Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak is ennyire nehéz egy...

Másnak is ennyire nehéz egy vetélés/missed ab utáni babavárás?

Figyelt kérdés

Annyira boldogok vagyunk, én is annyira várom, hogy a kezemben legyen, de minden ultrahang előtt sírni tudnék, hogy lesz e szívverése...másnak is ilyen nehéz aki szivárvány babát vár?

16 hkm



2023. aug. 29. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két veszteségem volt, amiket borzasztóan meggyászoltam. Azt hittem, hogy végig fogom stresszelni az egészet, főleg hogy semmilyen egészségügyi okot nem találtak, amiért történhetett. Így féltem, hogy mégiscsak van velem valami gond, amit nem ismertek fel... Plusz az 5. héten volt egy rózsaszín pecsételésem, akkor azt hittem, ennek is vége... de nem történt semmi.

Majdnem sírtam a nőgyógyász várójában a terhességmegállapítás előtt, szegény férjem hozzám sem tudott szólni (én az a magányosan, magamban szenvedős vagyok, ebben a lelkiállapotban azt sem bírom elviselni, ha hozzám érnek, szóval nem ő volt az érzéketlen bunkó). Direkt későn mentem, mert minél később akartam szembesülni valami rosszal... de ott volt, nagyobb is volt, mint kellett volna lennie (ekkor volt menzesz szerint 8+6).

Aztán rettegtem, tudtam, hogy nem bírom ki a genetikai uh-ig, főleg hogy itt igyekeztek minél későbbre rakni, hogy minél nagyobb legyen, és minél nagyobb esély legyen meglátni, ha gond van. Ezért elmentünk babamozizni a kettő között, különben megkattantam volna. Így is majdnem sírtam előtte. De jól volt, ugrabugrált. Aztán az 1. genetikai ultrahang előtt sem enni, sem inni nem bírtam, még le is lettem cseszve, hogy telt hólyaggal kellett volna menni... de nehéz mit kezdeni azzal, ha nem tudsz lenyomni semmit a torkodon... De az uh alatt és után valahogy egy picikét könnyebb lett. Egészséges volt, aktív, mindent rendben találtak.

De attól még rettegtem. Aztán a 15-16. hét között éreztem, hogy megmozdul. Kis bugyborékoló, furcsa érzés, kb. 1 hétig filóztam, hogy ez most ő vagy bélmozgás (de a beleimmel 29 éve együtt élek, elég jól ismerem őket, és ez nagyon nem olyan volt...). Aztán belülről úgy végigszántott, hogy azt hittem, kimászik egy alien :D. Lehet, elege volt, hogy én itt vekengek, és biztosítani akart, hogy igen, ő az. És innentől lett egyre jobb. Nem volt olyan nap azóta, amikor ne adott volna egy kis életjelet, és egyre többet érzem. Ebből tudtam, hogy egyre nagyobb, vagyis rendesen fejlődik, a plusz uh-kon ezt mindig megerősítették. Meg szerintem megérzi, mikor kezdek kicsit aggódni, mert akkor mindig megmoccan. Ha mégsem, fel lehet kelteni, kis aktivitásra rávenni (ez kb. 23. hét). És azt vettem észre, hogy a 2. genetikai ultrahang előtt még kicsit izgulok, még kicsit aggódom, de lehet velem beszélgetni, arra gondolok, hogy milyen jó lesz megint látni, és hogy úgysem lesz baj. Mindene szép, formás volt, tartotta a +5 napos nagyságot, semmi rendellenességet nem láttak. És megint kicsit könnyebb lett.


Most már annyira nem stresszelek. Nyilván még mindig nem egyszerű, de azért napról napra egyre kevesebb az esély, hogy gond legyen. Ez pedig kicsit megnyugtat. Plusz hogy mozog, így nem aggódom, lesz-e szívhang, mert tudom, hogy lesz.

2023. aug. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Missed ab utan két hónappal fogant meg a kisfiam.

Természetesen izgultam minden egyes ultrahamg előtt,de nem stresszeltem rá.

17 hónapos már azóta a fiam.

2023. aug. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Koraszülés miatt vesztettem el a gyereket pedig egyébként egész addig álom terhesség volt. Az utána következő terhességem tiszta stressz volt. Legszívesebben minden nap mentem volna dokihoz, minden szokatlan görcsre pánikoltam. Tonnaszám szedtem vitaminokat, gyógyszereket. Végül időre jött, makk egészségesen. Most megint terhes vagyok, picit azért izgulok,hogy minden rendben van-e, mert csak 2 hét múlva megyek orvoshoz de remélem ez a várandósság lelkileg nyugodtabb lesz.
2023. aug. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia 3 vetélés után lettem terhes. Hát nem voltam nyugodt ,persze még véreztem is többször, a védőnő is rásegített hogy jaj mi lehet ....

Szóval rettegtem minden nap és minden percben egy katasztrófa volt a terhességem. De egészséges kislány itt szuszog mellettem


A legnagyobb támaszom az orvosom volt. Nem nézett hülyének és extra segítőkész volt.

2023. aug. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is szivárvány kislányom van. Igen sajnos én se a remény teli örömmel mentem az új-kra soha. :/ az nálam kimaradt. Mindig szét paraztam az agyam. Nagy hiba volt az egész várandósságot megkeserítette. :(
2023. aug. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4 vetélésem volt, lombikos iker kismama vagyok. Na hát én nagyon ideges vagyok UHk előtt és a pisi utáni törlésnél is mindig nézem a papírt, nemrég volt vetélős álmom is. 18 hetesek múltunk, azért mostmár, h a 18 hetes UHn is jó eredményeket kaptunk nyugodtabb vagyok, érzek is néha mozgást. 😊 Én mindig a kövi mérföldkövet figyelem, minden mérföldkő után jobb de közben mindig jön új aggodalom (ki ne nyíljon a méhszáj túl korán, stb.) Bízom benne, hha már a kezrmben lesznek nem leszek ilyen paramami mert a személyiségem abszolút nem ilyen. 😊
2023. aug. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem mertem magam beleélni, hogy tényleg babánk lesz. Kis túlzással éltem az életemet, mintha nem lennék terhes. Ez nem volt jó stratégia.
2023. aug. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!