Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt az epekő...

Terhesség alatt az epekő okozhat teljes étvágytalanságot?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy epekővem van. Semmi fájdalom, vagy görcs,semmi tünet. Az első trimeszteri laborbál enyhén emelkedett májenzim értékek miatt küldtek el hasi ultrahangra.

Viszont nekem a terhesség eleje óta semmi étvágyam.

17 hetes vagyok. Néha rosszul vagyok, kb minden másnap hányok, de alapjáraton tudok/tudnék enni, nem leszek rosszul az ételtől. De nem azért eszem mert éhes vagyok, hanem mert tudom, hogy ennem kell.

Vajon ez a kettő összefügg?

Hétfőn tudok menni orvoshoz, akkorra kaptam időpontot, akkor tudok tőle is kérdezni.

Szedek vitamint, erre figyelek. De aggódom, mert bevallom őszintén, nem vagyok vékony alkat.

Nektek ilyenkor már voltak falási rohamok? (Nem mintha vágynék rá, de ez, hogy egyáltalán nem vagyok éhes zavar.)



2023. szept. 12. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
A kérdésedre nem tudok válaszolni, viszont nekrm lenne kérdésem: pontosan melyik eredmények voltak magasak és mennyire?
2023. szept. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A GOT és a GPT.

Mindkettő 35 alatt lett volna jó.

A GOT az 43

A GPT pedig 66

2023. szept. 12. 13:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a GOT és GGT a magas. Engem ezzel nem küldtek UHra. Lehet nekem is kövem van? Gyakran fáj a hátam a bal bordaív körül. Én egyébként 21 hetes leszek és abszolút nincs falási rohamom. Mostmár jobban tudok enni de ha nem szédülnék meg nem tudnám, hogy gáz ha nem eszek akkor ellennék. IRes vagyok tehát jó szénhidrátot kell ennem de már ha a boltba megfogom a purpur kenyeret akkor öklendezek...
2023. szept. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utána olvastam neten is, és azt olvastam, hogy az epekő nagyon gyakori terhesség alatt. Illetve ott írták azt is, hogy igen, ott fájhat és kisugározhat a hátba is.

Hétfőn rákérdezek az orvosnál, hogy pontosan mit okoz, és mire kell figyelni. Mert azt is olvastam, hogy ha akkora a kő, akkor elzárhatja az epecsatornát, ami iszonyú görcsöt okoz. Terhesen gyógyszer nélkül az viszont brutális lehet.

Közeli rokonomat is terhesség után műtötték epekővel, neki már durva tüneteket okozott.

Azt is olvastam, hogy sajnos lehet zsírmáj is az emelkedett májenzim érték.


Ugyanígy vagyok az étellel. Tudom, hogy ennem kell, ezért eszek. Nem tudom ennek a kőhöz van-e köze, vagy esetleg mi a kevésbé szerencsések közé tartozunk, és végig hányjuk az egészet.

2023. szept. 16. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!