Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatvíz szivárgás vagy vizelet?

Magzatvíz szivárgás vagy vizelet?

Figyelt kérdés

30 hetes várnadós vagyok. Múlt héten voltunk orvosnál ahol a babám vizsgálat közben fordult fejvégű fekvésbe. Vasárnap estefelé pisilés után miután álltam fel, a bugyimon egy tenyérni folt volt, illetve a lábam között folyt valami. Miután megszagoltam vizeletre hajazó illatot éreztem. Azután egész este és másnap délelőtt is folyamatosan nyomást éreztem a hólyagomon, folyamatosan pisilnem kellett, gondoltam a kislányom. Hétfőn reggel szintén pisilés után pár csepp folydogált a lábamon, ugyanúgy folyamatosan nyomást érezve a hólyagomon.

Illatra nem volt édeskés.

Lefeküdtem lepedőre, viszont nem volt ilyen több. A babám szívhangja azóta rendben van, eltelt 4 nap, mozog ugyanúgy.

Férjem állítja, hogy vizelet volt, én is így gondolom, viszont ha szivárgott volna a magzatvíz, elképzelhető, hogy 2x jelentkezett csak pisilés után és azóta sem több napja?



2023. júl. 21. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Vegyél gyógyszertárban ilyen betétet,az segít eldönteni hogy mi az. Mondjuk ezt akkor kellett volna.
2023. júl. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

En is inkább vizeletnek vagy hüvelyváladéknak mondanám.


Egyrészt ahogy kiveszem szavaidból, ezóta latott orvos. Neki csak feltűnt volna, ha kevés a magzatvíz

Masrészt ha elkezd szivárogni, akkor az onnantol folyamatos jelenség, nem csak 2x és ennyi.

2023. júl. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nagyon bő folyásom volt mindkét terhességem közepétől. Szóval se vizelet, se magzatvíz is lehet. Bár azért ha pisilés után jelentkezett és azóta nem, akkor valószínűbb a vizelet. Intimtornának már most utána nézhetsz.
2023. júl. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Annyira hihetetlen, hogy nem tudtam kontrollálni, bár 1 mp alatt történt. De ez az inkontinencia nem játék🤦🏻‍♀️😂 elkezdtem a tornát azóta🥹
2023. júl. 21. 20:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Figyelj. Nekem szivargott a magzatviz, és enis azt hittem vizelet, mert nem éreztem másnak, semmi édeskés szag nem volt. Ezért gondoltam biztos nem az,inkabb a baba nyomja a hólyagom, mert épp hogy volt az alsónemun valami.hetek óta szivárgott, mindig csak keveset.

Ez már a terhesség vége felé volt. Majd a 40. héten ultrahang után, azonnal be kellett feküdnom mert nagyon kevés volt a magzatviz, szerencsére a babának semmi baja nem volt. De lehetett volna. Így vissza gondolva keveset is mozgott, de azt is a hely hiányának tudtam be.

Én ezzel a tapasztalattal orvoshoz mennek.

2023. júl. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom, bejottem reggel mert ismét éreztem vizes folyast amit nem tudtam beazonositani. Szerencsere nagyon vizes a folyasom, nem magzatviz volt, de 2 orara benttartottak. Most varom a leletem.😊
2023. júl. 22. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!