Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A legutóbbi menstruációm 3...

A legutóbbi menstruációm 3 napig tartott. Vajon terhesség áll a háttérben?

Figyelt kérdés
Ilyen még sosem fordult elő, minimum 6 napig szokott tartani és a 7.-8. napon is még barnázni szoktam. Viszont legutóbb nem is görcsöltem, és a negyedik napon már nem is mensiztem. Azóta 43 nap telt el, vártam hogy megjöjjön, de semmi. Az applikáció szerint már 16 napja késik. Pár héttel ezelőtt teszteltem, de negatív lett. Múlt héten sok pattanásom lett és a hasam is kicsit görcsölt, azt hittem, hogy meg fog jönni, de semmi… Szerintetek ez lehet a terhesség jele? Mert rosszulléteim egyáltalán nincsenek és a tesztem is negatív lett. Egyébként mindig pontosan szokott meg jönni max pár nap eltérés szokott előfordulni. A fogamzásgátlást márciusban hagytam abba, szerintetek mitől lehet ez?

2023. aug. 23. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy terhes vagy vagy a fogamzasgatlo abbahagyasa miatt(mellekhatas)
2023. aug. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem terhes biztos nem vagy, ha a teszt negatív.

A fogamzásgátló után lehet több idő kell, míg teljesen beáll a ciklus, még jó ideig bekavarhat.

De lehet teljesen más miatt is hormonzavar, továbbá az is teljesen normális, ha néha (mondjuk évente 1x) teljesen kimarad egy vérzés, nyilván akkor peteérés sincs.

Nekem is volt egy közel kéthetes késésem, kiderült, hogy cisztám volt.

Az pedig szintén nagyon gyakori, hogy összezavarodik a ciklus -gondolom pszichés okokból-, mikor elkezdtek próbálkozni a babával. Gondolom ezért hagytad abba a gyógyszert, tehát lehet, hogy csak ennyi történt.

Ha a következő vérzés is kimarad, vagy pár ciklus múlva sem lesz egy viszonylagos rendszer, akkor viszont jelezned kellene a nőgyógyásznak, főleg, ha tényleg babaprojektben vagytok, mert lehet így nem is fog összejönni.

2023. aug. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
A terhességet a teszt már kimutatná. Nem ártana felkeresni egy nőgyógyászt.
2023. aug. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatokat, elmegyek orvoshoz biztos ami biztos
2023. aug. 24. 12:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért lennél már terhes? Negatív a teszted és menstruáltál.
2023. aug. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mert az utolsó óta még mindig nem jött meg és ilyen sosem fordult még elő 15 napja késik
2023. aug. 25. 00:28
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Tehát a gyógyszer abbahagyása óta kb.5hónap telt el. Amíg szedted, nyilván nem volt ilyen, mivel nem menstruáltál, hanem megvonásos vérzés volt. Az azt követő 5 ciklusból pedig 2 biztosan zűrös volt, a többiről nem írtál. Így elég merész kijelentés, hogy "sosem fordult még elő". Abban az 5 hónapban? Menj orvoshoz, valószínűleg lassabban állnak helyre a hormonjaid a gyógyszer után, de azt kétlem, hogy terhes vagy.

#5

2023. aug. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem csak arról az öt hónapról beszélek, hanem egész életem során ez az első, hogy nem jött meg. Tavaly is egy hosszabb is óra abba hagytam a fogamzásgátlást és utána sem volt semmi bajom, épp ahogy idén sem, egészen eddig. Amíg nem éltem nemi életet addig is mindig pontosan jött meg. Ezért nem értem, mert életemben először fordul elő ilyen. Mondjuk ezt nem tudom hogyan írjam le világosabban…
2023. aug. 25. 08:26
 9/11 A kérdező kommentje:
Most csináltam egy tesztet és pozitív lett
2023. aug. 25. 09:06
 10/11 anonim ***** válasza:
Ès akartàl babàt?
2023. aug. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!