Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztalotokra lennék kíváncs...

Tapasztalotokra lennék kíváncsi.Terhes vagyok de q scippa nevű gyógyszert szedem..Szedett már valaki terhesseg alatt?.10mg

Figyelt kérdés
2023. júl. 12. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben ne tapasztalatokra hagyatkozz! Attól, hogy XY-nak nem lett baja, még nem biztos, hogy veled is így lesz - és ugyanígy fordítva. Beszélj a pszichiátereddel, háziorvosoddal vagy nőgyógyászoddal és az ő szakvéleményükre hallgass.


A betegtájékoztató vonatkozó része:


Terhesség, szoptatás és termékenység

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.


Ne szedje a Scippát, amennyiben terhes, tervezi a terhességet, vagy szoptat, kivéve, ha a kezelőorvosával megbeszélték az ezzel járó előnyöket és kockázatokat.


Amennyiben a terhessége utolsó 3 hónapjában szedi a Scippát, újszülöttjénél a következő tünetek jelentkezhetnek: légzési nehézség, a bőr kékes elszíneződése, görcsrohamok, testhőmérséklet-változások, táplálási nehézségek, hányás, alacsony vércukorszint, izommerevség vagy izomgyengeség, élénk reflexek, remegés, izgalom, ingerlékenység, közönyösség, állandó sírás, aluszékonyság és alvászavarok. Azonnal forduljon kezelőorvosához, ha az újszülöttjénél a fentiek közül bármelyik tünetet észleli!


Győződjön meg arról, hogy szülésznője és/vagy kezelőorvosa tudja, hogy Ön Scippa-kezelés alatt áll. A terhesség (különösen az utolsó 3 hónap) alatt szedett Scippához hasonló gyógyszerek (SSRI-k) növelhetik a csecsemőnél bizonyos súlyos állapot kialakulásának kockázatát, amelyet újszülöttkori perzisztáló pulmonális hipertenziónak (PPHN) neveznek. A csecsemő légzése ilyenkor szapora, és bőre kékessé válik. Ezek a tünetek általában a születés utáni első 24 órában jelentkeznek. Amennyiben ez az Ön csecsemőjénél alakul ki, azonnal értesítse szülésznőjét és/vagy kezelőorvosát!


Amennyiben terhesség alatt alkalmazza a Scippát, a gyógyszer szedését soha ne hirtelen hagyja abba.


Ha Ön a terhességének vége felé veszi be a Scippát, röviddel a szülés után megnövekedhet az erős hüvelyi vérzés kockázata, különösen, ha az Ön kórelőzményében előfordult vérzési zavar. Kezelőorvosának vagy a szülésznőjének tudnia kell, hogy Ön Scippát is szed, hogy tanácsot tudjon adni Önnek.


Az eszcitaloprám valószínűleg átjut az anyatejbe.


A citaloprám, mely az eszcitaloprámhoz hasonló gyógyszer, állatkísérletekben negatívan befolyásolta az ondó minőségét. Ez elméletileg hatással lehet a termékenységre, azonban az emberi termékenységre kifejtett hatást mindeddig nem figyeltek meg.

2023. júl. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én szedtem terhesség alatt. Természetesen jól körbejártuk a témát,konzultáltam genetikussal,pszichiáterrel és nőgyógyásszal.Egészséges lányom született.Mikor nem szedtem a gyógyszert nagyon szorongtam,el is vetéltem,nem mondom,hogy attól,de biztos,hogy az állandó szorongás is közrejátszott.

Szóval szedjed nyugodtan,az eszcitaloprám nem veszélyes terhesség alatt.Többet ártanál vele ha nem szednéd.

2023. júl. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!