Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 héttől mennyit kell a...

28 héttől mennyit kell a magzatnak mozogni minimum?

Figyelt kérdés
Annyit keresgéltem a neten de van aki azt írja 1 nap 10 mozgás jó. Van aki azt hogy 1 óra alatt. Most akkor hogy van ez a számolás dolog?

2023. aug. 12. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, vszeg kicsit off lesz. Én a 27+4 napon vagyok. Nem számolgatom, de szerencsére elég sűrűn érzem. Néha kimarad 1-2 óra, de viszonylag sűrűn mocorog.

Szerintem az a lényeg, hogy rendszeresen mozogjon. A védőnő legutóbb azt mondta, minden napszakban kell érezni hogy mozog. Azt pedig biztos szoktam/gondolom te is. De ennél nyilván többet mozog.

Kisfiamnál- 4,5 éves eszembe se jutott ezen parázni amugy. Most én is jobban figyelem, de amig szerintem nincs extra nagy szünet (mondjuk fél/1 nap) addig nem hiszem hogx gond lenne.

2023. aug. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden terhesség más

Az első nálam majd 24 órában mozgott, alig aludtam este is

A kicsinél egész éjszakákat aludtam végig

A nagyobbik kis hiperaktív, a kisebb nyugodt

2023. aug. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne számolgasd, teljesen felesleges.

Arra figyelj, hogy azért mocorogjon, de görcsösen ne kezd el számolgatni.

Az én fiam volt, hogy reggel bejelentkezett egy jó hólyagboxszal, aztán utána órákig nyugi volt, aztán “eladta a házat” aztán megint órákig pihi. De a legaktívabb mindig este 7-8-tól volt olyan 22:00-00:00-ig, meg hajnalban olyan 4-5 magasságában.

Az ultrahangokat meg jófej módon hátat fordítva végig szunyókálta.. Akkor küldtek lépcsőzni, csokit enni, kávézni, de nem igazán hatotta meg.. Volt olyan, amikor mondták, hogy menjek vissza 30 perc múlva.. visszamentem “hú, most rosszabb, mint volt” :D


Egyébként ha “sokáig” nem érezted, feküdj hanyatt, ne szóljon se tv, se rádió, simogasd meg a pocakod/tegyed a hasadra a kezed.. Nekem ez mindig bevált, rögtön elkezdett ficánkolni. Sőt, utálta ha a jobb oldalamon feküdtem, mindig addig fészkelődött, rugdalt, nyúzott, míg balra nem fordultam. Most meg már alig tudok elaludni a jobb oldalamon, valahogy automatikusan balra fordulok, pedig terhesen nagyon hiányzott. (7 hónapos a kislegény)

2023. aug. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kórházban azt mondták, a nagy étkezések után eltelt egy órában kell meglennie a 10 mozgásnak.

Mikor befektettek csökkent magzatmozgás miatt (amit valójában csak túlreagáltam), így kellett számolni.

2023. aug. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nincs egyértelmű kritérium, mert a magzatok mások. Valamelyik egész nap ficereg, a másik lapít. Egy front is megviselheti őket. A lényeg hogy mozogjon minden nap, és a gyerek habitusától ne térjen el. Ami probléma, ha hirtelen nagyot változik a mozgás mintázata. Tehát az addig ficergő gyerek alig mozdul vagy a nyugisabb "vergődik".
2023. aug. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát nekem nagyon nyugis 😒 28 hetes vagyok és szinte csak szemérem domb felett érzem így is. Máshol nem. Van hogy csak napi 1x. Annyit mondott a doki hogy vastag nagyon a hasfalam. Elkezdtem vizesedni és a hasam is nagyon vizes.
2023. aug. 13. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!