Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7hetes terhesen mire kell a...

7hetes terhesen mire kell a legjobban vigyázni? Fej fájásra milyen gyogyszert lehet be venni? Buék mindenkinek!

Figyelt kérdés
2009. jan. 1. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Az én személyes véleményem ,hogy semmilyen fájdalomcsillapítót ne szedj próbáld meg hogy nyugiban egy csendes helyen lefekszel és így majd elmúlik a fejfájás.:)

Nekem a derekam fájt az 6-9 hét között de úgy hogy csak segítséggel tudtam kimenni a wc-re is + anya és anyos főzőtt, a nővérem és a keresztlányom takarítottak, mostak ránk ebben az időszakban. Az orvos írt ki nekem fájdalomcsillapítót(algopirynt) de nem szedtem mert nagyon sok rosszat hallottam a terhesség elején szedett fájdalocsillapítók rossz hatásáról és inkább nem vettem be egyet sem. Igaz Czeizel Endre egyszer azt nyilatkozta hogy ha valaki lázas és nem vesz be lázcsillapítót a láz rosszabb hatással van a terhesre mint maga a gyógyszer, de mivel én nem lázas voltam akkor, ezért inkább hanyagoltam a gyógyszert.

32 heteske

2009. jan. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem se vegyél be gyógyszert. (én amúgy se vagyok a gyógyszerek híve, csak végső esetben)

Igaz, hogy a kávét sem javasolják terhesség alatt, de nekem is állandóan fájt a fejem, és amúgy is alacsony a vérnyomásom. Ezért én minden reggel megiszom a tejeskávémat. De ez kb. 2 cl kávé, és 2 dl tej. Megkérdeztem az orvosomat, és azt mondta, hogy nyugodtan lehet. És ez segít is.

Amúgy amire még figyelned kell: forró vízben ne fürödj, ne egyél nyers húst (tatárbeefsteak), nyers tojást (pl. különböző sütik), sajtokkal is vigyázz (pl. camembert, penészes NO ), ne emelgess, ne hajolgass sokat. Szerintem a porszívózás sem tesz jót, és egyél nagyon sok gyümölcsöt, zöldséget, teljes kiörlésű kenyeret, szóval rostokban gazdagon táplálkozz, sószegényen, és igyál sok szénsavmentes vizet. Most így hirtelen ennyi jut eszembe. Legfeljebb írd be keresőbe: terhesen mit lehet, mit nem.

Remélem, segítettem valamit.

Buék!

2009. jan. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fejfájásra lázra Paramax Rapid vagy Paracetamol. Ne emelj ne cipelj nagy súlyt Buék!!
2009. jan. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia

Azért sok gyógyszert lehet szedni terhesen de "terhesség ideje alatt történő alkalmazása során a magzat károsodásának lehetősége nem zárható ki teljesen ezért a terhesség első harmadában csak kifejezett orvosi utasításra alkalmazható a lehető legrövidebb ideig" ilyenkor a fejfájást leginkább a hormon változás okozza tehát ha bele gondolsz nem sok értelme van gyógyszert pakolni magadba!

2009. jan. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek!!!!
2009. jan. 1. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!