Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Éhen halok és csak 8 hetes...

Éhen halok és csak 8 hetes vagyok. Ti is állandóan éhesek vagytok?

Figyelt kérdés

Terhességi cukrom volt az első terhességemnél (a jelenlegi a 3., a másodikat sajnos 12 hetesen meg kellett szakítani), ezért próbálnek diétázni már most, de csak félig-meddig egyelőre, mert nem akarok éhezni.


Szerintem többet eszek, mint eddig ennek ellenére és még az adagjaimat sem csökkentettem le, ebédem is annyi amennyi szokott, mégis feneketlen a gyomrom.😔 Hangosan korog még egy hamburger után is 2 órával, nem értem miért.


Ti is éhesek vagytok? Aki esetleg cukros mit csinál ilyenkor?



2023. júl. 31. 17:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Hányingerem egyébként nincsen, sosem volt még, az legalább elvenné az éhségem. Kívánós sem vagyok, csak éhezem.
2023. júl. 31. 17:12
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Egyél sok-sok zöldségfélét, abból ehetsz sokat, nem hízol töle és a cukornak sem árt.
2023. júl. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha az elsőnél terhes cukros voltál akkor a másodiknál / harmadiknál is annak fognak sajnos venni.


En az elsővel az voltam aztán a masodiknal első perctől kezdve diétáztam, a vérvételek / terhelések alapján nem igazolodott be a cukorbetegség, mondták hogy ettől függetlenül ne hagyjam abba a diétát.


A második terhességem végére olyan értékeim voltak, hogy azonnal cselekedni kellett, (diéta mellett) 4 kg feletti lett a babám és azonnali ellátásra szorult a cukra miatt.


A harmadik babámat meg félidőben elvesztettem megint csak a cukor miatt, pedig akkor is diétáztam.


Most már ha megint terhes leszek, akkor azonnal inzulint fogok kapni az orvosom szerint.


Lépj be a terhes cukros csoportba fb-on, ott sok jó recept és tanács van és egyél úgy. A lassú felszívódású szénhidrátoktol nem leszel olyan hamar éhes.

2023. júl. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Nekem a diabetológus mondta ezeket:

Minden étkezés ebből a kombóból álljon: fehérje, szénhidrát és zöldség

Lassú felszívódású, alacsony glikémiás indexű szénhidrátokat szabad

Pro és probiotikus élelmiszerek fogyasztása segít, hogy ne legyen nagy vércukorszint ingadozás

Mio inozitol fogyasztása folyadékban, reggel éhgyomorra, utána fél óra múlva lehet csak kávét/koffeint inni

Sok sima, ízesítetlen víz fogyasztása

Gyümölcsöt csak frissen szabad, feldolgozva, turmixolva, akárhogyan elkészítve nem, mert nagyon megemeli a cukrot

A terhességi cukros csoport tényleg jó amúgy.

2023. júl. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
anyám fél kg kenyeret megevett naponta majdnem lekváros kenyérrel én utálom a kenyeret meg a lekvárt is dxdx
2023. júl. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Huhh, az elso 12 hetben en is igy voltam, neha majdnem sirtam az ehsegtol 1 oraval azutan, hogy ettem. A 12. het utan mintha elvagtak volna. De addigra mar 3 kg plusznal tartottam. En viszont elkepesztoen rosszul is voltam, ha nem ettem sajnos. Nem voltam

GDM-es halistennek.

2023. júl. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!