Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált teszt eredménye...

Kombinált teszt eredménye 1:4707 Downra, szükség lehet prenatesztre pluszban?

Figyelt kérdés
37 éves vagyok, első terhesség. A másik két betegségre 1:50000 jött ki egyaránt. 12 heti genetikai UH elvileg tökéletes lett.

2023. jún. 27. 13:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha beteg babát is megtartanál, felesleges további vizsgálat.


Ha nem, akkor meg rohadtul mindegy, az orvos bizakodó-e, tudtommal a bizakodás még akkor sem hiteles képalkotó eljárás, ha orvos csinálja...

2023. jún. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
46%

Szia! Akkor én leszek az ellenvélemény :) de nem baj ha leszavaztok, szeretném megnyugtatni a kérdezőt! Én 34 éves vagyok és a második terhességem félidejénél járok.

Való igaz, hogy a kombinált teszt kockázat becslés, de a többi vizsgálat sem 100%. 1000 meg egyféle betegség van még (genetikai is) amire egyik sem szűr a nipt tesztekböl, úgyhogy legyünk őszinték a gyerekvállalasnál semmiben sem lehetünk 100%-ig biztosak.

Én a kisfiamnál anno megcsináltattam a prenát, mert magasabb tarkóredő volt az átlagnál és kijött egy 1:1100-hoz százalék a down-ra. Persze teljesen negativ lett, de igazából a Czeizel-es orvos nem is látta indokoltnak hogy levetessük, mindegy, nekünk így volt a megnyugtató.

De teljesen nem mondanám hogy egyébként semmit sem ér a kombinált teszt, ugyanis nem csak a tarkóredőből vagy az anyai életkorból nézik, hanem az anyai szérum markerekből is. Nyilván ezek mind utalhatnak (!) bajra akár, de azt is mutathatják, ha alapvetően rendben vannak az értékek. Nekem a sógornőm 37 évesen szült, nem ment anno prenara (igaz 10 éve volt) és makk egészséges kislánya lett. Azért egy ideje szülnek már idősebbek is, és nyilván fontos a betegségek szűrése, de hál Isten kombinált mellett is nagyon nagy mértékben születnek egészséges babák, a mondjuk 35+-os korosztályban is. Arról pl nem is beszélve hogy a csillió genetikai rendellenesség mellett mozaikos szindrómák is vannak, amit pl semmi sem mutat ki🤷🏻‍♀️

Illetve ott már kb 600-700e ft az a szintü vizsgálat. Ha innen nézzük akkor igazán annak lenne értelme.


Nekem anno a kisfiamnál azt mondta az orvos (29 voltam) hogy ha a tarkóredő 2mm alatt van, és egy 1:5000-6000 arányszámot kapok az teljesen jó lenne. Hát nem így volt, úgyhohy mentunk prenára.

De most, hiába vagyok 34 éves nem mentem el, mert tökéletes lett minden érték, 1:8900-hoz arányszámot kaptam és nem mellesleg Dr. Hajdu Krisztinánál voltam, aki szintén nem mondta (pedig direkt rákérdeztem) hogy menjek. Bár ugyan az életkorom jobban indokolhatta volna. 19 hetesen szintén nála voltam, megmért mindent (orrcsont, nyakiredö, ujjpercek, agy, sziv, stb amit lehet). Nem izgulok. A többit csak Istenre (sorsra)-ki miben hisz bizhatjuk. Mellesleg az átlag prena/nipt a 3 leggyakoribb rendellenességre szűr, amiből 2 (Edwards, Patau) az élettel összeegyeztethetetlen, ergo a legtöbb baba az 1 évet (rosszabb esetben) napot sem éli meg velük. És súlyos jelei vannak az uh-on. Tehát ilyen szempontból egy jobb orvos ezeket egyből kiszűri, ha mégsem a magzat már legtöbbször az anyméhben elhal. A harmadik amit szűr (persze ennél nagyobb csomagok is vannak az ilyen tesztekben) meg a down, amit szintén felismer egy jó orvos/genetikus az uh-on. A mozaikosságra pedig ahogy irtam pl semmi sem szűr. Kockázat mindig van és lesz.

Nekem most 2 barátnőm is várandós velem együtt, és 1 kolléga is. Mind 30-35 között vagyunk. Senki nem csináltatott prenát, és minden valószínüseggel mindenki egészséget babát vár. :)

Kérdező, a te döntésed, de én egy másik nézőpontot is le akartam írni.

2023. jún. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Én mindenkit felszavaztam, köszönöm a válaszokat! Megvárom mit mond az orvosom, de egy alap prena csak downra azért nem olyan vészes kiadás. A többi szerintem gyakorlatilag elhanyagolható, <1:50000 volt valójában mindkettő.
2023. jún. 28. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!