Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Próbaidő alatt bejelentem,...

Próbaidő alatt bejelentem, hogy várandós vagyok, utána megtehetik hogy nem hosszabbítják?

Figyelt kérdés
Terveim szerint Októberben jelentenének be, November végén pedig lejár. Utána mondhatják, hogy akkor nem hosszabbítják meg?

2023. szept. 6. 08:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%
10, nálunk pl. 1 év a próbaidő.
2023. szept. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves válaszokat! A többiek meg szóra sem érdemesek. 😊 Természetesen ameddig tudnék dolgoznék, irodában vagyok, nem a táppénzre utazok.
2023. szept. 6. 10:00
 13/24 anonim ***** válasza:
17%
Azt mégis hogy, mikor ez törvényben szabályozott és max 3 hónap lehet?…
2023. szept. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Bogica0616 ***** válasza:
62%
16 hetes terhességet elég nehéz titkolni. Orvoshoz kell járni stb. Ha még tpre mész és úgy jársz orvosokhoz szintén indok a kirugashoz. A gyerek vállalás nem próba időszakra való. Bárki bármit gondol. Azért vették fel, hogy dolgozzon, nem azért, hogy megint keressenek mást a helyére. Azon kívül még nem termeltél semmit, de már rögtön pénzbe fogsz kerülni nekik. 1 évi szabadság, TP 1/3 összege Stb. Én nem dijjaznám, hogy még titkolozol is a terhesség majdnem feléig.
2023. szept. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

13: 6 hónapos próba időn vagyok. 🙂

14: Nem áll szándékomban titkolózni, ezért érdeklődtem, hogy hogy számoljak ha bejelentem.

2023. szept. 6. 10:17
 16/24 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ne szólj, mìg le nem jàr a pròbaidőd. Orvosi vizsgàlatokat magànban, munkaidőn kìvül èrdemes lerendezni.
2023. szept. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
73%

Csak azért kérdeztem a táppénzt, mert nem tudom előtte volt e folyamatos munkaviszonyod. Ha 30-nál több megszakítás volt két munkaviszonyod között, abban az esetben csak annyit lehetsz táppénzen, amennyit itt dolgoztál a cégnél. Ilyenkor érdemes figyelmeztetni a kismamát, hogy ha lejár a táppénzre való jogosultsága a fentiek miatt, akkor hiába van munkaviszonya, de igazolt nem fizetetett/fizetés nélküli állományba lesz (ki hogy hívja), ebben az esetben még a CSED-re való jogát is elveszítheti.

Úgy gondolom semmi más közöm nincs az ügyhöz. Csak a figyelmedet akartam felhívni erre.

Egyébként valóban, próbaidő alatt elbocsájthatnak. Viszont, ha 6 hónapos a próbaidőd akkor az vagy közszféra vagy állami vállalat, ott gyakorlat ez, nem hiszem, hogy ott nagy elbocsájtanának, de persze ezt soha nem lehet tudni.

2023. szept. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
17: volt előtte is folyamatos munkaviszonyom, nem telt el 30 nap a kettő között. Köszönöm a részletes tájékoztatást. Meglátjuk.
2023. szept. 6. 10:38
 19/24 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk sokáig nem jött a baba ezért váltottam munkahelyet. Természetesen első hónapban összejött a baba utána, amit 6 hetesen be is kellett jelentenem bevérzés miatt. Az orvos a 12. hétig eltiltott a munkától. Gratuláltak, majd szerződést bontottak velem. Szóval igen elküldhetnek és “kilehetett volna bírni a 3 hónapot”, de fogalmunk se volt róla, hogy mikor jön össze mégis a baba!
2023. szept. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Aztán ha kiderül hogy tudta a próbaidő alatt, viszik munkaügyi bíróságra.
2023. szept. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!