Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy fogadta a munkáltató, ha...

Hogy fogadta a munkáltató, ha időnként munkaidőben voltatok orvosnál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 hetes vagyok, 11 órát dolgozom, persze van szabadnapom is, de nem tudok minden alkalommal, minden vizsgálatot szabadnapra időzíteni, persze amikor csak lehet akkor olyat kérek, nekem sem hiányzik a keverés.


Nálatok hogy fogadták, ha egy egy órára el jöttetek vagy esetleg szabit vettetek ki ezért?


2023. aug. 15. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Mivel nem éltem vissza vele (pl: reggeli vérvétel miatt nem lógtam fél napot; úgy szerveztem hogy kevésszer kellett elkérnem magam), nem problémáztak. Vittem az igazolást és kész.
2023. aug. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Végigcsináltam 5 inszemet, 2 lombikot. Utóbbinál sokszor voltam táppénzen, vagy szolgálatot cseréltem, hogy el tudjak menni, mivel alapból oda-vissza 3 órás út volt + az ottlét, 12 órás munka mellett nem lehetett volna megoldani.


De az én munkahelyem, mivel állandó létszámgondban vagyunk, - talán túlzottan is - toleráns a hiányzással.

2023. aug. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Sosem problémáztak, sokszor ők mondtak hogy aznap már ne jöjjek vissza stb.
2023. aug. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
"Persze, menjél."
2023. aug. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 12 órás műszakok. Vagy táppénz vagy szabadnapra időzítés. Ha táppénz egy vizsgálat miatt,akkor viszont mást a szabadnapján berángatnak helyettem hiába ment előtte már zsinórba. Az viszont nem játszik,hogy 8-kor vérvétel és visszamegyek,mert 5:40-től nincs akkor elég ember,tehát megint valakit be kell hívni,kivéve ha a főnök be nem áll addig, ha van ideje,de reggel nincs erre. Ebédidőbe se lehet elszaladni,mert nincs fix ebédidő,akkor van amikor odaérsz és akkor is megzavarhatnak közbe. Nos,szabadnapokon kívül nem tudom nálunk hogy máshogy vagy táppénz. Ha előre tudjuk egy hónappal,akkor úgy kérni a beosztást,vagy cserélgetni a műszakokat,ha sikerül. Veszélyeztetett voltam vérzés miatt,de előtte meddőségi kivizsgálásokat így csináltam,előre kértem egy hónappal a napot szabadra.
2023. aug. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Igazából ez nem is kéne, hogy kérdés legyen, hiszen törvényadta jog.


2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről:


"55. § (1) A munkavállaló mentesül rendelkezésre állási és munkavégzési kötelezettségének teljesítése alól

...

c) * a kötelező orvosi vizsgálata tartamára,

...

k) * a különös méltánylást érdemlő személyi, családi vagy elháríthatatlan ok miatt indokolt távollét tartamára,

..."

2023. aug. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Igazából ez nem is kéne, hogy kérdés legyen, hiszen törvényadta jog."


Konkrétan ez itt a törvény adta jog:"c) * a kötelező orvosi vizsgálata tartamára"

Ehhez pedig ott a kitétel: "d) kötelező orvosi vizsgálat: az az orvosi vizsgálat, amelyen a munkavállalónak munkaviszonyra vonatkozó szabály előírása alapján részt kell vennie, ideértve a várandós állapotra tekintettel előírt orvosi vizsgálatot is,"


Előírt orvosi vizsgálat. Ez a kulcs szó. Tehát pl a 12. heti genetikai UH az, a 30. héten a babamozi nem

2023. aug. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen #7, pontosan. Vélelmezni merészeltem, hogy az emberek általában tudják értelmezni a "kötelező" kifejezést.
2023. aug. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére sosem problémáztak ezen, sőt, a főnököm mindig érdeklődött minden vizsgálat után, hogy minden rendben van-e, hogy vagyok. Bár nálunk ettől függetlenül is az az alap hozzáállás, hogy amíg minden készen van, aminek készen kell lennie határidőre, addig nem szólnak bele abba, ha nap közben elintéznivalóm van, vagy esetleg később érek be/előbb megyek el.
2023. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Eddig minden vizsgálat vagy egészen reggel volt, vagy munka után, szerencse meg szervezés is... egyszer mentem csak haza, amikor lehánytam a mosdóajtót.
2023. aug. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!