Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki végig...

Van itt olyan aki végig stresszelte a terhességet, mégis egészséges babája született?

Figyelt kérdés
Első pillanattól ideges vagyok, baba egészsége miatt aggódom. Volt vetélésem ez a baba előtt, ami megviselt. Már csak 2 hét van a szülésig. Nagyon félek, hogy árthattam a babának. Milyen problémák merülhetnek fel ez miatt? Olvastam, hogy autista is lehet. Ez igaz? Sajnálom, hogy ilyen “paramami” vagyok. Ne bántsatok!

2023. szept. 11. 06:06
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Ki tudok szerencsére kapcsolódni. Az első 12 hét az pokol volt. Mert akkor nagyon féltem, nehogy úgy járjak mint előtte. Csináltattunk utána prena tesztet is, akkor megnyugodtam. De közbe közbe mindig jött valami amin épp idegeskedtem. 15. hetes terhes voltam mikor először be írtam a gyakoriba, sokan ajánlották a pszichológust. El mentem, kb a 17. héttől járok. Nem vagyok teljesen biztos benne hogy a legjobb. De volt amin segített.

Férjem nagyon megértő! Szüleim szintén, és mindig nyugtatnak. Barátaim is nagyon sokat segítenek! De úgy érzem hogy mindig agyalok vmi szaron.

Érdekes mert régen a munka helyemmel kapcsolatban kattogtam mindig. Most meg még a múlt hónapban is dolgoztam! Furcsa, olyan volt a munkahelyemen mint még soha. Imádtam ott lenni, addig se kattogtam feleslegesen, és a munkatársaimmal is napi szinten beszélek, ma is! Szóval szerencsére, ki tudok kapcsolni. Jól is tudom érezni magam. Csak vannak kósza gondolataim. Amik nagyon felidegesítenek. Nem érzem fairnek a babával szemben, de nem tudom ki kapcsolni. Lehet a hormonok is közre játszanak. 🙂

2023. szept. 11. 12:42
 22/26 A kérdező kommentje:

Ja és az alvás. Kb 10 kor le fekszem és 5ig alszom most, kb 3 hete.

De eddig… szégyelltem magam. 10kor alvás és 7ig, mert aztán mentem dolgozni, de úgy éreztem tudnék még aludni. Délután mindig alszom plussz még egy órát. Hát az alvással mondjuk sosem volt gondom😄


Terhességem alatt 2x emlékszem hogy nem aludtam nagy stressz miatt, de másnapra látott orvos, és minden rendben lett. 🙂

2023. szept. 11. 12:47
 23/26 anonim ***** válasza:
Elment az ikre első hetekben. Nagyon féltem mindentől egészséges gyönyörű gyorsan fejlődő giam van.
2023. szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem használ a babának, ha folyton aggódsz, de azért az túlzás, hogy amiatt lenne autista vagy ilyesmi...

Eleget aggódtál már, most már legalább ezt a két hetet bírd ki aggódás nélkül. :)

Gyors és könnyű szülést, jó egészséget mindkettőtöknek! :)

2023. szept. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Szintén volt vetélésem mielőtt megszületett a kislányom , szülés napján is még azon stresszeltem, vajon fog-e látni? Fog hallani? Meglesz minden kis végtagja egészséges lesz? Full para volt az egész várandóssagom mert mindig kisebbnek mérték a fejért 2-3 héttel, a lábát hosszabbnak 😅 végül tökéletesen egészséges kislányunk született … normális hogy kicsi ideges vagy. Minden rendben lesz😁
2023. szept. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!!! 😀
2023. szept. 11. 20:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!