Imádom a fiam, jó lenne ha lenne mégegy, ha lány lesz akkor pedig az újdonság varázsa miatt fogok nagyon örülni.
2023. jún. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Mindketten lányt szerettünk volna és lány is lett.

Több gyereket nem vállalunk.

2023. jún. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!