Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az esély így, hogy a...

Mennyi az esély így, hogy a második genetikai ultrahang vizsgálaton rossz eredményt kapunk?

Figyelt kérdés
A 12. heti genetikain minden rendben volt, Panorama Extrat csináltunk mellé, minden alacsony kockázatú, a héten voltam az orvosomnál terhes gondozáson (18 hét + 0 naposan), azt mondta minden rendben, a gép szerint viszont inkább 17. hét környékén van a baba a méretei alapján. Szívhangot rendben találta, flowmetriát is, átlagos magzatvíz mennyiséggel. 2. genetikai UH-ra úgy kaptam időpontot, hogy naptár szerint akkor leszek 20 hét + 5 napos. Aggódjak, hogy valami rendellenesség még előjön így?
2023. aug. 15. 19:20
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Igazából a gép szerint mért méret miatt aggódom, igaz hosszú ciklusaim alatt fogant a baba és tudom az ovum pontos napját, ha azzal számolom, akkor 10 nappal későbbi a normális szülési időpontom, mint a 12. hetin mért.
2023. aug. 15. 19:22
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

A 20. heti UH az teljesen másról szól, mint a 12. heti és a panoráma teszt.

A 12. heti Uh-n azt nézik zárt-e a gerinc és van-e valamilyen kromoszóma rendellenességre utaló jel, a panoráma teszt meg konkrétan a kromoszóma rendellenességeket nézi.


A 20. hétre éri el azt a méretet és fejlettséget a baba, hogy szervek működését is tudják vizsgálni. Attól hogy a 12. héten rendben volt minden még lehet lyukas a szíve, lehet az agyában ciszta, lehet hogy nem működik a veséje, lehet, hogy nincs gyomra.... És még egy csomó minden lehet.


De attól hogy lehet attól még nem kell ezen előre aggódni, sokkal nagyobb az esélye annak, hogy egészséges, mint annak hogy valami baja van.


A méret eltérés meg lehet attól hogy valójában egy héttel később fogant, de ilyenkor már kezdenek az egyedi eltérések is kijönni, ha se te se a férjed nem vagytok óriások, akkor valószínűleg a baba se a nagyobbak közé fog tartozni.

2023. aug. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod mikor volt ovulációd, akkor ahhoz képest számold a terhességi heteket.... Ha 10 nappal később fogant még jó hogy 10 nappal kisebb, mint 28 napos ciklusban kellene lennie :D
2023. aug. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Mint írtam a héten voltam dokinál és mindent rendben talált, a gyomra és a veséi is megfelelően működnek, az agykamrákban nem látott semmilyen rendellenességet, a szíve is rendben volt, rendesen látszódott is mindkét pitvar. Mindenét le is mérte, még a végtagjait is külön megkeresgélte és "fotózta".


Ettől függetlenül rá van írva az ambuláns lapomra, hogy nem helyettesít genetikai ultrahang vizsgálatot. De ezzel a méret különbséggel kicsit rám ijesztett.

2023. aug. 15. 19:38
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen 3-as, de a 12. hetin mért méretet veszik alapul és az megfelelt egy átlagos 28 napos ciklus szerinti méretnek. Így került előrébb a várható szülési dátumom is. Czeizelben nézték, az orvosom pedig más magánintézményben dolgozik.
2023. aug. 15. 19:40
 6/17 A kérdező kommentje:
Férjemmel pedig mindketten 175 centi magasak vagyunk, viszont vékonyak, nem tudom ez mennyire befolyásoló tényező. Férjemnél viszont senki nem született 3,5 kg fölött, én sajnos a saját oldalamon nem tudok erről nyilatkozni, mert örökbe fogadtak csecsemő koromban, és nem tudom kik a szüleim. Viszont én 3,5 kg felett voltam.
2023. aug. 15. 19:43
 7/17 anonim ***** válasza:
40%

Te mondtad, hogy 10 nappal később volt ovulációd. Magyarul te nem 18 hét+0 naposan voltál vizsgálaton, hanem 16 hét+4 naposan.

Már a legeslegelső vizsgálaton jelezned kellett volna az orvosnak, hogy ne az utolsó menstruáció első napjától számoljanak, mert az nálad nem mervadó, ebből az eltérésből még komoly problémád adódhat a végén, amikor a papírforma szerint már betöltötted a 40 hetet de valójában még nagyon nem. E miatt kellene aggódnod, nem amiatt hogy a babának baja lenne, ő a fogantatáshoz képest normálisan fejlődik.

2023. aug. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Jeleztem az orvosomnak és nagyon is jól tudja, hogy 42-45 napos ciklusaim voltak, ezt külön genetikai ultrahangon is kihangsúlyoztam az ott mért méret viszont egy klasszikus 28 napos ciklusnak megfelelő volt, amit a szonográfus mért. De akkor leírom harmadjára is, nem értem miért nem lehet elolvasni..

:D

2023. aug. 15. 19:46
 9/17 A kérdező kommentje:
Czeizelben pedig külön mondták is, hogy tök mindegy nekik a ciklusom a gép által mért méretet kell felírniuk és az alapján számolódik a szülés időpontja.
2023. aug. 15. 19:47
 10/17 anonim ***** válasza:

Mert amikor elkezdem géppelni még nincs ott a következő komment, ha elküldöm amit írtam csak az után jelenik meg....


A 12. heti kellett hogy félre mérjék, ha 10 nappal később volt az ovud nem lehet 28 napos ciklusnak megfelelő a baba.

2023. aug. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!