Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki végig...

Van itt olyan aki végig stresszelte a terhességet, mégis egészséges babája született?

Figyelt kérdés
Első pillanattól ideges vagyok, baba egészsége miatt aggódom. Volt vetélésem ez a baba előtt, ami megviselt. Már csak 2 hét van a szülésig. Nagyon félek, hogy árthattam a babának. Milyen problémák merülhetnek fel ez miatt? Olvastam, hogy autista is lehet. Ez igaz? Sajnálom, hogy ilyen “paramami” vagyok. Ne bántsatok!

2023. szept. 11. 06:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%

Én végig stresszeltem. Munka, halálesetek. Volt minden. Egészséges a fiam


Férjem unikatesójáról tudok még, aki folyamat stresszelt, ő a baba egészsége miatt. Mi van, ha beteg lesz, úristen ma 2mizgással kev3sebb volt mint tegnap, jaj isten ma ettem ezt meg azt, pedig nem ajánlott.... minden napra jutott egy ilyen idiótasága. Mert mást nem tudotam már rá mondani, olyan szinten túltolta.

Neki autista a fia.

Hogy van-e összefüggés, ezt senki nem tudja megmondani.

2023. szept. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.

Pont ez a bajom nekem is, hogy túl tolom. Annyira aggódok, hogy már nem egészséges ez a dolog. Mindig be képzelek valamit. Magamra se ismerek az elmúlt hónapokban. Nálunk is volt sajnos időközben halál eset is. Az is megnehezítette a mindennapokat. De én jobbára a baba egészsége miatt stresszeltem magam végig. Próbáltam mindig nyugtatni magam. De nem ment.

2023. szept. 11. 06:29
 3/26 anonim ***** válasza:
87%
Az első terhességem koraszüléssel, majd a gyermekem halálával ért véget. A következő terhességet én is végig stresszeltem de hála égnek egészséges, időre született gyerekem lett. Nem autista, nincs semmilyen idegrendszeri baja. Egy tündéri, okos kislány.
2023. szept. 11. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Jajj de jó ilyet olvasni. Kivéve az első mondatot. Annyira sajnálom. Le a kalappal előtted hogy volt erőd le nyomni azután még egy terhességet! Én nagyon becsülöm az ilyen embereket!
2023. szept. 11. 06:41
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Sokat stresszeltem én is, a 31. héten meg még egy külföldre költözést is lebonyolítottunk, ami meg pont karácsony előtt volt 1 héttel, utána ment az ügyintézés, hogy hol fogok szülni, legyen meg időben a biztosításom is stb.

Végül nem tudom, hogy a stressz miatt-e, de 36+5 napra született meg a kisfiam. Egyébként egészségesen, csak kicsit kisebb volt, mint az “átlag”. (2740 gr. 46 cm volt)

2023. szept. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
2 hete is feltetted ezt a kérdést? Te vagy aki éjjel is zokog a párja meg ideges az aggódásod miatt?
2023. szept. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Nem 😊 szerencsére jól alszom éjjel, csak korán kelek. De sírni én is szoktam, szerencsére nagyon megértő férjem van. De nem is traktálom őt, ha nem muszály, mert az ő apukája volt a halálesetünk a terhességem alatt. Nagyon meg viselte a férjemet. Sajnos, bár érthető.
2023. szept. 11. 08:26
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindegy a babának, hogy ideges vagy-e. De rengeteg probléma lehet később vele, tanulási zavar, reszkepesseg zavarok, sok gyereket érint. És ilyenkor senki nem tudja mi okozta, de a szülő úgy is rafogja majd valamire, te pl. az idegességre. A másik, hogy rengeteg dolog, nem is baba korban derül ki. Én a lányom 5 éves koráig azt hittem teljesen "normális". Akkor kezdett látszani, hogy le van maradva és akkor szóltak az óvónők is. Most gondolkodhatok, hogy miért: terhesség alatt idegesség, vészes terhességi hányás, gyógyszerszedés. Van ismerős gyerek hasonló problémával, naluk semmi gond nem volt terhesség alatt, nem lehet tudni mi az oka ezeknek.
2023. szept. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen stresszmentes terhességem volt, nulla komplikáció, "mégis" autista a gyerekem.

Másikkal végig idegeskedtem, többször voltam kórházban, kezelt gdm-es terhesség volt, de korán nyílt a méhszáj, esélyes volt a koraszülés, makkegészséges.

2023. szept. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Igazad van utolsó, anyukám is mindig ezt mondja, hogy honnan tudná igazából az ember vissza vezetni. Régen nem vezették vissza sehova. Internet nélküli világban a “boldog tudatlanságban”. Itt is voltak ideges kis mamák. Terhesek voltak, megszültek és ment az élet tovább. De ha szabad kérdeznem mi a gond a kislányoddal?
2023. szept. 11. 09:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!